Ze slova krize stalo zaklínadlo současnosti. Na počátku krize byly dluhy, lákavý a snadný život na úvěr je fajn, dokud se to nepřežene a člověk zjistí, žýe nemá na splátky. Když nemáme poprvé peníze, půjčíme si v jiné bance, podruhé od známého, potřetí od nebankovní společnosti... dluhová spirála se začíná roztáčet a smyčka se nekompromisně utahuje kolem mě i celé mojí rodiny. Tohle je klasický scénář zadlužení se špatným koncem. Celkový dluh českých domácností aktuálně přesahuje 900 miliard korun... Televizní seriál Krotitelé dluhů vysílaný Českou televizí reaguje právě na tento společenský problém a snaží se pomoci těm, kteří problémy s dluhy mají, a zároveň varovat ty, kteří o nějakém tom úvěru uvažují. Kde děláme nejčastěji chyby? Proč žiju každý měsíc od výplaty k výplatě? Jak z toho všeho ven a přitom zabezpečit rodinu? Jak se z toho všeho nezbláznit? (oficiálny text distribútora)

MaxForValue

Zastávam názor, že každá relácia, ktorá pomáha ľuďom v ich živote, v ich neľahkom údele, je dobrá. Lepšia než všetky tie reality šou, ktorými nás televízie zahlcujú, pripravujú násť-ročných o peniaze formou SMS a kreditu a v konečnom dôsledku nám nič neposkytujú. Krotiteľov dlhov možno vnímať ako socio-ekonomickú štúdiu a ako memento toho ako (ne)žiť, alebo prosto ako reláciu, ktorá ľudí učí ako narábať s peniazmi. ()

solver

Nic člověka nepotěší víc, než cizí problémy. Případně vědomí toho, že není takový loser. Ovšem některé ty díly jsou snad hrané. Například vyléčená shopaholička s podprůměrným příjmem a vizáží. Případně taxikářka, co bydlí v garáži a utíká přes sousedův pozemek, aby ji neviděli její podnájemníci? Obojí v první řadě :) ()

Radek99

Moderní formát reality show naroubovaný na veřejnoprávní rámec produkce České televize. Tak o čem to tedy je? Olga a Karel mají měsíční čistý příjem 26 tisíc Kč. Celkové výdaje jejich domácnosti pak měsíčně činí 33 tisíc... (coby dokumentární sociologická sonda či ilustrování příčin současné celosvětové hypoteční krize ovšem za *****) ()

Lucas87

Docela mě tento pořad učaroval, je zvláštní sledovat osudy lidí, kteří se dostali do dluhové pasti svou blbostí nebo náhodou. Ale i kdybych nestudoval finanční obor tak dle mého názoru, to přinutí dost lidí uvažovat nad vlastními financemi (dělat si analýzu), takže chválím vzdělávací přínos, snad Provident a Cetelem jen tak snadno nezíská nové nešťastníky. ()

yazik

Tento pořad rád sleduji a takřka pokaždé se divím, jak ti lidé tam dokázali nasekat takové dluhy. A už jen sledovat, jaké dluhy mají a přesto mraky peněz dokáží vyhodit za zbytečnosti typu kouření, to už jen kroutím hlavou. Navíc hodně lidí tam ukazuje, jak jsou finančně negramotní. Každý člověk si přece musí umět spočítat, že když mám tolik a tolik korun na měsíc, že si nemůžu pořídit víc, než na co mám. ()