Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 19 min (Minutáž: 25–30 min)

Réžia:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (viac)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenzie používateľa Paity k tomuto seriálu (238)

Na cestě po Islandu (2009) (S08E06)

Island je vlastně jedna z nejvyspělejších zemí světa a přesto stále velmi záhadná, alespoň svým způsobem pro mne. Krajina, resp. příroda je tam zcela jiná než na co jsme na kontinentu zvyklí. Skvělé. ()

Na cestě po Malawi (2009) (S08E07)

Celá Afrika je svým způsobem velmi úchvatná. Hlavně samozřejmě přírodou, ale dost výrazně také určitou beztarostností, ať již v pozitivní duchu či opačném. ()

Na cestě po Piemontu (2009) (S08E08)

Tak trochu mám pocit, že páni z Cestománie se zapoměli... resp. vždy když dávají nějaký "evropský" díl, tak to nestojí za moc. A zdaleka ne vždy to je proto, že už to znám. ()

Na cestě po Britských Panenských ostrovech (2009) (S08E09)

Britské Panenské ostrovy jsou rozhodně zajímavou destinací pro turisty. Jen kdybyste nemuseli být pomalu miliardáři, abyste si tam mohli pořádně užívat. ()

Na cestě po dunajské deltě (2009) (S08E10)

Tajemství starobylé krypty, nečekejte rozhodně nic převratného nebo nového. I když pro někoho asi možná ano. ()

Na cestě po středním Fidži (2009) (S08E11)

Nejen střední Fidži, ale Fidži kompletně, to jsou neuvěřitelně milí a především usměvaví lidé. Skoro se vám pak od tamtud nechce. ()

Na cestě po severu Černé Hory (2009) (S08E12)

Černá Hoda není pro většinu z nás asi úplná neznámá... minimálně pár tisíc nás tam bylo na české fotbalové reprezentaci. :-) A to se mohlo promítnout do hodnocení, kdy spousta lidí ví, jak to tam skutečně vypadá. ()

Na cestě po Réunionu (2009) (S08E13)

Připadalo mi to trochu jak prodloužený reklamní spot na exotiku v Indickém oceánu. Čekal jsem prostě více informací o jiné části téhle lokality. ()

Na cestě po Champagni (2010) (S08E14)

Trochu jsem měl pocit, že Na cestě po Champahni měli zájem hlavně oba hlavní protagonisté Bartoška s Donutilem, aby si mohli dát do trumpety. ()

Na cestě po Bamjánu (2010) (S08E16)

Opět je tu jeden z díl z afghánského prostředí. A opět je to poměrně zajímavé. Pro nás však hlavně nádech exotiky. ()

Na cestě po Kantábrii (2010) (S08E17)

Znám bohužel daleko více míst, kam bych ve Španělsku jel a trávil tam volné chvíle. Kantábrie je holt asi pro někoho jiného. ()

Na cestě po Ceutě a Melille (2010) (S08E18)

Skutečně pozoruhodná ukázka toho, jak se jednotlivé kultury či náboženství tolerují a dokáží spolu žít v míru a souznění. Škoda, že to takto nejde i jinde na světě. ()

Na cestě po Pandžšíru (2010) (S08E19)

Pandžšír je přesně ta lokalilta, do které se asi jen tak nepodíváte, protože se tam jednoduše ani nedostanete. Holt moc cestovek tma výlety zrovna nepořádá. ()

Na cestě po jižní Arménii (2010) (S08E20)

Arménie je pro našince poměrně neznámou destinací, o to více mne však zajímá a tenhle díl se vskutku povedl. ()

Na cestě po Vojvodině (2010) (S08E21)

Je nutné říct, že oblast okolo Vojvodiny se za posledních deset let hodně změnila. A kdo tam třeba i byl, když tam hrál jeden nejmenovaný český klub, tak mi musí dát za pravdu. ()

Na cestě po Chacu (2010) (S08E22)

Dávám sice poměrně nízké hodnocení, ale to je spíše za zpracování tohoto dílu. Celkově ale paraguajský prales naprostá nádhera. ()

Na cestě po západní Krétě (2010) (S08E23)

Skoro by se chtělo říci, na východní Krétu raději nejezděte. :) Co naplat, na Krétě je prostě krásně. Nečekejte zamračeno a déšť jako u nás. ()

Na cestě po Benátkách (2010) (S08E24)

BEnátky už má dnes bohužel každý prolezlé od první cihly po poslední tašku na střeše. Nic nového se prostě už neobjevuje. ()

Na cestě po Surat Thani (2010) (S08E25)

Thajsko je neskutečně rozmanitá země. Kdo se tam vypraví, musí to potvrdit. Zkuste jet například jen do Bankoku a pak třeba do Pataye. To je prostě další jiný svět. O přírodě ani nemluvě. ()

Na cestě po Aucklandu (2010) (S08E26)

Velkoměsto jak by ho asi každý chtěl mít. Tedy, že je tam klídek, žádné vleiké zácpy, klidně byste nechali dítě hrát si u silnice, prostě paráda. ()