Angel tancuje breakdance a žije v Brooklyne s matkou. Jej násilnícky priateľ Hector odmieta pochopiť, že sa Angel s ním chce rozísť. Raz večer ju Hector napadne a smrteľne pobodá. Zotavovanie trvá dlho, ale Angel sa nevzdáva a chce začať znova tancovať. Presťahujú sa za babičkou do Los Angeles, kde bude Angel v bezpečí. Nájde si prácu a chodí na strednú školu.. Pripojí sa k skupine breakdancerov, kde potrebujú šiesteho člena do súťaže. (TV JOJ)

tomeek

Klasický model: všecko je krásné, pak se to posere, přichází velká změna, potom se ale objeví nová skupinka lidí (každý samozřejmě tancuje, to je logické), začíná se to lepšit, pak vypluje na povrch skryté tajemství nové skupinky, přidá se trochu té rodinné tragédie a následujícím battlem se všechno krásně vyřeší a zas je život nádherný. Film, kromě absence jakékoli originality, má docela šlapající soundtrack, dobré choreografie, hlavní hrdinka není zas tak škaredá, jak se zdá a černoch je sympaťák. Odpustil jsem i to, že Angel vypadá stejně stará, ne-li starší, než její matka a že vzhledem k hispánským kořenům rodiny kromě babičky nikdo ani trochu nemá jejich rysy. Inu, proč by nemohla být modrooká, že? :) ()

FFilipCZ odpad!

Prokristapána kolik dalších takovýhle breakdance braků se bude muset ještě natočit, než těm autorům dojde, že nic novýho už prostě nevymyslej. Občas se to dá zkousnout, občas nějaký film překvapí, ale tohle je teda ultimátní sračka. Pár filmů zachrání obsazení, pár alespoň dobrá hudba nebo break. Ale tady to je nepovedenost každým coulem. Hlavní hrdinka vypadá jak něčí matka, o českým dabingu ani nemluvim a do toho celkem trapný moves a stará (na to že to je točení 2009) hudba. ()

Smok

Julii (Angel) síce lámací tanec ide a celkom na parkete diktuje, ale to je na dobrý film málo. Nejakého solídnejšieho príbehu sa divák nedočká - ten, ktorý bol ponúknutý je skôr smiešny a pripomína telenovelu. Ale som presvedčený, že medzi trinásťročnými "breakermi" a drsnými "hip hopaz from da street" (ktorých je v našich krajinách čoraz viac) si tento film nejakých priaznivcov nájde. ()

Olík

Už by měl někdo tu lavinu tanečních filmů zastavit!!!!!!! Nechápu, že si přední představitelé breakdance scény špiní jména v takových blábolech. Závody o to kdo udělá namachrovanější postoj, nebo ve své větě řekne víckrát slova jako B-girl nebo B-boy (vyhrává Jules se svým proslovem před závěrečným battlem) – to se dalo vydržet jen díky častému přetáčení :( ()

Jara.Cimrman.jr

"Zádové svaly vypracované tancem zřejmě zadržely nůž." Ano, i takové poznání jsem si odnesl ze snímku založeném na breakdanci a "dramatických" rodinných vztazích mezi dcerou, mladou mámou a ještě mladší babičkou. Mne tedy bavily pouze ty taneční scény, při kterých někteří jedinci prokazovali absenci kostí ve svém těle a každou akci zakončovali pohledem drsnějším než brusný papír. To jsem se alespoň nasmál, ale děj a jiné zbytečné výplně mezi poskakováním se mnou prohráli svůj battle o lepší hodnocení. A to stačilo naslinit si prsty a zapojit se do zásuvky. ()

• Film je vlastně prodloužení krátkometrážního snímku B-Girl, který natočila Emily Dell již v roce 2004 (Terva)
  • Film měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu La Femme konaný v Los Angeles v roce 2010. Emily Dell si odnesla první místo v kategorii Nejlepší režie. (Terva)