Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 19 min (Minutáž: 25–30 min)

Réžia:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (viac)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenzie používateľa Paity k tomuto seriálu (238)

Na cestě po Šariši (2010) (S10E06)

Šariš nepřinesla nic nového, respektive Cestománie, která se jí věnovala. A asi každý známe jejich známou minerálku.... ()

Na cestě po Shetlandských ostrovech (2010) (S10E07)

Nepleťte si se Sheyshelskými ostrovy. :) To je zásadní. Ale ocitnout bych se tam chtěl také, to je bez debat. ()

Na cestě po Oněžském jezeře (2010) (S10E08)

Na jednu stranu něco úžasného, vzhledem k omezené šířce pořadu by si ale nejen jezero ale věci kolem zasloužily delší stopáž. ()

Na cestě po Mazurských jezerech (2010) (S10E09)

Je až neuvěřitelné, že něco tak zajímavého a lákavého máme vlastně tak blízko naší malinkaté zemičce. ()

Na cestě po Marrákeši (2010) (S10E10)

Jednoduše. Vyplatí se tam vydat s tím, že si najmete skutečně profesionálního průvodce, který vás nepovleče jen stokrát viděnými "stezkami", ale ukáže vám skutečné taje tohoto místa. ()

Na cestě po Dubaji (2010) (S10E11)

Je neuvěřitelné, co se dá udělat z kusu suché vyprahlé hroudy, když jsou peníze z ropy. Dubaj je toho zářným příkladem. ()

Na cestě po Transylvánii (2010) (S10E12)

Transylvánie je pořád opředena určitým tajemstvím. Sice je stále více než jasné, že jde o hlavněš marketingový tah, funguje to i v 21. století. ()

Na cestě po Budapešti (2010) (S10E13)

O Budapešti asi tolik. Co do historického kontextu se samozřejmě řadí mezi to nej v Evropě. Ale kdo tam v posledních letech, hlavně od dob začátku krize byl, vidí, že to tam jde od desíti pěti. Kolikrát mám pocit, že tam snad ani nikdo neuklízí. I počet žebrajících je dost úděsný. Buďme rádi za naši matičku.... ()

Na cestě po Guelmimu (2010) (S10E14)

Opět další "marocký" díl, který se i vcelku povedl a alespoň mne celkem nalákal zjistit si o této lokalitě zase něco dalšího. ()

Na cestě po střední Číně (2010) (S10E15)

Na celou Čínu by to chtělo jednu speciální Cestománii. Obrovská země s obrovskou historií, zajímavou kulturou, resp. nejen jednou. Obsáhnout tohle prostě nejde. ()

Na cestě po Lanzarote (2010) (S10E16)

Trochu máte na Lanzarote pocit (když zrovna nejste na hotelu), že jste se ocitli na jakési marsovské krajině. Až vás mrazí... ()

Na cestě po Bretani (2010) (S10E17)

Je škoda, že se o Bretani mluví hlavně v souvislosti s Kelty, ale je třeba poukázat na zcela odlišné politické názory tohoto svérázného francouzského regionu. ()

Na cestě po Seychelských ostrovech (2010) (S10E18)

Já osobně čekal, že nám Bartoška s Donutilem neřeknou jen, že jsou Seychely rájem na Zemi. To tak nějak všichni víme, nebo alespoň tušíme... ()

Na cestě po Vrátné dolině (2011) (S10E19)

Patrně nejhorší kamera z řady dílů Cestománie, co jsem viděl. Jen kvůli tomu tak ubírám jednu hvězdu. ()

Na cestě po Mallorce (2011) (S10E20)

Přestože není Mallorka nijak obrovská, je tam toho k vidění poměrně dost, což mě osobně dost překvapilo. ()

Na cestě po západním Götalandu (2011) (S10E21)

Já Skandinávii poměrně můžu a zajímá mne vše od přírody až po kulturu, ale tohle se moc nepovedlo. ()

Na cestě po Liparských ostrovech (2011) (S10E22)

Tohle se tedy moc nepovedlo. Sliboval jsem si bůh ví co neuvidím, ale docela dost veliké zklamání. ()

Na cestě po Bugandě (2011) (S10E23)

Buganda v Ugandě je zajímavá skutečně jen těmi zvuky, nebo spíše nezvuky, které vydávají místní. ()

Na cestě po Hararsku (2011) (S10E24)

Vzhůru do Harere chtělo by se říci. Jetliže ale muvíme nádechu starých časů, jak je napsáno v anotaci, tak to sedí dokonale. ()

Na cestě po Guantánamu (2011) (S10E25)

Sutečně asi málo kdo z nás tuší, co vše ještě na Guantánamu je, tedy kromě "proslulé věznice", která má nevalnou pověst. ()