Setkání v Alžíru

• Veľká Británia Candlelight in Algeria
všetky plagáty

Americký sochař narazí v Alžírsku za druhé světové války na britského agenta a zaplete se do špionážní akce. (Netflix)

dopitak

Typická černobílá záležitost čtyřicátých let, která v absolutně ničem nevyniká. Špionážní drama, jehož výsledek si tipnete po úvodních titulcích. Film spíše jen pro pamětníky, pořádné akce a rozhodně ani války se v něm nedočkáte. ()

majo25

Aj keď sa film odohráva počas vojnových bojov 2. svetovej vojny, sám film v úvode priznáva, že sa nebude jednať o vojnový film. A je to tak, skôr ide o špióžne dielko s jednoduchými postavami a mierne dobrodružným a odľahčeným dejom. Postavy na čele s ešte mladým Masonom sú sympatické, nechýba nejaká tá akcia či úsmevné slovné doberanie sa. Nič extra dramatické či napínavé. Na počudovanie, z Nacistov sa nerobí banda tupých štatistov, ale ide o inteligentných súperov. Až na záverečnú autonaháňačku, ktorá - keďže je zrýchlená - pôsobí úsmevne, je spracovanie filmu v pohode a samotný film vhodný ako oddychovka. ()

flyboyeda

Roztomile zabavny film se sympatickou ustredni dvojici (Jame Mason & Carla Lehmann) i velice povedenym - mrazive rafinovanym padouchem. Film hodne stavi na chemii prave mezi ustredni dvojici, vlastne mozna i trojici. Masonuv komedialni talent a povedeny scenar ve spojeni s Carlou Lehmann dobre funguji. Zapletka je fajn a odpovida tehdejsi dobe a tematum. Konspirace na pozadi valky je prolozena love story, ve filmu naleznete hodne vtipku ale i vaznejsi momenty. Pro fanousky lehce odlehceneho Jamese Masona prijemna zalezitost. ()

clara.bow

Velice mě potěšilo, že se na tomto filmu z roku 1944 podílel coby kameraman Otto Heller, náš známý fotograf a kameraman, který emigroval před nástupem fašismu do GB. Film odpovídá své době, také jsem nic převratného nečekala, ale vzhledem k obsazení Jamesem Masonem a Carly Lehmann mohu s klidem tomuto noir filmu dát 4* Jinak obsah uváděný na Netflix je zavádějící a komický, jedná se o setkání americké sochařky Suzan Foster, žijící u příbuzných v Alžíru, a náhodné setkání se členem výzvědné služby Thurstonem. Takže koukatelný film s trochou humoru, trochou nadhledu a také trochou dobrodružství... ()

Peabody

Já si myslím, že je to mírně nad průměrné, hlavní dva protagonisté mají zajímavě se rozvíjející, sice předvídatelný, ale dobře zpracovaný vztah. U kamery byl zkušený český kameraman Otto Heller, která v UK uspěl, hlavní německý padouch není úplný idiot (jak je někdy dělali v US)- Takže nic hvězdného, Casablanca to není, i když styčné body by se našly, ale podívat se na to má smysl, pokud tento styl proložení melodramatu a špionáže máte rádi. Jasně, nejsou tu výbuchy, mrtví padající po desítkách , je to film špionážní, nikoli ryze válečný, ale v tomto je dobově dobrý. ()