Murdochove záhady - Season 11 (2017) (séria)

Crabtree à la Carte (S11E13)

(epizóda)
  • Kanada Crabtree a la Carte (viac)

„Vpravdě je člověk králem zvířat, neboť je svou brutalitou předčí. Žijeme ze smrti druhých. Jsme chodící hřbitovy!“ – slavný výrok Leonarda da Vinciho, který bude nejednou skloňován při příležitosti delikátně zosnované vraždy. Během kuchařské soutěže je otráven porotce nemilosrdného úsudku a neskonale mlsného jazýčku. Vrahem mohl být kdokoli z kuchtíků, vítěz se má totiž stát slavnou tváří torontských konzerváren. Stopy detektiva Murdocha navedou na botulinum. V ohrožení života zákeřným jedem se bezděčně ocitá jak konstábl George Crabtree, tak Margaret, manželka inspektora Thomase Brackenreida. (Česká televize)

honajz

Tentokrát se - pokud jde o moderní, tehdy teprve objevované vynálezy - podíváme na zoubek masových konzerv. Do toho má Ogdenová neustále útočnou náladu, bo je těhotná, Crabtree se loučí se životem, Watts se dá do kupy s novinářkou, šéfovic manželka chce vyhrát kuchařskou soutěž, aby se její tvář objevila na konzervách, a čeká nás jedna podle mne dokonalá scéna s citoslovci, když se Watts pokouší z novinářky vytáhnout, jako ruchy slyšela v pozadí jednoho telefonátu. Jinak by mě zajímalo, co zamýšlejí s tou černošskou asistentkou Ogdenové a jestli ona není do Murdcoha kdoví proč taky zamilovaná. Jinak snímání té rádoby kulinářské rádoby soutěže je hodně tristní, to dokonce i novácký masterchef má lepší kameru. ()