Skhizein

Krátkometrážny / Animovaný / Dráma
Francúzsko, 2008, 13 min

Viete ako dokáže zmeniť život na Zemi pád 150-tonového meteoritu? O tomto sa presvedčí hrdina tohto animovaného filme, keď sa mu všetko vymkne spod kontroly o 91 centimetrov. Takže ak chce napríklad otvoriť dvere, musí stáť od nich o 91 cm ďalej. A predstavte si také šoférovanie auta, keď sedíte mimo neho a riadite ho doslova sediac vo vzduchu... a tak to je so všetkým. Ako sa teraz z takejto prekérnej situácie dostať? (T2)

Geller

Jestli jiné kraťasy od mne v poslední době dostaly plné hodnocení (zjeména ,,Pixarovské"), tak tenhle je trošku mimo veškerou ligu. ()

Balakriele

The only thing I´m sure about now is that from where I´m standing it´s not a bother anymore... Pro mě jeden z nejoriginálnějších, nejoduševnělejších a nejdojemnějších kraťásků vůbec. A ta hudba? K sakru dobrá! ()

redwik

Podľa mňa to má trošku nedomyslený koniec, ale inak je to veľmi zaujímavý nápad, celkom by ma zaujímalo nejaké celovečerné prevedenie. Verím tomu, že by mohlo nastať zopár nepríjemností, najmä na verejných toaletách. Pekné spracovanie, zaujímavá animácia, netradičná téma, no celkovo ma to nevzalo asi až tak, ako ostatných. ()

DaveSmith

Mě tahle depresivní atmosféra, i když je podkreslená dobrou hudbou, nějak nesedla. Velké plus za netradiční a jednoduchou, ale zato zajímavou animaci. ()

MDesign

Asi najlepší krátkometrážny animák. Ten nápad, to spracovanie, to všetko, dokonca aj jednoduchosť animácií mi v tomto filmíku vyhovovala. Odporúčam ďalej a 5* ako vyšitých. ()

yaqwsx

Neskutečné. Velice originální, perfektně zpracované - hudba, grafika, monology. Škoda jen, tedy pro mě, lehce nedomyšleného konce. "[+91; -75]" ()

Ruadek

Naprosto výborné ztvárnění velmi svérázného nápadu, o " meteorickém efektu " , co posune " lidské bytí " mimo své tělo o 91 cm. Ač zcela digitální, věrohodně živé, výtvarně mimo veškerou produkci animáků dneška ( Pixar, Dreamworks... ) . Kraťas s výborným nápadem, co vystačí dokonale zabavit přesně na svých 13 minut. ()

BalbiJirka

Docela smutné, obzvlášť, když si člověk uvědomí, že každý jsme občas tak trochu "mimo sebe" (ve smyslu, že nevíme, kam patříme). ()