Damiel

Sidney Pythias je omezený hlupák, který se živí mizerně placenou prací správce domu. Ani ve snu by ho nenapadlo, že se z něj může stát policista. Pakliže je ale v jeho kůži komik Jerry Lewis, nic není nemožné. Jednou večer šel Sidney vyhodit odpadky a jako na potvoru se přimotal do rvačky chuligánů, které vzápětí sebrala policie. Pochopitelně včetně Sidneyho. Seržant Mike Damon ale razí teorii, že s delikventy se má jednat po dobrém, aby se změnili, a tak je všechny pustí. Takovéto experimenty se ale nelíbí policejnímu šéfovi, který je toleruje pod podmínkou, že do 30 dnů Damon musí jednoho z nich převychovat. A jak jinak, seržant si vybere Sidneyho. Ti dva se spolu navzdory několika nedorozuměním skamarádí, a aby toho nebylo málo, Sidney zatouží po kariéře policisty. Je to ale moula k pohledání, takže během výuky na Policejní akademii dost silně připomíná Maňase ze známé show Zdeňka Izera. Čili jinými slovy, je to klasický Jerry Lewis, jemuž poloha hlupáků s IQ pod 70 seděla jako ulitá. Podobně jako v jiných jeho filmech je i tady scénář podřízen Lewisově exhibování (opět nade vše vyniká obličejová komika), které přebijí celkově dost naivní příběh. ()

ilclassico

Zatím nejslabší Lewisův film, co jsem viděl. Scénář je hodně slabý a navíc, div se světe, vůbec není vtipný. Ani Lewisova mimika to nezachraňuje. Celý snímek je natočen ve studio, což mi připomínalo televizní inscenaci a ne celovečerní biják. Překvapuje to o to víc, že si Lewis film aj produkoval. Těžko říct, proč kývl na tak slabý projekt. V rámci žánru za 2,5. ()