Josef Abrhám ztvárňuje zlepšovatele, jenž všechen volný čas tráví nad konstruováním spřádacího stroje, který by dokázal hravě tkát nejjemnější ženské spodní prádlo. I starostliví nadřízení si cení takového nadšeneckého pracovníka, pročež jej odešlou na rekreaci do Vysokých Tater, aby si tam odpočinul a načerpal nové síly. Ostýchavý mladík však záhy zjistí, že kromě činorodé práce existují i dívčí půvaby a zamiluje se, z čehož povstane řada humorných zádrhelů. Ve své době úspěšná televizní trilogie s dobře napsanými postavami těží z krás slovenské přírody, z rozdílných národních mentalit Čechů a Slováků a v neposlední řadě rovněž z umně vyklenutých humorných zápletek, které se kolem hlavního hrdiny obtáčejí. Zaznamenáme vskutku hvězdné herecké obsazení, složené z oblíbených českých komiků. (oficiálny text distribútora)

Pitryx

První díl to celkem slibně rozjíždí, ale toho „soudruhování“ mohlo být méně.   Druhý díl to trochu pokazí. Dějově je sice vtipný, ale vadil mi v něm zpěv. Nakonec mi to připadalo tak, že hlavní hrdina už neví, co chce.   Díl poslední, už jen pitvá vztahy, už nic nepřináší, a je celý takový mdlý. Občasná legrace jako v druhém díle vymizela úplně. ()

yntelygent

Na to ze to je hvezdne obsadene to jaksi skripe,asi je pricina inde...neohuri ani nerozculi....typicky normalizacny vecerny film,ktory v case vzniku mozno aj pobavil,teraz je vec co sa da dopozerat,ked nemam nic ine po ruke.... ()

Eire

Paskvil. Prudko klesajuca uroven TRILOGIE. Odpad nedavam len koli prvej casti. KRAMPOL KRIZIKOVA aj ZAZVORKOVA *tragicky!!!* ()

kolodej1

k tomuto dílku mě přimělo zdejší slušné hodnocení a mladý Abrhám v pro mě neznámé roli. Musím říct, že bylo docela náročné to vydržet dokoukat. Kvalita scénáře mi připomínala Troškovi komedie, rozdíl ovšem byl v tom, že Troška používá humpolácký prvoplánový humor, zatímco zde humor absentuje zcela, jakkoliv ambicí zjevně bylo něco humorného vytvořit. Soudím, že tato trilogie byla zapomenuta v archívech zcela oprávněně a zase bych ji tam na alespoň 30 let schoval. Abych nezapomněl, vpravdě strašidelný byl dabing J.Krampola ()

tchempi

Odpověď na první otázku – proč jsem o této minisérii více než 40 let neslyšel – jsem dostal: Je to děs běs, scénář a dialogy k nepřežití. Záhadou ale zůstává druhá otázka: Jak se do tohoto škváru podařilo tvůrcům dostat absolutní hereckou špičku své doby? Abrhám, Zázvorková, Sovák, Kopecký, Lipský, Hrzán, Filipovský, Bohdalová, Růžičková, Janžurová atd. atd. Takovou luxusní sestavu jsem v podobné sračce nikdy neviděl. ()

raininface

Slabší československý průměr, který pro mě zvedaly scénky s Jardou Šterclem. Stejně nechápu, proč tenhle skvělý komik nebyl do tehdejších filmů víc obsazován. ()