Hraný dlhometrážny debut dokumentaristu Romana Vávru rozpráva v troch poviedkach, spätých so pšeničným poľom a situovaných do rôznych období roku, príbehy hrdinov, nachádzajúcich sa v rôznych životných etapách. Poviedka Osina sa odohráva v malebnej atmosfére horúceho dňa na začiatku leta. Vystupuje v nej dvojica mladých ľudí, vydávajúca sa hľadať záhadné kruhy v obilí, čo je skvelá príležitosť, ako sa bližšie poznať a snáď aj zamilovať. Augustový príbeh Stoh, zavŕšený nečakanou pointou, rozpráva o štvorici chlapcov, ktorí v tajnom stohovom bunkri obklopenom holým strniskom prežijú prázdninové dobrodružstvo s neznámou mladou tuláčkou, tajomnou kráskou, ktorá pre nich predstavuje prvé, nevinné stretnutie s telesnou láskou, o ktorej medzi sebou síce zasvätene diskutujú, ale ktorej náhla blízkosť ich zaskočí nepripravených. Jesenná epizóda Cesta zachytáva ťaživé existenciálne pocity starých novomanželov pri nevydarenom návrate zo svadby - ide o takmer tragikomický príbeh staropanenskej Jindřišky a podobne životom unaveného Františka. Pole je už zaorané a zmenilo sa na blatistú pascu na ceste do ich nového domova. (oficiálny text distribútora)

route60

Výborný český film škoda že není v tv opakován častěji, herecké výkony jsou skvělé a Klára Issová už tehdy prokázala že je výborná herečka ()

moorks

Příjemný, svěží povídkový film je příjemnou podívanou. Není to nějaké veledílo, ale na odpočinkové pokoukání to jde. A samozřejmě nejvíce zaujme hvězdná Iva Janžurová. ()

Rejzl

Hodnotím s odstupem času ... škoda, že si ten film vlastně vůbec nepamatuju. Nezanechal ve mně skoro nic - až na záběr, kde je Iva Janžurová oblečená do svatebních šatů. Jinak ticho po pěšině. Tenhle styl na mě prostě nezabírá :-( ()

Ludva

2021-05-23 * Každá ze tří povídek je jiná, každá má něco do sebe, ale dohromady do jednoho filmu bych je nedával. První je asi nejlepší, milá vzpomínka na léto, poslední mi přišla už nějak dlouhá, ale možná je to dáno právě jen tím pořadím. ()

Jablkohruska

Když jsem v sobotu o tři čtvrtě na deset zapínal 2.program České televize, nevěděl jsem, co od tohoto filmu mám očekávat. Byl jsem však tímto povídkovým triptychem velmi příjemně překvapen. I když všechny tři příběhy spojuje stejné prostředí (obilné pole) i stejné hlavní téma (láska), každý z nich má svou vlastní myšlenku a všechny mají co říct. Vyústění jednotlivých filmových povídek byla navíc často nepředvídaná - zkrátka nešlo o ten typ filmu, u kterého už od začátku tuším, jak přibližně skončí. I přesto, že o komedii se rozhodně nejedná, vyskytly se i vtipné momenty (například "záhadný" kruh v obilí vytvořený hlavními hrdiny prvního příběhu). Jediná věc, kterou lze filmu vytknout, je mnohdy přílišná rozvleklost jednotlivých příběhů - v některých místech by se děj dal rozhodně zhustit. Jen kvůli tomu ubírám pátou hvězdu a hodnotím pevnými a zaslouženými čtyřmi. 80% ()