Příběh začíná zhruba osm měsíců po skončení prvního filmu. Genjimu se blíží promoce na Suzuranu, ale věc, kterou musí vyřešit, je konkurence jiné školy - Housen Gakuen. Neboť příměří, jež do té doby přetrvávalo, bylo zrušeno. V čele s dravým Taigou Narumim Housen Gakuen zahajuje totální útok na Suzuran. Navíc Genjimu se stále ještě nepodařilo sjednotit vlastní školu kvůli tajemnému Linda Manovi. Jak si tedy poradí s tímto útokem? Stejné obsazení jako v jedničce nás vítá do dalších krvavých bitek! (Zíza)

Ceres

Takashi pokračoval v tom, co předvedl v prvním filmu, akční nářez, který graduje na konci, nezapomenutelný bordel na škole a několik vtípků, to vše zůstalo. Pro mě slabší scény v prvním filmu byly nahrazeny jinými slabšímy scénami, takže pokračování "vran" zůstalo více méně kvalitativně stejné (jen moje oblíbená postava Serizawa má delší vlasy xD). Celkově jde opět o perfektní film na odreagování, který si i pokračováním drží stejnou kvalitu, což se málokdy povede. Za mě opět 80 %. ()

VanTom

Bez minimálního připomenutí se vracíme na bojové kolbiště střední školy Suzuran, takže pokud si jedničku člověk moc nevybavuje, bude mít v zástupech postav dost maglajz (já ji viděl cirka před 14 dny a tak jsem tápal jenom občas). Tentokrát se schyluje k válce s konkurenční školou Housen, nejdřív si však vůdce Genji musí uvědomit zodpovědnost a sjednotit všechny frakce. To se želbohu děje značně rozvláčně, zdlouhavě, s absencí nadsázky a s mnoha zbytečnými vedlejšími epizodkami (třeba snaha strůjce celého sváru dostat se do Jakuzy), proto musím hodnotit hůře než posledně (za lepší 3*). ()

Lukoboss

Dám tomu o hvězdu míň, protože je to prostě na stejným principu, jako byla jednička. Každopádně to ale pořád drží laťku pekelně vysoko, protože např. Klub rváčů je proti tomuhle čajíček. Tady prostě máte pocit, že jste v té bitce s hlavníma hrdinama, plivete krev a bolí vás klouby na rukách. Zase je to nářez od záčátku do konce a závěrečnej monstrsouboj je jenom třešnička na dortu (především scéna "sám proti všem"). Údajně se mluví o třetím dílu, ale zatím nic není potvrzený, nicméně bych se trojce asi moc nebránil. P.S.: Genji je řezník jako prase! ()

Cracker

Takashi Miike a jeho VRANY sú späť. A vo veľkom štýle. Pokračovanie opäť prináša veľa rozbitých lebiek, vyrazených zubov, polámaných kostí a nesmú chýbať kaluže krvi. Všetky boje sú opäť správne prehnané a to až do takej miery, že niektorým chlapcom zo Suzuranu by závidel ich monokle aj samotný Rocky... Genji a jeho armáda GPS tentokrát stojí proti presile Housenu. Tu sa film doslova zasekne a celá prostredná časť je vlastne len kecanie a kecanie. Miike chcel pravdepodobne divákov nechať pretrpieť túto konverzačku(Kenov comeback; Genjimu postrelia otca..) a potom ich oslniť neskutočnou porciou bitiek, mlátičiek, súbojov.. No a môžem povedať, že sa mu to aj celkom podarilo. Pretože ''final engagement'' je naozaj nepretržitá intenzívna x-minutová bojová sekvencia, kde padne neuveriteľné množstvo pästí, kopancov a headbutt-ov. Atmosféru dotvárala správne agresívna hudba. Nevravím, že je to zrovna inteligentná zábava, to nie, ale človek sa pri tom nádherne odreaguje a zabudne na význam slova stres. O veľmi dobrý dojem sa zaslúžili hlavne herci, ak sa tak teda dajú vôbec nazvať :D. Zvieratá, im sluší oveľa viac :). K postavám, niekoho obetovať museli, ale stále ma štvalo, že Tsutsumota odstránil taký 5 kilový svalovec. Výčitiek moc nemám, iba ak za sokov mohli vybrať zaujímavejších hercov a posledná bitka potrebovala takisto trochu priostriť. Anglické titulky, ktoré som mal k dispozícii neboli práve perfektne spracované, viacero zlých prekladov a preložená nebola scéna s Genjim a jeho priateľkou. No a tá naozaj stála zato, po tom ako som si to dohladal na nete som sa nemohol prestať smiať. Miike a spol naozaj odviedli vynikajúcu prácu a Kurôzu zero II sa maximálne vydarilo. ()

Torako.chan

Tak kluci ze Suzuranu se zase mlátěj jako o život. Ale oproti prvnímu dílu je tohle slabší. Sice je to skvěle natočené,ale na můj vkus se tam najednou moc řve "Genjiiiiiiiiiiiiiiii!" :( Škoda. ()

Holina

Tak tohle mě nebavilo. Druhý díl slušného akčního filmu si zaslouží zapadnout mezi hromadou dalších, podprůměrných fláků. ()

LBsmoke

je to sice akční teenager blbinka ale akční scény sou mocné navíc v podání toho japonského vidění.. jednoduchý příběh o respektu nic víc nebo možná spíš nic míň.. zábavná drsňárna ..navíc od jedničky se to vyvarovalo spousty chyb ať vizuálních či muziky tak příběhových.. je to hold jednodužší a údernější ()

Jayem

No musím povedať že po skvelej jednotke som ostal pri sledovaný dvojky trocha sklamaný. Filmu chýba nejaky lepší príbeh ako len pomsta jednej školy voči druhej a vkladanie nových a zbytočných postáv ( hlavne, keď ich už tam je aj tak viac než dosť) ktore len odvádzaju pozornosť od deja a naťahujú minutáž . Takisto aj nerovnomerne rozloženie akcie, kde v podstate prvu hodinu a pol sa nič nedeje (až na dve malé bitky) skoro nič a potom poslednú polhodinu sa mlátia vkuse. Samotná choreografia súbojov je tiež dosť odfláknuta oproti jednotke. ()

cskomando

Japonská atmosféra s pokračováním školních bitek s jasným cílem všechny je zmlať dokud nebudou od krve. Je to krása se na to dívat, když se utkají školy plných teenagerských bitkařů s výbornou nadupanou muzikou při bitkách, společně s dobrými záběry a netřesoucí se kamerou.Takaši Miike odvedl skvělou práci, a ještě poslední věc- jednoduchý nenáročný akční děj v obou dílech. ()

Vykuk

Nezklame, ale ani výrazně nepotěší. Ještě míň reálného než v prvním díle, "Studenti" demolující školu duchů, ale co, když na to člověk kouká jako na komiks, netřeba to řešit. Atmosféra dobrá, hudba opět skvělá a bitek nespočet. Je to správně emotivní, typicky japonské, ulítlé. Mohli ještě zapracovat na choreografii bojových scén, ale i tak dávám max hodnocení, protože mě film jstejně jako jednička po dlouhé době, lemované americkýma ptákovinama bavil a to se počítá. ()

mortymer

Pokračovanie skvelej jednotky rozhodne neomrzí a podľa môjho je ešte lepšie. Film stratil akékoľvek komiksové prvky, ktoré boli v prvej časti mierne používané a Takashi Miike tu ako v jednom z mála zo svojich filmov nepoužíva žiadne bláznivé, nadprirodzené ani iným spôsobom divné sekvencie, takže sa na prvý pohľad môže zdať ako seriózna akčná dráma. Avšak príbeh sa ešte stále odohráva na Suzurane, kde jedna bitka strieda druhú a vrcholí záverečným polhodinovým stretom dvoch konkurenčných škôl. Tradične potešilo pár vtipných scén, ktoré naozaj stáli za to a opäť skvelý soundtrack. ()

jack_scott

Dlouho jsem přemýšlel, zda je jednička skutečně lepší, nebo ne.... Dospěl jsem k závěru, že je to prostě příběh, co se rozvíje ldál... Celkově je to vážně slušné, **** a 75% ()

MichioHi

Vždy si říkám u filmů, abych neměla plané naděje, že by to překonalo jedničku. Taky ani tady..ne, nepřekonalo. Pro mě je to na té stejné úrovni, a to je taky velice chvalitebné! Hudba úžasná. Akce fenomenální. Příběh skvělý. Herci, jako obvykle, perfektní...Jejda, zase mi z nich ukápla slina. ()