Pražský Sherlock Holmes

(TV film)

Malá komedie podle Eduarda Basse vypráví o tom, jakou roli může sehrát znalost kvality piva v kriminálním pátrání. Mladá služka (I. Janžurová) jde starou Prahou se džbánem piva. Zahlédne zloděje, vyleká se a prchá před ním. V Praze se ještě nevyzná, přijela nedávno z venkova, a tak se ztratí. Na policejní stanici z ní nemohou dostat slovo, ukáže se, že nezná ani adresu pánů, u nichž slouží. Policejní složky si ale poradí a podle kvality piva nakonec dojde k nalezení hospody a následnému vypátrání lupiče. (Česká televize)

WScully

Příjemná oddechová komedie, u které mi krátká stopáž vůbec nevadila. Kdyby se vytvořil celý seriál, který by se převážně odehrával na policejní stanici a s touto samou sortou charakteristických postaviček představovaných těmi samými herci jako v tomto krátkém filmu a který by měl stejnou stopáž, bylo by docela možné, že by vznikl kultovní český ''sitcom''. ()

ostravak30

S dobrými herci nakonec filmeček vyznívá lépe než jak by asi mohl. Vlastně jako by šlo o drobnou epizodku Hříšných lidí města pražského. Jinak je to ale hrozná blbost. Na druhé straně ji napsal Eduard Bass, což taky vypovídá nějak o době a vztahy mezi policií a veřejností... Zkuste se na chvíli zamyslet nad dnešními vztahy policie a veřejnosti a nad její rolí dnes (myslím policii samozřejmě). ()