Mr. Eryams

USA, 2004, 13 min

Réžia:

B.C. Furtney

SOLOM.

Fangoria: Blood Drive (2004) uvádí: jeden ze sedmi vítězných snímků, který pro svou kompilaci vybral Fangoria Magazine's Blood Drive. B. C. Furtney není mezi hororovými režiséry žádným nováčkem (tedy on hlavně točí shorty), nicméně tohle bylo mé první setkání s jeho tvorbou a mám z toho dost rozpačitý dojem. Na začátku se přeneseme do potemnělého bytu, kde muž s foťákem doufá, že by si mohl pořídit nějaké ty „zajímavé“ foto. Jeho protějšek (samozřejmě žena) se chová dost podivně, nicméně i ona má něco za lubem. Muž se však zalekne podivných fotografií s „mrtvou“ ženou a snaží se utéct. Nicméně to nedokáže, vrátí se a potom už jen těžko rozeznává co je realita a co jeho „představivost“ – Nebo je vše úplně jinak? Trošku guláš jsem v tom měl, ale jinak jde určitě o zajímavou podívanou. Točené je to tak, že se v tom divák trošku ztrácí, všudypřítomný chaos se však vzápětí vysvětlí, polonahá ženština taky nevypadala špatně, jen ten závěr mohl tvůrce ještě více vyšperkovat. Stupňující se atmosféra, mihotavé vzpomínky /halucinace – to všechno určitě za pozornost stojí. ()