Josef Abrhám ztvárňuje zlepšovatele, jenž všechen volný čas tráví nad konstruováním spřádacího stroje, který by dokázal hravě tkát nejjemnější ženské spodní prádlo. I starostliví nadřízení si cení takového nadšeneckého pracovníka, pročež jej odešlou na rekreaci do Vysokých Tater, aby si tam odpočinul a načerpal nové síly. Ostýchavý mladík však záhy zjistí, že kromě činorodé práce existují i dívčí půvaby a zamiluje se, z čehož povstane řada humorných zádrhelů. Ve své době úspěšná televizní trilogie s dobře napsanými postavami těží z krás slovenské přírody, z rozdílných národních mentalit Čechů a Slováků a v neposlední řadě rovněž z umně vyklenutých humorných zápletek, které se kolem hlavního hrdiny obtáčejí. Zaznamenáme vskutku hvězdné herecké obsazení, složené z oblíbených českých komiků. (oficiálny text distribútora)

jhrasko

..socializmus nebol nikdy farebnejší a zábavnejší - bezhraničné autorské skvosty typu: SAMÝ ČÍSLA, VZORCE, MOCNINY, ROVNICE, CHUDÁK, MÁ JENOM TU ŠKOLU, PRÁCI, MAMINKU A HUBNE. KDE MÁ TEN KLUK NAJÍT HOLKU V TĚCH SKRIPTECH. A MY MU MUSÍME POMOCT I V TOM, SOUDRUHU, JAKO PŘEDSEDA ODBORŮ MUSÍŠ DBÁT O VŠESTRANNÝ ROZVOJ ČLOVĚKA...pýtam sa: nebol to on vlastne magický realizmus?: "VIDÍTE TEN TRAKTOR?, TAM VYSTÚPIM" Nie, nie, ona je to vlastne čistá love story Evy a Adama, pardón, Vendelína ("VY PRAŽÁK JEDEN PREŠIBANÝ").. Takže nech je heslom dňa a života ako takého: MUSÍM TO VYŘEŠIT: EVU, DIPLOMOVKU I STROJ. Televíznych 5 * ako vyšitých, resp. vystrihnutých z katalógu dámskych nohavičiek navrhnutých Vendelínom Zajíčkom. CVAK. Životná rola Stelly Zázvorkovej! ()

Big Bear

Jsem překvapen, že mi tahle normalizační věcička a směle to nazvěme seriálem málem unikla. Specializuji se na tyhle kousky a do nedávna jsem o tomhle dílku neslyšel. Já tu tedy nadšením hýkat nebudu. Abrhám tu osciluje ve své roli od naprosto dementního hraní (pod jeho úroveň) po hraní uvěřitelné. Jeho postava je celá taková zmatlaná. Teď už se nedivím, že po něm šáhli ve Druhém dechu když potřebovali někoho ke kravám do kravína... V prvním díle coby geniální konstruktér žijící jen pro svůj pletací stroj (ti z něj asi měli v Hlubočanských strojírnách s jejich Čtyřstovkou než ji ukradli Japonci pěkný vítr :-) . Ve dvojce jede na rekreaci ROH do Tater, kde se zamiluje a ve třetím dílu jsme hodně času na Slovensku mezi slepicemi a přeberte si sami jak to myslím :-). Krampol i Záhorský byl z nějakého nepochopitelného důvodu dabován... Krampola chápu, jeho postava byl Slovák, ale proč Záhorskýho daboval Höger, to asi věděla jen horská služba... Mně se asi nejvíce líbil ten prostřední díl. Jestli Vojta Kotek jakž takž v Padesátce ztvárnil sedmdesátkové retro, tak tady to byl originál v nejčistčí esenci! Už jen to lyžažřské vybavení! ! A pak ta móda! K nezbytným kotletám až ke krku se prostě hodí pletený rolák a sáčko. Kostkovanou flanelkou pod oblek se také nedalo nic zkazit a dámy zabíraly jak dravé ! To se pak šlo na gruzíňák, ti romantičtější začali džusem... Když to celé pospojuji musím uznat že film chvilkami bavil, chvilkami nudil a chvilkami to bylo až blbé. Což přesně naplňuje kritéria normalizačního filmu. Odvézt pozornost pracujících od politického dění odpočinkovou zábavou s herci slavných jmen a to v rolích divákovi blízkým na známých místech. Dávám za troje upletené kalhotky bez kazu. * * * ()

Hedka

Keď sa v takej krásnej prírode, akou sú Tatry stretne český introvert, zašprtaný v knihách, vedec, výskumník, ktorý pozná iba prácu a mamkine dobroty( Josef Abrhám) a slovenská usmievavá, komunikatívna, extroverná a krásna učiteľka (v podaní pôvabnej Milky Vášáryovej) nemôže z toho vzniknúť nič iné iba veľmi vydarená česko - slovenská komédia. ()

zahadna

Perfektá komédia, v ktorej si super zahrali naši slovenskí ako aj českí herci, patrí medzi moje obľúbené, aj keď sa nezmestila do mojej topky. ()

WANDRWALL

Výborný J.A. Inu ten kdo se snaží dobře pracovat, tak dělá jeho mozek do té doby, než zjistí, že život není jen o práci a že práce zde vždy bude, jen člověk má vyměřený čas pro život. ()

triatlet

Oddechovka, jejíž patrná nadsázka (už jméno hlavního hrdiny je unikátní) si klade jednoznačný cíl: pobavit. Přestože hlavní linie je zaměřena na dvojici česko-slovenských milenců, tak uvození jejich příběhu předchází celozávodní představení svérázných postaviček, mezi nimiž vyniká postava Růžičkové (Stella Zázvorková). Nejpovedenější druhý díl trochu připomíná Anděla na horách. Vtipně jsou zasazeny Vendelínovy představy. Třetí část zbytečně kličkuje k očekávanému závěru, ale zase dává prostor Stelle Zázvorkové. Překvapilo mě předabování Jiřího Krampola, aby mohl vystupovat jako Slovák Štefan Drozd. Nejpovedenější scény jsou ty, v nichž workoholik Vendelín testuje textilie. Oceňuji navíc i nápad se záložkou ve skriptech:-) ()

roswelll

Velice příjemný a pohodový film, který jasně ukazuje, že česká a slovenská kinematografie se vzájemně velice hezky doplňuje a bude stále neodmyslitelně patřit k sobě. Krásný důkaz toho, že i velcí herci dokážou hrát malé ale zábavné role. ()

corona

Seriál som naposledy videla ako teenagerka a doteraz si pamätám, ako krásne bol v ňom zobrazený vzťah medzi mužom a ženou /M. VÁŠARYOVÁ a J.ABRHÁM/. ()

hygienik

Po prvom dieli som si povedal, má to vtip aj potenciál, bude z toho dobrá komédia! Zvyšné dva diely som sa ale veľmi nesmial, čo mi pri tej plejáde skvelých hercov bolo ľúto. ()

dyfur

moje zaujjímavosti: Zábery z hotelového bazéna, kde sa kúpu hlavní hrdinovia, boli filmované v hoteli Bellevue v Hornom Smokovci. Ten prešiel rekonštrukciou a pôvodný vzhľad bazéna, ktorý máme možnosť vidieť vo filme, sa nezachoval. (dyfur) Jiřího Krampola (Štefan Drozd) predaboval Bronislav Križan. (dyfur) Hlavní hrdinovia sú ubytovaní v hoteli FIS na Štrbskom plese. (dyfur) Filmovanie prebiehalo v Prahe a na Štrbskom plese. (dyfur) ()

LadyPupu

Vskutku bizarní dílo čs. kinematografie! Škoda, že nebyl víc využit potenciál top hereckého obsazení. Ale to je evidentně problém dost slabého scénáře. Možná by stačilo ty tři díly prostříhat a udělat z toho jeden normální film. Pokud jde o hlavní dějovou linku, tak Abrhám nezklamal. V roli asexuálního vědce zlepšovatele, kterej vymejšlí jak vyrobit co nejlepší bombarďáky a rádoby erotický silonový košilky, je přesvědčivej. Prostě a jasně, hraje to svoje pako tak, že se divím, že mu ta Vášáryová nedala (pusu) hned v prvním díle. Alespoň by jsme se vyhnuli té smrtící stopáži 3 x 80 minut. Takhle se to táhne jak smrad údolím Tater, kde se to mimo jiné taky natáčelo. P.S. Toho, kdo rozhodl nechat nadabovat Krampola do slovenštiny, bych nejradši uškrtila těma hnusnejma oranžovejma punčocháčema, který (v rámci role) vyrobil Abrhám. ()

Autogram

Trochu reklama na Tatry a lyžovanie a trochu reklama na krásnu Milku. Film mohol mať vo svojom čase veľký úspech, pretože prinášal niečo nové: klipovú formu filmu s hudbou, málo významný dej a dokonca náznak zmyselnosti. To všetko dnes už nemôže stačiť, a tak som to viacmenej strávil so zívaním. Tretia časť je zase celkom iná, prináša príbeh viacmenej zo slovenskej dediny, kde kraľuje babinec piatich sestier a to s vyberaným obsadením: Vášáryová, Studenková, Richterová, Nagyová, Gýrová. ()

vitekpe

Dalsi tridilna bizarnost s Abrhamem v hlavni roli. Ale prislo mi, ze se chudak sam tak nejak trapil... divna komedie u ktere se skoro nezasmejete. Emilia za hlavni hvezdu, podobne jako vesela Eva Krizikova. Karolina v kraticke roli v prvnim dile. V druhem dile zajimava barova skupina/zpevacka, kterou se mi nepodarilo identifikovat. P.S.: spousta postav je tam zbytecnych. Odrikaji repliku a zmizi navzdy...divnost. ()

ViktorD

Skvělé herecké výkony, oceňuji hlavně bezprostřední jednání většiny postav. Emília Vašáryová sa mi naozaj veľmi páčila! K udělení páté hvězdy nemalým dílem přispěla příjemná hudba Aliho Brezovského. Proč ale Bohuše Záhorského namluvil téměř nepoznatelný Karel Höger, zůstává záhadou, zřejmě byl Bohoušek nachlazen. :) ()

bohemia_regent

Humor je většinou dost křečovitý. A filmařské řemeslo pláče: Jedním z vrcholů je scéna dialogu v osobním autě mezi řidičem a spolujezdcem na předním sedadle, která je obrazově řešená střídajícími se subjektivními pohledy obou mužů na svého partnera; zatímco za řidičem (nalevo od směru jízdy) vidíme kamenné zábradlí mostu a v dalším plánu důstojně plynoucí Vltavu, za spolujezdcem (napravo od směru jízdy) můžeme obdivovat sídliště plné paneláků. -------- V titulcích (všech tří dílů) filmu uvedeno: rok výroby 1977. ()

vojo

Žiaľ mám na starej vhs-ke nahraté len dve časti, no aj tak si ich rád občas pozriem. Aj vďaka tomuto seriálu som sa cítil naozaj "čechoslovákom". Výborne vybrané herecké obsadenie, samé vtedajšie hviezdy. Páčila sa mi aj slovensko-maďarská línia, ktorú rozvíjala v seriáli Eva Krížiková. Škoda, že to nedávajú naše komerčné televízie cez Vianoce. Mohli by aj každé neopozeralo by sa mi to. ()

Drom

Komedie? To se asi někdo spletl, ne? Scénář se sice v každé třetí (taky) nudné scéně (taky) plný keců snaží o jakýsi (taky) pokus o vtip, ale že bych se za břicho popadal, když Stelle Zázvorkové padá klobouk, PromId (promovaný idiot) Josef Abrahám si zkouší šaty nebo Jiří Sovák je nachlazený? Ha, ha, ehm. I ty prvky grotesky jsou otřesný. Taková plejáda československých herců tam hraje, pomalu i anonymní křoví na ulici nějakej, ale jejich potenciál... to se nedá ani napsat, že je nevyužitej. Ten je naprosto zabitej. A to nemluvím o tom, že většina scén prvního dílu je naprosto zbytečná a pro vývoj příběhu k ničemu. Ve druhém pokračování tvoří vatu pro změnu přihlouplí spolurekreanti a představy hlavního hrdiny opatřené speciálním efektem jak z Hollywoodu. Avšak třetí díl je, pro velký úspěch, přežvejkaná variace prvního potuněná další kupou postav. Tak samozřejmě, pokud chcete natočit čtyřhodinovou verzi nepovedeného půlhodinového námětu pro pitomé bakaláře o neoriginální romanci, co vám zbude, že. ()