Dievčatko a líška

• Slovensko Liška a ja (viac)

Pravdivý príbeh o jedinečnom priateľstve dievčatka a líšky sa dohráva počas jedného pôvabného leta v krásnom horskom prostredí.
Dievčatko Bertille zazrie v lese líšku a chce sa s ňou spriateliť. Potrvá dlho, kým sa jej to podarí. Líška si na ňu postupne zvyká a prejavuje jej čím ďalej väčšiu dôveru. Bertille je šťastná, keď sa s ňou môže hrať a vyvádzať s jej líšťatami. Trocha sa na líšku hnevá, že ju neposlúcha a nehrá sa podľa jej predstáv. Raz si ju privedie domov, ale líška sa v cudzom prostredí necíti isto a bezpečne, a tak vyskočí von oknom, pričom sa poraní. Bertille odnesie zranenú líšku späť do lesa a aj keď sa zvieratko uzdraví, Bertille svoje sebecké konanie oľutuje a z letného zvieracieho dobrodružstva si odnesie veľké životné ponaučenie.
V rovnakej izbe ako Bertille žije po rokoch jej malý syn a mama mu rozpráva svoj pôvabný príbeh s líškou, ktorý tu prežila počas jedného dávneho leta. (oficiálny text distribútora)

Djmacik

4* dávam už len kvôli tej prekrásnej prírode, ktorá sa vo filme objavila. Bolo to niečo úžasné. Ako rodinná oddychovka vrelo odporúčam. Jediné, čo mi sem tam vadilo, boli veľmi prikrášlené zábery zvierat, myslím tým ten les v noci, kedy okolo nej bola spusta lesných bytostí....trochu moc na mňa :) ()

Hrmak

Je kopa filmov v ktorých sa deti kamarátia so zvieratkami a chránia ich pred nekalými úmyslami dospelákov. Väčšinou sa však na také filmy nedá pozerať, teda ak nie ste dieťa. LETO S LÍŠKOU je však s ,,iného súdka,,. Síce podobný spomínaným filmom, no zároveň odlišný. Je to film pre všetky vekové kategórie. Krásna príroda, hudba a výborná kamera to sú jeho hlavné prednosti. Záber na dievčatko ako sedí s líškou na brale a ukazuje jej svoj domov, nemá chybu! Pastva pre moje oči to bola! Jednoducho treba vidieť a prežiť letné dobrodružstvo s touto krásnou šelmičkou. ()

F50Ferrari

Moc hezký filmek, až jsem Tý holčině záviděl ... taky bych chtěl zažít léto s liškou ... kouzelnej film. Lištičky jsou krásný zvířátka a holčina v hlavní roli je moc milá. ()

klipers

Nemám čo vytknúť - očakával som príbeh dievčatka s líškou, záver ma viac menej prekvapil (dvakrát) a aj odovzdal nejaké to poučenie. Príroda plus bonus, pekný film na večer s rodinkou. ()

janejudyjune

Srdeční záležitost. Myslím, že nemám slov. Dojemné. Úžasné. Dala bych tomu nejméně 100 hvězdiček. Film plný přírody a radostného dětského smíchu plného štěstí, jaké umí prožívat snad jen děti. Určitě jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. Aspoň pár vteřin z toho příběhu bych chtěla zažít. Gratuluji hlavní představitelce za herecký výkon. ()