Shaun and Daz sú dvaja priatelia, ktorí spolu prežívajú detstvo. Shaun má problémy s učením a prežíva svoju prvú lásku, Katy, s ktorou trávi svoje zatiaľ najkrajšie leto. Všetko by bolo dokonalé, keby Shaun nemal sklony k násiliu a problémy so sebaovládaním. V osudnej chvíli sa Shaun neovládne a ublíži Dazovi, ktorý na zvyšok života zostane pripútaný k invalidnému vozíku. Dazov osud Shauna podnieti k zamysleniu nad svojou minulosťou a činmi ktoré vykonal. Podarí sa mu získať svoj život späť do vlastných rúk alebo podľahne chybám minulosti? (Cikinko)

Soubi

Já věděl že v Robertovi je něco víc, než variace kočky Šklíby. Hrál skvěle a stal se mým oblíbeným hercem. Film jako celek je křehký, lidský, smutný, ale i optimistický. Těžko se shrnuje do několika málo slov, snad jen - skvělý nezávislý film :) ()

Quendi

Potěš koště, jestli jsou všichni v Anglii takhle sprostí, polovina vět ve filmu začínala na "fuck":) Klasický nezávislý typ filmu o ničem a přitom o všem, když se pořádně díváte. Děj to nemá, protože ho to mít nepotřebuje. Přiznám se, že bez Carlyla bych asi hodnotila o hvězdičku míň, ale to stejně nemá cenu řešit, když tam byl. Byl to pěkný film a samozřejmě jsem si na závěr poplakala:) Jediné, co mi vadilo bylo, že ta totální absence děje tam občas byla znát. ()

Swallowdale

Nebýt posledních 10 minut, považoval bych tento film za nejdepresivnější v mojí kariéře filmového fanouška. V kontrastu k idylické atmosféře malé anglické vesničky sledujeme příběh dvou kamarádů, v nichž hrají hlavní role utrpení, lhostejnost a beznaděj... Vůbec bych se nedivil, kdyby tento film držel rekord v počtu slov fuck a jeho variací, ale naučil jsem se i tři nová sprostá slova (twat, wanker a bollocks). A jelikož sem poslední scénu a titulky sledoval skrze slzy, nemohu dát nic jiného než 100% ()