Sára miluje Márka a čeká s ním dítě. On ji má sice také rád, ale miluje i Sofii. Té se nelíbí, že je podváděna: byla by raději, kdyby ji někdo hýčkal. Mohl by to být třeba András – jenže ten už hýčká svou ženu Ritu. A ta zase zištně pečuje o mladičkou Natašu, kterou by rád využil kdekdo. A co na to Jimmy, a zvlášť Etele, kterému se mimochodem velmi líbí Sára? Skupinka obyvatel moderní Budapešti je provázaná složitými a zištnými vztahy, vyděračskými city a ponižujícími pouty závislosti. Muži a ženy se ovšem ve stejných situacích chovají různě... Ve svém novém projektu potvrzuje režisér György Pálfi pověst experimentujícího provokatéra. Vypjatě cynická mozaika odcizených vztahů vznikla během dvaceti dnů na základě improvizace filmového štábu a devíti hereckých amatérů. Temný snímek o neřešitelných vztazích kontrastně uvozuje krátký dokument o čtyřletých dětech v mateřské škole. Ani zde ovšem nejsou vztahy nijak idylické... [44. MFFKV 2009] (oficiálny text distribútora)

wovsi

Když režisér uváděl ve Varech svůj film, tak říkal něco v tom smyslu, že stačí vzít kameru a sehnat pár přátel a může stát na jeho místě za rok kdokoliv z nás. Zní to úsměvně, protože je jasné, že každý z nás tam stát rozhodně nemůže. Ale on ano. Natočil velmi kvalitní film o složitosti vztahů v současné době. A natočil ho s minimem financí a s neherci. Tleskám. ()

tereza_p

LFŠ 2009: Za prvních 15 minut s dětmi ze školy klidně pět hvězd, i když vím, že je to zásluha především dětí, nikoliv tvůrců filmu. Za hlavní film silnější tři, protože si nemůžu pomoct s pocitem, že tohle už tu bylo. Do sebe zamotané a všemožně propletené vztahy jsou určitě poutavé a líbí se mi, že nás zavádí do maďarského prostředí. Celkově trochu slabší čtyři hvězdy, a to asi také proto, že film přece jenom z většiny filmů, co jsem na letošní filmovce mohla vidět, lehce vybočoval. ()

bellicek

Způsob, kterým film vznikl je úžasný a pro mě hrozně inspirující. Pálfi nechal (ne)herce, kteří prošli jeho castingem, několik dní sžít a poté je zasazoval do situací a oni na základě sebe (tedy co by normálně ve svém životě udělali) reagovali. A tak docílil té úžasné realističnosti a síli celého propletence vztahů. ()

venina

Úvodní část s dětmi z MŠ pro mě za 5*, ta dospělácká pak za 3*, i když jako improvizační experimentální film s neherci zaslouží obdiv. ()

eworm

Nový Pálfiho film je třeba vnímat opravdu jako experiment. Uvážím-li, že za dvacet dní leckdy nedokážu film ani celý shlédnout, musím před Mistrem smeknout, že dokázal za stejnou dobu film natočit. Film kompaktní, s přesnou atmosférou a dobrými hereckými výkony. Avšak informace, že bylo pracováno s neherci ve mně budí rozpaky; minimálně dva herci jsou dobře známí již z Taxidermie. Geniální předfilm o dětech nápaditě vtahuje do nepříliš odlišného světa dospělých. Slušné 4* a nemůžu se netěšit na další Pálfiho dílko. ()

XCITE

Ten film natočila veselá a milá parta a měla z toho filmu radost. Asi to na mě přenesli a měl jsem z toho stejný pocity jako oni. Seděl jsem v kině totiž s nima. ()