Život nemůže být horší... Tedy minimálně pro sedmnáctiletého Danea a jeho desetiletého bratra, kteří se přestěhovali z New Yorku do malého ospalého městečka... Jenže pak najdou zlověstnou díru pod zamčenými podlahovými dveřmi ve sklepě... Tento thriller z dílny legendárního režiséra Joa Danteho (Gremlini) zkoumá obavy a tajemství pohřbené hluboko v lidské mysli. Život už nemůže být horší... Tedy minimálně pro sedmnáctiletého Danea a jeho desetiletého bratra, kteří se se svou matkou Susan přestěhovali z New Yorku do malého ospalého městečka Bensonville. Dane vidí jediné pozitivum v tom, že hned vedle bydlí krásná Julie. Susan tráví stále více času v práci, a tak Dane s Lucasem bez dozoru důkladně prozkoumávají svůj nový domov. Dane se však mnohem víc točí kolem Julie a svému mladšímu bratrovi něvenuje příliš času. Jednoho dne však najdou zlověstnou černou díru ukrytou pod zamčenými podlahovými dveřmi ve sklepě. Chlapci jámu prozkoumají a zjišťují, že je patrně bezedná. Když do ní hodí minci, nikdy neslyší cinknutí na znamení, že dopadla na dno. Když do díry spustí baterku, světlo po chvíli pohltí temnota. Bratři doufají, že jim záhadu pomůže odhalit Julie, když jim poví něco z minulosti domu, a tak jí ukážou svůj objev. Jenže mezitím se začne z podivné díry šířit zlo. Podivné stíny číhají za každým rohem a noční můry z minulosti ožívají... Trojice dětí se bude muset postavit tváří tvář svým nejtemnějším obavám... (HBO Europe)

OggyShek odpad!

První polovina filmu ok, druhá část a zejména obživlý klaun ala Scary movie 2 mi přivodil úsměv na tváři, což by se asi u hororu nemělo stát. Díra do podzemí není špatný námět, v případě tohoto filmu je ale zvědavost co je v díře asi to jediné, co Vás donutí jej zhlédnout až do konce. 10 %. ()

kucoteam

Zabavna zalezitost, na horror pre deti nema chybu, nechyba mu spravna atmosfera aka k tomuto zanru patri, skvela kamera, rezia a aj vykony hercov su slusne, preto zasluzene 4 hviezdy. ()

bratr_jezek

Na průměr se to hrabe stejně udýchaně jako "zlo" z Díry v názvu filmu. Pokud se neustále stěhujete z místa na místo, s bratrem jste při laškování ve sklepě objevili poklop a dostali skvělý nápad jeho x zámků odemknout či vaše nová sousedka je rajcovní a vy marně přemýšlíte nad originální metodou, jak jí sbalit, pak je tento film přesně pro vás. Ostatní se dočkají jen klasických klišé, lekaček, co moc nefungují a dají se předvídat, strašidel, co moc neděsí a heroických dítek v boji dobra se zlem. Když vypnou mozek nad otázkou, proč vůbec stavět dům kolem Díry v takové díře, možná i přihodí hvězdu tomuto family horor počinu, ale osobně znám jiná podobná a bohužel i lepší dílka. ()

LarisaDavid

nápad so strahom nebol zlý, ale niektoré scény boli fakt nelogické....vie, že v tej diere dačo je a bez problémov sa čumí na telku akoby sa nič nedialo??? ()

vrch07256732

Ako bolo spomenuté neprehliadnutelná rezijno scenaristická podoba filmov z 80 rokov. A to je dobre. Pokial tento film takto prijmete - romanticku teenage horor jednohubku - je to v pohode a celkom zabavné. Pokial ocakávate tvrdý hororový nárez tak ste na zlej adrese - Diera obsahuje niekolko vydarených hororo scén, ale stále ostáva v rovine Teens - trocha romantiki, trocha bububu trocha rodinných problémov dospievajúcich Teens - vcelku vkusne zmixované, stopáž tak akurát. ()

Dexies

film měl potenciál, ale herci naprosto nezáživný, děj skoro žádný a lekačky praktický žádné ... jedna hvězdička za klauna ... ()

sarah.cs

Nic originálního, nic převratného, kousek po začátku předvídatelné, ničím nepřekvapující. Snad leda to, že máma viděla v díře trubky. Čekala bych, že i ona uvidí bezednou díru. Na mě lekačky nefungovaly, prostě se hodily přesně tam, kam byly umístěny. Škoda, že vše, co ve filmu bylo podstatné, bylo již použito u starších sourozenců. Průměr. Tři hvězdy za výkon Lukáše a Dana. Snažili se. Matka s jejími kecmi k Danovi, "optimizmem a věčným úsměvem" byla spíš na pěst. :) ()

Lanie47

Celkom zaujímavý námet, aj keď trošičku priblblý a nelogický...Ale čo si budeme klamať sú umnoho horšie filmy a herci boli celkom sympatický. Len ma štvalo že sa Julie a Dane nakonci nepobozkali - to vážne? Veď to sa deje všade! :D Na pár pozretí určite milý film. A neviem prečo ale hrozne mi pripomínal Mesto Ember. ()

Wiceman

Mmmm ... mno... taky jste měli pocit, že koukáte na rádoby strašidelnej sitcom? Já teda jo. A přitom bezedná díra v zemi nabízí tooolik potenciálu. Nevyužito, a to že vůbec. Jedna hvězda za kozatý týnky a sympatického mladšího bratra. Zbytek je rodinná nuda Pacifier like. Stěží jedna * . PS: ani VAT 69 skotská mi nepomohla v tom, aby se mi tenhle film líbil :D ()

TylerD.

Hmm, rozmýšlel bych od kolika let bych tenhle horůrek doporučil. Dvanáct plus minimálně. A pro mě? Asi bych bral víc tajemna, které z toho na počátku koukalo ale co jiného, než tuhle pointu vymyslet. Tím spíš pro rodinný film. ()