Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 19 min (Minutáž: 25–30 min)

Réžia:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (viac)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenzie používateľa Paity k tomuto seriálu (238)

Na cestě po Střední Jávě (2006) (S02E03)

Čekal jsem mnohem větší exotiku. Když prostě někdo řekne Jáva, těžko si představit, že by tam mířily miliony turistů každý rok, o to jsem čekal něco více. ()

Na cestě po Malajsii (2006) (S02E05)

Je zvláštní vidět na jedné straně panenskou přírodu, na druhé hodně zničenou a ještě k tomu mrakodrapy uprostřed toho všeho. ()

Na cestě po Tchaj-wanu (2006) (S02E13)

Záběry na horsé masivy skutečně mohou vyrazit dech, ale aniž bych chtěl Tchaj-wan hanit, rozhodně to není nic, co byste už dříve někde neviděli. ()

Na cestě po Sardinii (2006) (S02E16)

Draze, ale blaze je na Sardinii. Pro mě osobně ale vcelku obyčejný kus skály. Snad jen, že si tak trochu připadáte jako na kamenných Sejšelech, než v Evropě. ()

Na ceste po Petrohrade (2007) (S02E22)

Jestli je někde v Rusku opravdová krása, tak je to v Petrohradě. Tohle město má svoje kouzlo podobně jako Praha, i když Praha stále více. ()

Na ceste po Srí Lanke (2007) (S02E23)

Srí Lanka by více potřebovala turistický ruch. Bohužel politicko-bezepčnostní situace to nedovolí a tak se tam můžeme spíše vydat jako televizní turisté prosttřednictvím podobných povedených dokumentů. ()

Na ceste po Istanbule (2007) (S02E24)

Istanbul je opravdu zvláštní místo. Skutečně se jedná o předěl mezi Evropou a Asií. Lidé jsou už ale více západní a možná i více západní než na blízkém Balkánském poloostrově. ()

Na ceste po Estónsku (2007) (S02E25)

Estonsko určitě stojí za návštěvu. Je to země, kde vidíte strašnou snahu lidí patřit k západu, ale zároveň se nemohou ubránit odkazu veliké bratra, který je prostě stále velmi patrný. ()

Na ceste po Brabantsku (2007) (S02E26)

O Brabantsku jsem abych řekl pravdu neměl vlastně ani tušení. O to více mne těší, že jsem se alespoň něco mohl dozvědět. ()

Na ceste po Alorskom súostroví (2007) (S02E27)

Tohle bylo dle mého docela hodně slabé. Nevím, nějak bych očekával více vyložených zajímavostí než jen to co si přečtu na wikipedii. ()

Na ceste po Kapverdských ostrovoch (2007) (S02E28)

Kdo by nechtěl na Kapverdy, chtělo by se říci. Průměrný dokument vám pak možná pomůže se rozhodnout. ()

Na ceste po Los Yungas (2007) (S02E30)

Škoda, že je to v Bolívii. Být to v trochu bezpečnějším koutu země, hned bych se s radostí vypravil, protože toho, co stojí za to vidět je tam opravdu mnoho. ()

Na ceste po Tunisku (2007) (S02E31)

Poznat Tunisko ne jen z tradičního courání podél pobřeží a pásu hotelů podél moře, to je k nezaplacení. Dokument vám to umožní. ()

Na ceste po Lisabone (2007) (S02E32)

O Lisabonu a obecně o Portugalsku jsem toho načetl už docela dost a bohužel tenhle cestovatelský dokument mi příliš navíc nenabídl. ()

Na ceste po Lamalere (2007) (S02E33)

Jeden z nejméně vydařených dílů "cestovatelské dvojice" Bartoška - Donutil. Nezajímavé až nudné, bych řekl. ()

Na ceste po Kysuciach (2007) (S02E35)

Je zvláštní vidět několikrát Kysuku na živo a pak takhle v dokumentu. To pak najednou vidíte, že "okem kamery" je vše tzv. hezčí. ()

Na ceste po jazere Titicaca (2007) (S02E37)

Nádhera, tak by se dalo jednoduše a krátce shrnout jezero Titicaca. Škoda jen, že něco podobného nemáme také u nás. ()

Na ceste po Kryme (2007) (S02E38)

Připravte se na úplně jiný způsob života, zvláštní lidé a jejich zvláštní chování. Ale v celkovém součtu vše v dobrém. Zajímavý kus Země. ()

Na ceste po Českom Švajčiarsku (2007) (S03E01)

České Švýcarsko je opravdu jeden z nejkrásnějších koutů té naší malé hroudy, který máme. Každný našinec by se tam měl určitě vydat a pořádně si to vše projít. ()