Russel Stevens mal smutné detstvo. Ako chlapec sa stal sa svedkom vraždy vlastného otca, narkomana, ktorý pod vplyvom drog prepadol obchod s alkoholom a postrelil predavača. Po dvadsiatich rokoch. Černošského policajného dôstojníka Russella Stevensa požiada šéf protidrogového oddelenia Gerald Carver o spoluprácu. Bude pracovať v utajení a jeho úlohou bude odhaliť distribučnú sieť kokaínu. Russel sa vždy držal od drog čo najďalej. Z tohoto dôvodu zvažuje atraktívnu Carverovu ponuku. I keď tuší, že jej prijatie bude najväčším omylom jeho života, nakoniec ju prijme. Vydá sa do sveta obchodníkov s narkotikami - spočiatku pôsobí ako obyčajný dealer na ulici, neskôr, keď si získa dôveru šéfa, prenikne i k obávanému Felixovi Barbosovi, mužovi, ktorého má usvedčiť. Spriatelí sa so židovským právnikom Davidom Jasonom, ktorý distribuuje syntetický kokaín. Ten plánuje nízkou cenou novej drogy vytlačiť z trhu konkurenciu. Russel sa potrebuje stať jeho partnerom, najskôr si však musí získať jeho dôveru. Situácia ho donúti vraždiť a ochutnať drogu... (oficiálny text distribútora)

dopita

Příběh by nebyl špatnej, ale není moc dobře natočenej. Film nějak nechytne za srdce, nezaujme, chtělo by to lepšího režiséra a Bill Duke ať radši honí po pralese Predátora, to mu šlo líp. ()

chalp

Najlepší výkon Jeffa Goldbluma a to, že mu tá úloha na telo písana určite nebola!, v takomto povedzme to narovinu béčku by som takéto vynikajúce herecké výkony nečakal ani náhodou.Ak máte radi gangsterky, tak neváhajte! ()

ink flo

První polovinu se to tváří jako relativně tuctová rádoby cool záležitost s konstantním hip-hop podkladem o tajným policajtovi (Laurence Fishburne), kterej se zčuchne s právníkem napojeným na drogovou mafii (Jeff Goldlbum) aby spolu začali kuchtit designer drug náhradu kokainu. S tím, jak roste dilema hlavního hrdiny, který se díky deziluzi ze systému začne klonit na temnou stranu síly, tak to nabírá na zajímavosti a napínavosti. Potěšil nález jednoho samplu z legendárního alba Future Sound Of London - Dead Cities ("I ´ve killed a man, the man who looked like me") ()

Lindushka

Prekvapujúco zaujímavý film o drogovom podsvetí a boji s ním. V žiadnom prípade nejde do dôsledkov a v podstate nám toho veľa neobjasní, ale je napínavé sledovať vnútorný boj hlavného hrdinu a to, na ktorú cestu sa nakoniec vydá. ()

Wolvie

Bill Duke má noirový cit.Tajná mise je sice značně béčková,ale též atmosférická a zajímavě obsazená,přičemž nepřestává být především zábavná.Za mě překvapivě velká spokojenost. ()

Petulka88

Být tohle novinka, považoval bych tenhle film za totální srágorovinu. Vzhledem k tomu, že jde o 20 let staré béčko, musím být k tvůrcům přece jen smířlivější. Není to žádný zázrak, místy je to k pousmání, ale spousta současných filmů je mnohem horších... ()

johnsnow

Prekvapivo slušná kriminálka. Síce pre mňa iba na jedno pozretie ale rozhodne to stojí za to a naháňačka s policajtami je super. ()

BigBrother

Jedna z mych nejoblibenejsich gangsterek. Silny pribeh o padu puvodne spravedliveho policisty nespada do zanrovych klise (aspon podle urovne roku 1992), je patricne drsny, obsahuje zajimave a prokreslene vedlejsi postavy a diky pozdejsi drogove zavislosti hlavniho hrdiny trochu zpochybnuje predvidatelny zaver. Za pozornost stoji i autor nametu a scenare Michael Tolkin, ktery se podepsal pod naprostou silenosti Rapture a pod velmi slusnym katastrofickym Deep Impact. ()

Saxos

Průměrné béčko, kdy negr pouliční strážník se stane postupně negrem agentem, negrem zatčeným, negrem fetkou, negrem kámošem, negrem atd. ()

stuj

Lepší tři hvězdy. Děj se vyvíjí trochu jinak, než člověk předpokládá. Není to jen tuctová akčňárna, je to i o dialozích. Jeff Goldblum byl dobrej. ()