Arogantný obchodník Daniel letí z Mallorky do Berlína. Vďaka neposednému psovi Paulovi dizajnérky Isabelle príde k zmätkom, a obaja mladí ľudia si zamenia kufre. Keď chce Daniel predviesť svoju novú kolekciu šperkov, zistí, že má cudzí kufor. Mohol by síce urobiť novú kolekciu, ale fuč sú aj návrhy. A najhoršie je, že Isabellin tupý bývalý priateľ šperky nájde a prihlási ich na dizajnovú súťaž. Čo urobí Daniel? A ako sa zachová Isabella, keď sa dozvie, že na súťaži vyhrala? (oficiálny text distribútora)

topi80

Hodně vysoký nadprůměr v žánru německých romantických limonád. V příběhu se tentokrát nikdo nevrátil do míst, kde trávil pubertu s místním zálesákem (či pubertální princeznou). Tentokrát je na příběhu znát snaha něco vymyslet a výsledkem je poměrně zajímavá zápletka (samozřejmě se nijak nevymyká z tradiční žánrové nekonfliktnosti) v podání sympatických postav (ty ve vedlejších rolích jsou ještě sympatičtější),sem tam dojde i ně nějakou tu veselou scénu. V rámci žánru velmi vysoký nadstandard. Takto by mohl vypadat žánr německé romantické komedie, kdyby autorky bušily do klávesnice s pomalejší kadencí. ()

Gurtha

Tam kde Rosamunda zasněně hledí na moře či alespoň shlíží s vrcholků Alp, zdejší kumštýři používají papírožravého psa, kterého, když zrovna není jeho žracích choutek třeba, venčí soused – tento pán prochází dějem s dotyčným psem na vodítku a hláškou „tak už jsme tady a nemohl bych si ho ještě tři dny nechtat?“ za což filmu získal třetí hvězdu. ()