Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 19 min (Minutáž: 25–30 min)

Réžia:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (viac)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenzie používateľa Paity k tomuto seriálu (238)

Na cestě po Graubündenu (2011) (S10E26)

Tohle je sice na jednu stranu paráda, na druhou je to tak trochu nuda. Asi bych se nudou skutečně ukousal, žít tam. ()

Na cestě po severní Jamajce (2011) (S10E27)

Patrně jen velmi těžko lze nalézt pohodovější zemi, než je Jamajka. Do Ameriky navíc není daleko, takže pro majetné asi jasná volba. ()

Na cestě po ukrajinských Karpatech (2011) (S10E28)

Čekejte zcela něco jiného, než když si představíte Karpaty. Především obdbiuji tamní lid, který tam po staletí žije. ()

Na cestě po Váránasí (2011) (S10E29)

Vždy si jen říkám, že tam kde lidé žijí přes pět tisíc let musí ale vypadat, respektive musí to asi vypadat šíleně pod zemí. Přece jen lidé za sebou nechají hodně všeho možného, pokud jde o odpady. ()

Na cestě po Matabelsku (2011) (S10E30)

Veliká exotika pro ty, kteří tam nikdy nebyli a pořád zajímavá podívaná pro ty, kteří tu čest již měli například při některé ze svých dovolených. ()

Na cestě po Oromsku (2011) (S10E31)

Jeden z mála afrických dílů, které vám otevře cestu do Eiopie, zemi to chudé s bídou za nehty každého člověka, který tam žije. ()

Na cestě po Korsice (2011) (S10E32)

Jsem celkem milovníkem cestování po zajímavých destinacích, ale Korsika odkazující neustále na svou "napoleonovskou" historii mě nijak neláká. ()

Na cestě po Kalužské oblasti (2011) (S10E33)

Myslím, že přirovnání les ve městě se naprosto hodí a je na místě. Na druhou stranu určitá odříznutost mohla v minulosti lidem dost posloužit. ()

Na cestě po Kuvajtu (2011) (S10E34)

Podobně jako díl k Dubaji. Důkaz toho, jak dokáže člověk proměnit poušť v živý organismus, když má k tomu vlastně nekonečně prostředků. ()

Na cestě po Leinsteru (2011) (S10E35)

Vítej vzdálené Irsko. To je prostě zvláštní země v mnoha ohledech. I nátura lidí je také něčím zajímavá, těžko to pojmenovat. ()

Na cestě po severním Veracruzu (2011) (S10E36)

Zavítejte do Mexika, je rozhodně co vidět. Rozhodně si ale také nechte poradit veškerá bezpečnostní opatření či rady, protože tohle riziko obchází každého turistu ze Západu. ()

Na cestě po Fesu (2011) (S10E37)

Tak trochu skrytý svět pro mně. Moc jsem o tom nevěděl, vlastně možná vůbec nic a nějaký Fes mi říkal něco jen vzdáleně. ()

Na cestě po jižní Jamajce (2011) (S10E38)

Džamajka je ráj klidu, někdy až moc velikého. Nepředstavujte si ale, že tam každý na ulici pokuřuje trávu... ()

Na cestě po Solnohradsku (2011) (S10E39)

Pojďte se podívat tam, kam se každý těžař soli kdysi vydal, chtělo by se parafrázovat legendární hlášku ze Star-treku. ()

Na cestě po Dolní Aragonii (2011) (S10E40)

Velmi dobře uchopené a dost výrazně historicky pojaté. To rozhodně mohu. Jen tak dále. ()

Na cestě po středním Zimbabwe (2011) (S10E41)

Taková malá černá Afrika v jednom, to je pro mě Zimbabwe se svou neuvěřitelnou faunou a flórou, kterou se ale mohou pochlubit i další africké země. ()

Na cestě po Kyjevu (2011) (S10E42)

Kyjev mne tedy nijak zvlášť neuchvátil. Rozhodně když jste tam, víte, že jste někde daleko na východě a prostě není důležité kde. ()

Na cestě po jižním Isánu (2011) (S10E43)

Tak trochu zbytečný díl, který mohli tvůrci strčit do toho pojednání thajského pohoří, které už si nevzpomenu jak se jmenuje. ()

Na cestě po Orlických horách (2011) (S11E02)

Na rovinu. Jsou rozhodně krásnější místa, než jsou Orlické hory. Nic proti tamním lidem. ()

Na cestě po Zbirožsku (2011) (S11E03)

Souhlas, naprosto zbytečný díl, který zaujal jen tím, že vlastně vůbec ničím nezaujal. ()