pornogrind

Jde o takovou zajímavost. V podstatě jde z části o projekt Master of Horror(1965). Za okny zuří bouře, po pokojí pobíhá kočka. Žena(služka) se rozhodne zkrátit dlouhou chvíli četbou knihy Edgara Allana Poea. A tak diváka čekají totožné povídky co v Master of Horror. Povídky Případ pana Valdemara a Sud Amontillada. Zde je ale ještě bonusová povídka Zrádné srdce. Zde ale zajímavosti nekončí. Tuhle povídku Zrádné srdce je zase možno vidět jako samostatnej film pod názvem Legend of Horror(1972) kde je příběh obohacen o vězeňskou story. Tyhle scény z třetí povídky v Obras maestras del terror vůbec nejsou. Filmovej příběh je tak o dost zkrácenej a chudší. Jako celek se to těžce hodnotí. Protože nejlíp člověk udělá když se podívá na Master of Horror a poté na Legend of Horror. Vyjde to úplně nastejno jako Obras maestras del terror(zde je třetí příběh řádně oříznut) kdežto v Legend of Horror je podstatně delší a mě rozhodně zaujal víc. OK 3hvězdy. ()

FilmWave

Tři Poevské povídky připomínají tvorbu Rogera Cormana nebo Tima Burtona. Vždy začnou pozvolna, aby vygradovaly v "děsivou" pointu. Skvělý je představitel hlavní role (objeví se ve všech třech povídkách) a především druhý příběh o vinaři a jeho nevěrné ženě. ()