Dievčatko a líška

• Slovensko Liška a ja (viac)

Pravdivý príbeh o jedinečnom priateľstve dievčatka a líšky sa dohráva počas jedného pôvabného leta v krásnom horskom prostredí.
Dievčatko Bertille zazrie v lese líšku a chce sa s ňou spriateliť. Potrvá dlho, kým sa jej to podarí. Líška si na ňu postupne zvyká a prejavuje jej čím ďalej väčšiu dôveru. Bertille je šťastná, keď sa s ňou môže hrať a vyvádzať s jej líšťatami. Trocha sa na líšku hnevá, že ju neposlúcha a nehrá sa podľa jej predstáv. Raz si ju privedie domov, ale líška sa v cudzom prostredí necíti isto a bezpečne, a tak vyskočí von oknom, pričom sa poraní. Bertille odnesie zranenú líšku späť do lesa a aj keď sa zvieratko uzdraví, Bertille svoje sebecké konanie oľutuje a z letného zvieracieho dobrodružstva si odnesie veľké životné ponaučenie.
V rovnakej izbe ako Bertille žije po rokoch jej malý syn a mama mu rozpráva svoj pôvabný príbeh s líškou, ktorý tu prežila počas jedného dávneho leta. (oficiálny text distribútora)

Figuska

Za nádhernou přírodu, dobrou kameru a výkon malé herečky jsem chtěla dát plný počet hvězd. Neobyčejný příběh, asi podle skutečnosti, a právě o to víc mě děsí s jakou umíněností a majetnickostí si dívenka počínala. Pozor, trochu spoiler: Pomíjím fakt, že rodina žila v daném prostředí, že dostala knížku o liškách, ale ve svém věku už mohla chápat, že se liška na provaz, nejen, že přivázat nedá, nýbrž nesmí, natož pak doma zavřít. Vím, že to je součástí příběhu/scenáře, ale její chování mě znechutilo a nutilo k zamyšlení, zda by mé dítě film poučil o něčem, co by nebylo již dřív mou povinností. Mám pocit, že české děti mají přístup k přírodě jiný, vyzrálejší, a dost brzo vědí, že „kočka se za ocas prostě tahat nemá“, alespoň opravdu doufám. ()

Hrmak

Je kopa filmov v ktorých sa deti kamarátia so zvieratkami a chránia ich pred nekalými úmyslami dospelákov. Väčšinou sa však na také filmy nedá pozerať, teda ak nie ste dieťa. LETO S LÍŠKOU je však s ,,iného súdka,,. Síce podobný spomínaným filmom, no zároveň odlišný. Je to film pre všetky vekové kategórie. Krásna príroda, hudba a výborná kamera to sú jeho hlavné prednosti. Záber na dievčatko ako sedí s líškou na brale a ukazuje jej svoj domov, nemá chybu! Pastva pre moje oči to bola! Jednoducho treba vidieť a prežiť letné dobrodružstvo s touto krásnou šelmičkou. ()

F50Ferrari

Moc hezký filmek, až jsem Tý holčině záviděl ... taky bych chtěl zažít léto s liškou ... kouzelnej film. Lištičky jsou krásný zvířátka a holčina v hlavní roli je moc milá. ()

klipers

Nemám čo vytknúť - očakával som príbeh dievčatka s líškou, záver ma viac menej prekvapil (dvakrát) a aj odovzdal nejaké to poučenie. Príroda plus bonus, pekný film na večer s rodinkou. ()

janejudyjune

Srdeční záležitost. Myslím, že nemám slov. Dojemné. Úžasné. Dala bych tomu nejméně 100 hvězdiček. Film plný přírody a radostného dětského smíchu plného štěstí, jaké umí prožívat snad jen děti. Určitě jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. Aspoň pár vteřin z toho příběhu bych chtěla zažít. Gratuluji hlavní představitelce za herecký výkon. ()