Murdochove záhady - Season 11 (2017) (séria)

Královská hra (S11E16)

(epizóda)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Kanada / Veľká Británia, 2018, 48 min

Detektiv Murdoch tentokrát čelí snad nejmysterióznějšímu případu své kariéry. Čtvrtý okrsek řeší případ vraždy, kterou zosnoval „anděl smrti“. Okřídlený jezdec měl dle očitých svědků zabít Rusa, a to kopím na torontském území. Záhy se ukáže, že mord byl součástí mistrně rozehrané partie, jejíž stopy vedou až k mezinárodnímu turnaji. Konstábl Crabtree je coby milovník královské hry povolán, aby se postavil nejlepšímu šachistovi na světě. Brzy ale pochopí, že není jezdec jako jezdec. (Česká televize)

honajz

Docela povedený díl. Sice ta ženská emancipovanost, co z toho čouhá jak palce z děravých ponožek, je občas nepříjemně otravná (zvláště u té naprosto ve všem dokonalé černošské pomocnice Ogdenové), ale tenhle díl má mysteriozní začátek (honička v nočním lese „andělem“ na koni s kopím), některé i nadále mysteriozní prvky a nakonec i zajímavé okolnosti kolem meče („jestli ho odvezete zpět do Polska, budete mít na vině smrt milionů svých krajanů“) z pohledu budoucí historie. Crabtree a jeho šachy nic moc, nebýt skvěle ironických poznámek té Rusky („čekáte, že můj otec dřív zemře, než budete táhnout, abyste vyhrál kontumačně?“). No a konečně se celá Čtyřka oficiálně dozví, že je Ogdenová těhotná. Docela příjemný, pohodový a trošičku tajuplný díl. ()