Sebastian's Voodoo

Krátkometrážny / Animovaný / Horor
USA, 2008, 4 min

Réžia:

Joaquin Baldwin

Krutý Sebastian, praktizujúci náboženský kult voodoo, sa pichaním špendlíkov do úbohých bábok mstí svojim nepriateľom. Jedna bábka však v sebe nájde odvahu, aby sa mu postavila a zachránila tak svojho priateľa pred istou smrťou. (Houda666)

gjjm

Metafora čehosi - metafora symbolizovaná voodoo panenkami (česky se má správně říkat volty, ale to máte jedno) na hácích. Temné, ponuré, hudebně zajímavé, ale taky nepromyšlené, s otravně proměnlivým tempem (po pomalém začátku zběsile rychlý a akční prostředek). Konec je pak takový neutrální, bez působhivosti. Nápad docela dobrý, ale čtyři minuty jsou možná zbytečně moc. ()

verbal

Je to luxusní a je to o píchání. Freudovsky shrnuto: Šebestián chce píchat. Panenku nebo Panáčka, je mu to tak nějak jedno. Panenka ale být píchána Šebestiánem nechce a raději by "píchala" Panáčka, kterého má Šebestián na háku. Panáček je smutný, že visí. A je ještě smutnější, že kvůli tomu nemůže "píchat" Panenku. Tu ale může píchat Šebestián, který nevisí a taky to hodlá udělat. Panáček, rozesmutnělý tím, že se mu Šebestián chystá píchat "pichnu", opíchá sám sebe!. PS: Preboha Flipper, čo to táráš za kokotiny!! ()

Phobia

Hezoučký, temňoučký kraťásek o sebeobětování. Kouknu na to ještě jednou, hezky v klidu, po setmění, a možná ještě tu hvězdičku do maxima připíchnu. EDIT: Kdo by to byl řekl, že mě skoro rozbrečí hadrový panák... S postavou šamana si mohli animátoři trochu víc pohrát, ale jinak chválím - atmosféru, myšlenku, dynamickou hudbu, vážně moc povedený kraťas! Pích sem pátou hvězdičku:-). 90% ()

Sany33

Dôkaz, že za 4 minúty sa dá urobiť niečo, čo človekom pohne a donúti ho rozmýšľať nad niektorými vecami. To, že animácia nebola moc podarená mi vôbec neprekážalo, priam naopak dosť som sa v tom vyžíval. Hudba bola vhodne zvolená a príbeh a celková pointa fungovala na výbornú. Presne takto si predstavujem kvalitný kraťas a nič iné ako 97% si ani nezaslúži! ()

genetique

Tak prosté a tak dokonalé! Skvostný kraťas, plný krutosti, tragickosti a smútku, s nevídanou porciou napätia. Najdesivejší kraťas preto jednoducho musím oceniť piatou hviezdičkou. Animácia je skvelá a hudbu by mohla konkurovať nejednému kultovému hudobnému sprievodu. Joaquin Baldwin - veľká iskierka nádeje. 90%. ()