Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 16 min (Minutáž: 25–28 min)

Réžia:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (viac)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenzie používateľa subic k tomuto seriálu (93)

Na cestě po Dubaji (2010) (S10E11)

Dubaj v roce 2010 není totéž co Dubaj v roce 2023, ale ty hlavní a nejznámější stavby už tenkrát stály. Zajímavé je třeba nadzemní a zároveň takové vyhlídkové nadzemní metro. A navíc od té doby se z Dubaje stává už spíš takový turistický skanzen, do kterého je zajímavé si zaletět třeba na Silvestra. ()

Na cestě po Transylvánii (2010) (S10E12)

Sedmihradsko, takže střední Rumunsko. Když tam kdysi byli hoši z Top Gearu, tak říkali, že to je jak v zemi Borata. 7/10 ()

Na cestě po Korsice (2011) (S10E32)

Divoká Korsika, chtělo by se říci. Ale tvůrci to pojali tak, že vlastně jeden by ani neměl moc zájem se tam vydat. ()

Na cestě po Kuvajtu (2011) (S10E34)

No je to velký rozdíl vidět Kuvajt city 2011 tady a 2023 v reálu. Podobně jako v SAE či Kataru to tu stavebně jede a jede. Ale jinak Kuvajt rozhodně stojí za návštěvu, není ještě tak turisticky profláknutý jako právě SAE či Katar. ()

Na cestě po Vesterálech (2011) (S12E07)

Ostrovy na severozápadě Norska, kde žije v domech natřených převážně namodro 14 obyvatel na 1 km m2. Taky bych čekal nějakou polární zář, ale tu jsem tentokrát nedostal. ()

Na cestě po Teruelu (2011) (S12E09)

Kousek španělského vnitrozemí, nejdřív křesťanské oslavy Velikonoc a pak mandle. ()

Na cestě po Kajmanských ostrovech (2011) (S12E12)

Luxusní hotely, želvy a pobočky různých bank, to jsou pro mě Kajmany a ono tak tak nějak je i ve skutečnosti. ()

Na cestě po Tonkinu (2012) (S12E14)

Jeden z mála starších dílů, kam skutečně Bartošku s Donutilem vyslali. Každopádně zátoka Ha Long, tu chci jednou vidět. ()

Na cestě po Sicílii (2012) (S12E15)

Takže vítejte na Sicílii 2012, i když zrovna tam se toho zase tam moc nemění, jen těch bubáků tam bude výrazně víc. ()

Na cestě po Barceloně (2012) (S12E18)

Barsa 2012, to už taky není úplně pravda, ta už se taky dost proměnila. No ale tady se divák spíš podívá tak, kam by se jinak nepodíval, tj. třeba na odpolední burzu ryb v přístavu. ()

Na cestě po Amerických Panenských ostrovech (2012) (S12E26)

Turisti, turisti, turisti... auta s volantem vlevo dotažená ze států a přitom se tu jezdí vlevo, takže turisti těmi půjčenými auty dost bourají, kdo by to byt řekl. ()

Na cestě po Maramureši (2012) (S12E32)

Jak vidno, i Rumunsku se daří natáhnout turisty do hor. Na jednu stranu je zde spousta skvostných dřevěných vyřezávaných staveb, na druhou stranu evidentně nadměrná těžba dřeva, protože je to asi jediná zdejší obživa. ()

Na cestě po Kanagawě (2012) (S12E34)

PIVO je nápis na místní hospodou, kde točí české pivo  s hezkou hustou pěnou. ()

Na cestě po Viktorii (2012) (S14E03)

Česká menšina, ale taky třeba významná 100tisícová řecká menšina. Eukalyptus a také každoroční požáry. A ty parníky z osmdesátkového seriálu Co přináší řeka, to je opravdu nádhera. 7/10 ()