Zbraně budoucnosti

• USA FutureWeapons
Dokumentárny / Akčný / Krimi / Publicistický
USA, (2006–2008), 21 h 4 min (Minutáž: 39–44 min)

Réžia:

David Starkey

Bývalý príslušník Navy SEAL Richard Mack Machowicz v tomto dokumentárnom seriáli predvádza to najlepšie, čo sa momentálne dá využiť na elimináciu nepriateľa a jeho ozbrojených síl. V každej epizóde nás Mack prevedie istou skupinou zbraní a bližšie zoznámi s niekoľkými jej najslávnejšími zástupcami. Divákovi sa postupne predstaví celý arzenál zbraní, od odstreľovacích pušiek a riadených striel, až po špeciálne bomby a zbraňové systémy. (beso74)

Socom

Veľmi dobrý dokument o zbraniach a rôznych zbraňových systémoch.Vynikajúci moderátor,ktorý sa sem hodí ako uliaty.Len jediná vec ktorá mi skutočne prekáža a bola tu už spomenutá,je tá nechutná USA propaganda.Na druhej strane nie všetky zbrane z tohto dokumentu su z USA. Ale aj tie,ktoré sú vyvinuté Američanmi postačujú na to,aby ma Machowicz dokázal touto propagandou vytočiť.8/10 ()

Dogmeat

Nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to jedině jako reklama na výrobky zbrojařských společnosti. Náš výrobek je ten jediný a nejlepší, s ním dobijete celý svět! Ale podrobné rozebrání všech vlastností, ať už záporných či pozitivních spolu s důkladným srovnáním se tady člověku moc nedostane. A to nejsem odpůrce zbraní a zajímají mě nové technologie v této oblasti. ()

Beer Ceps odpad!

Plešoun Ríša nám představuje převeliký arzenál nejmodernějších zbraní jednadvacátého století. A která z nich jen nejlepší? No přece ta, co dokáže zabít nejvíce lidí na jeden zásobník, to je přece obdivuhodné, nebo snad ne? Ještě že po každé ukázané zbrani nezapomene vyblít větu typu „Lituji každého, kdo si začne s Amerikou.“ ()

Nettrass

Nikde jsem tam nezaznamenal oštěp a kyj, tak snad všechno dobře dopadne... Takže: Většina těchto zbraní je už ve službě ( 2011 ), některé programy byli z úsporných důvodů zrušeny - třeba obojživelná vozidla námořní pěchoty a některé jsou už překonané. Ale koho to zajímá, docela dost se dozví. Nicméně klidně by to mohlo být podrobnější. A škoda je absence ruské techniky a některých dalších významných zbraní, třeba z JAR. Místo toho tam je milion věcí z Ameriky. Občas je také nadměrně nadšený a někdy i plácne nesmysl. ( Může to, ale být chyba překladu ). Hodnotím o hvězdu výš, protože těhle filmů moc neni. ()

ActiveWind

Richard Machowitz vypadá z profilu jak Z.Pohlreich a stejně jako náš Zdenda svému řemeslu rozumí. Člověk který má za sebou 10 let v US NAVY představuje "relativně" nové zbraně nejen US armády. Ty absolutně nejnovější vychytávky bohužel pochopitelně nepředstaví, ty si Pentagon hlídá jak oko v hlavě, ale i tak pro mě jako nadšence do Hi-tech military vychytávek neni jiné možnosti než dát 5 hvězd. ()