Na cestě - Série 6 (2008) (séria)

Na ceste po južnom Jordánsku (S06E15)

(epizóda)
  • Česko Na cestě po jižním Jordánsku
Česko, 2008, 26 min

Réžia:

Jan Tobiáš

Kamera:

Martin Čech

Miroslav Donutil (rozprávač), Jiří Bartoška (rozprávač)

S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem do tajemného skalního města, za beduíny v martské krajině a na místo, kde byl pokřtěn Ježíš.  Biblické příběhy, antické památky, křižácké hrady – to je jen krátký výčet zajímavostí, které nabízí Jordánské hášimovské království. Od starověku tudy kráčely dramatické dějiny, ale dnes – v turbulentní atmosféře Blízkého východu – je Jordánsko relativně klidnou a rozhodně přátelskou oázou. Muslimská země bez předsudků přijímá poutníky, kteří chtějí navštívit místo, kde byl pokřtěn Ježíš a cizince v barech nechává holdovat jejich oblíbenému alkoholu. V poušti je ale lepší přijmout nezištné pozvání beduínů na šálek čaje. Koupel v Mrtvém moři je jedinečným zážitkem, kterému může konkurovat snad jen návštěva „ztraceného“ skalního města Petry. (oficiálny text distribútora)

radek.896

Pěkná ukázka památek, přírody (hlavně pouště), moře, u kterého je plno rusáků a života tamějších beduínů. Nejvíce mě zaujalo ukazování lidí potřených bahnem a ukázka ze života beduínů v krušných podmínkách pouště. ()