Shaun and Daz sú dvaja priatelia, ktorí spolu prežívajú detstvo. Shaun má problémy s učením a prežíva svoju prvú lásku, Katy, s ktorou trávi svoje zatiaľ najkrajšie leto. Všetko by bolo dokonalé, keby Shaun nemal sklony k násiliu a problémy so sebaovládaním. V osudnej chvíli sa Shaun neovládne a ublíži Dazovi, ktorý na zvyšok života zostane pripútaný k invalidnému vozíku. Dazov osud Shauna podnieti k zamysleniu nad svojou minulosťou a činmi ktoré vykonal. Podarí sa mu získať svoj život späť do vlastných rúk alebo podľahne chybám minulosti? (Cikinko)

Quendi

Potěš koště, jestli jsou všichni v Anglii takhle sprostí, polovina vět ve filmu začínala na "fuck":) Klasický nezávislý typ filmu o ničem a přitom o všem, když se pořádně díváte. Děj to nemá, protože ho to mít nepotřebuje. Přiznám se, že bez Carlyla bych asi hodnotila o hvězdičku míň, ale to stejně nemá cenu řešit, když tam byl. Byl to pěkný film a samozřejmě jsem si na závěr poplakala:) Jediné, co mi vadilo bylo, že ta totální absence děje tam občas byla znát. ()

sarianna

Robert Carlyle podává jako již tradičně skvělý výkon, tahle role je ale od těch předchozích, které hrál, přeci jen trochu jiná. Film je velmi citlivě a trochu i poeticky natočen, jen opravdu nechápu výběr kluka, který hraje mladší já Roberta Carlyla. Tady měl asi někdo hodně tlusté brýle, které si nespíše rozsedl. ()

Swallowdale

Nebýt posledních 10 minut, považoval bych tento film za nejdepresivnější v mojí kariéře filmového fanouška. V kontrastu k idylické atmosféře malé anglické vesničky sledujeme příběh dvou kamarádů, v nichž hrají hlavní role utrpení, lhostejnost a beznaděj... Vůbec bych se nedivil, kdyby tento film držel rekord v počtu slov fuck a jeho variací, ale naučil jsem se i tři nová sprostá slova (twat, wanker a bollocks). A jelikož sem poslední scénu a titulky sledoval skrze slzy, nemohu dát nic jiného než 100% ()