Kate a Alex (Catherine Keener a Oliver Platt) vlastní úspěšný obchod s nábytkem na Manhattanu, kde prodávají kvalitní kousky z poloviny století, jež získávají z pozůstalostí nedávno zemřelých. Protože chtějí zvětšit a upravit byt, ve kterém žijí společně se svou neklidně dospívající dcerou Abby (Sarah Steele), koupili byt sousedící s jejich. Má to však háček. Dřív než se budou moci pustit do rekonstrukce, musí počkat, až současná obyvatelka jejich nového bytu – 91-letá nemocná Andra (Ann Guilbert) – zemře. Seznámení rodiny Kate s Androu a jejími vnučkami (Rebecca Hall a Amanda Peet), které se o starou paní starají, přináší zášť, nenávist, ale i přátelství a pochopení doplněné o břitký humor a dojetí. Ve filmu NENÍ ZAČ nabízí scenáristka a režisérka Nicole Holofcener vnímavý – a bolestivě legrační – pohled na moderní svět plný rozporů, dobrých úmyslů i vrtkavých morálních postojů. (oficiálny text distribútora)

Matt2626

Veľmi zvláštny film. Ale bol niečím iný ako ostatné. Podarilo sa mu preniknúť dovnútra. A osloviť presne tú časť vo mne, ktorá si tento snímok užila a rada sa k nemu vráti. Ale nebola to len komédia. V označení chýba dráma (viď IMDb). Film má podtext oveľa hlbšej tematiky, ako je navonok na prvý pohľad vidieť. Rozpracovanie viacerých psychológii postáv a sledovanie každej z nich ako sa vyvíja a následne zapája do celku bolo skutočne pozoruhodné. Dobré réžia aj herecké výkony, obzvlášť u Catherine Keener. K tomu príjemne zvolený soundtrack. 80% ()

pan Hnědý

Ve filmu Není zač nabízí scenáristka a režisérka Nicole Holofcenerová vnímavý a bolestivě legrační pohled na moderní svět plný rozporů, dobrých úmyslů i vrtkavých morálních postojů. Přináší zášť, nenávist, ale i přátelství a pochopení doplněné o břitký humor a dojetí. Rebecca Hall, Amanda Peet, Catherine Keener, Sarah Steele, Lois Smith v hlavních rolích. Hudební doprovod Marcela Halla. Přes zajímavou myšlenku, nejedná se o mojí krevní skupinu, ale i rozředěnou až vlažně chutnající kávu, filmové pásky. ()

mira.l

Chvílema to bylo docela zajímavé, ale bohužel po většinu filmu převládala nuda nebo jistý odpor nebo antipatie střídavě snad ke všem postavám, snad krom Rebeccy Hall. Chvíli byla na facku babička, chvíli Amanda Peet, chvíli Catherine Keener. Nějak jsem asi úplně nepobral, proč to vlastně vzniklo. teda asi možná pobral, je to taková sonda do obyčejného života, ale to nic nemění na tom, že to byla zkrátka nuda. A český název?? Ten to celé jenom podtrhuje... ()

sigf07

Prostě další mozaika osudů několika lidí, žijících v sousedství, přičemž spojujícím motivem je tentokrát čekání na smrt. Někdo z ní profituje, někdo se jí děsí, někdo doufá, že bude mít o starost méně. Pokud máte konverzační tragikomedie rádi, nelze než doporučit, jde o hodně solidní průměr se sympatickým obsazením. Pokud dáváte přednost filmům se silnější dějovou linií, aby nebude Není zač nic pro vás. Každopádně ve vás těch devadesát minut nevyvolá zrovna veselou náladu, ale trocha melancholie snad nikoho nezabije. A jen tak mimochodem, nenapadá mě žádný jiný film, kde by se věnovalo tolik prostoru řešení pleti puberťáka. Což se ale dá za pozitivum považovat jen těžko. ()

jafuska

není to vůbec špatný film a proto nechápu tak nízké hodnocení, je to citlivý lidský příběh ze života, copak jsme už tak zbblý dobou, že nám nic neříkají lidské problémy? a o tom ten film prostě je, Většina herců byla fajn, i ta stará paní byla nakonec taky fajn, copak musí hrát ve filmu jen mladí a krásní lidé? je to určitý věk, co je na tom tak zlého? mě se prostě ten film líbil tečka, ()