Pobyt na nádhernom exotickom ostrove ako liek na manželskú krízu? Prečo nie. Lenže keď vášmu vzťahu hrozí úplné zrútenie, môže sa aj raj premeniť na peklo na zemi. V tomto nezávideniahodnom rozpoložení sa ocitli tri manželské páry. Dave (Vince Vaughn) a Ronnie (Malin Akerman) žijú v príšernom stereotype, ale snažia sa nepripúšťať si to. Joeymu (Jon Favreau) a Lucy (Kristin Davis) drží manželstvo len silou vôle, Shaneovi (Faizon Love) už držať prestalo, tak zbalil nové dievča - o pekných pár rokov mladšie. Jediný solídny vzťah majú Jason (Jason Bateman) a Cynthia (Kristen Bell), lenže ako sa ukáže, je to len pracne udržovaná fasáda, ktorá pri stretnutí s ostatnými priateľmi naraz spadne. Aby zachránili, čo sa dá, prikývnu Jason a Cynthia na ponuku partnerskej terapie v ostrovnom tichomorskom raji Eden Resort. A pretože toto letovisko ponúka úžasné skupinové zľavy, vezmú so sebou ostatné dvojice kamarátov. (TV Markíza)

terunka003

Stupidní, plné klišé, naprosto nereálné × krásná příroda, Jean Reno. A ten tam hrál takovýho divnýho pána. Vlastně vůbec netuším, o čem ten film byl. Navíc takhle to v životě vůbec nechodí. A asi proto to byla takový pohádka. Příroda teda perfektní, tam bych si dovolenou představit vážně uměla. Film, který snad ani vidět nemusíte. Ta scéna s těma žralokama, to bylo jako co?! ()

Morholt

Jeden pár má problémy. Ukecá tři jiný bezproblémový páry, aby s nima jeli na ostrov do Polynézie, kde si svoje problémy vyřeší. Na ostrově začnou mít problémy všichni, ale nakonec se všechny problémy vyřešej a všechno dobře dopadne. Podle obsazení by se dalo soudit, že film měl i jistej potenciál. Jenže díky totálně vymaštěnejm scénáři a námětu neměl. 10% ()

Mrkvič

Hvězdička za dva usměvy a nádhernou přírodu. Všechno to tak šustí papírem. Je to fráze, ale v tomto případě dotažená snad k dokonalosti. U spousty věcí vás napadne, že to na papíře asi mohla být sranda. Ale nakonec není. Ani trochu. Pár scén muselo skončit ve střižně, protože se několik věcí nakouslo, ale už se na ně nikde nenavázalo. Navíc obsadit do komedie herce bez komediálního talentu předem asi jakýkoliv úspěch zmařilo. ()

Spooner

Příšerná nuda a místy jsem pomalu až depku z toho, jakým herecký obsazení bylo promrháno a jakou nádhernou lokalitu smetli tvůrci do koše a vůbec s ní nepracovali. Není to vtipný, není to romantický a to rejpání se ve vztazích nefunguje za a)protože postavy jsou tak nesympatický, že vám na nich vůbec nezáleží, b) protože dialogy jsou mnohdy úplně nesmyslné. Jenom ten Vaughn si tady hraje svůj standart, ale už by si měl začít vybírat lepší projekty, protože v těchto nevýrazných podprůměrných nudách se poslední dobou nějak zasekl. Prostě hrůza, ale co se taky dá čekat od filmu, ve kterým mám poprvý chuť praštit něčím Jeana Rena po hlavě. ()

greetchen

Herecké obsazení znělo slibně, těšila jsem se hlavně na Vince Vaughna, ale jsem vážně zklamaná. Romantika pražádná, humor bídný, herecké výkony slabé. Zápletka je průhledná a vtipy předvídatelné, a přitom se z toho dalo vykřesat mnohem víc. Jedna hvězdička je za pár světlých vtipných okamžiků (učitel jógy, dítě na záchodě), druhá za ty parádní exteriéry. ()

• Scénář napsali představitelé hlavních rolí Vince Vaughn a Jon Favreau proto, aby "normální lidi se všedními problémy přenesli do výjimečného prostředí". (vendy63)
  • Film se natáčel převážně na ostrově Bora-Bora ve Francouzské Polynésii. (griph)
  • Vernon Vaughan, který hrál otce Vince Vaughana (Dave), je jeho otcem i ve skutečnosti. (sir-dave)