Návrat do Silent Hill 3D

• Slovensko Návrat do Silent Hill (viac)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiálny text distribútora)

Blackborne

Celkově mě ani jeden díl moc neuchvátil, ale musím přiznat, že dvojka se mi líbí víc. Děj u obou dílů je skoro totožný jen tady není tak zdlouhavý. Každopádně, filmy nejsou jen o příběhu, takže pokud to budete ignorovat, užijete si film alespoň vizuálně. Povedla se kamera (Maxime Alexandre je pro mě už klasik u moderních hororů), efekty, masky i kostýmy. Skvělá je scéna se sestřičkami, ta nemá chybu a finální boj Pyramid Heada. Celkově jsou všechny stvůry hezky zpracované, ale je škoda, že není ve filmu žádná nová invence. ()

Scaevola

Mnohem slabší než první díl a to po všech směrech: Lekavých scén ubylo a monster taktéž, byť pavouk je nadmíru podařený. Naštěstí je vše krátké a odbyté v rychlosti a také (spoiler) je tento snímek jední z mála, kde S. Bean alespoň v nějakém smyslu slova nezemřel. ()

LencaN

Až tak zle bych Návrat do Silent Hill nehodnotila. Oproti prvnímu dílu je to ale opravdu rozdíl. Trochu se mi teď celý film zdá zbytečný, protože se vlastně ničeho nedosáhlo, viz závěr, za který bych nejradši dala někomu facku. Místo aby se soustředili na dobrý scénář, tak hlavně, aby na konci měli možnost ještě navázat dalším dílem s vidinou dalších prachů. Takhle byl děj nic moc. Jo, chvílemi jsem se bála, postavy jsou stejné jako v jedničce, myslím kata, sympatické sestřičky, ale na jedničku to nemá, chybí tomu ta symbolická a tajemná okázalost, která mě u jedničky tak uzemnila. A až moc okatě tady v několika větách je vysvětlen první díl, což je sice fajn, ale divák není zase až tak pitomý, aby se mu to muselo říkat jako školákovi výklad učiva. Možná u mě hrálo i roli to, že hlavní hrdinkou byla mladá slečna a mlaďochy v hororech povětšinou nemusím, protože pak to ten snímek v mnoha případech degraduje o třídu níž. ()

Tomko87

Tak ako bola jednotka perfektná, dvojka je diametrálne odlišná. Kriste to je úbohosť. Keby niet dobrého vyzuálu, pár drobností , tak to rovno hodím ako odpad. Ten koniec bol čistý výsmech. Pche.. Piramide head ako kľadas, záchranca ? No taaaaaaaak ... ()

Saxos

Atmosféra prvního dílu je v háji. 3D efekty slabota, popel to nezachrání. Příběh nelogická zmatená nuda. Herci nesympatičtí. ()

Willynka

Proč sakra měnit perfektně napsanou předlohu a udělat z ní tenhle děs? Trapné, nezajímavě trapné. Další perfektní japonská hra zdecimovaná stupidním americkým přístupem. Fakt díky. ()

dan.nad

První film Silent Hill je regulérně kvalitní horor, který si z herní série bere několik postav, atmosféru, náladu, ale má v sobě jisté odchylky a hlavní premisou se spíše jen inspiruje. Sám o sobě ale stojí na relativně pevných základech a především funguje nejen jako horor, ale i jako film. Bassett v pokračování však zvolil tu nejhorší možnost. Násilím se snažil do filmu vtlačit prvky ze hry Silent Hill 3 (díl, který navazuje na hru Silent Hill 1, jež byla hlavním zdrojem inspirace pro první film), které tam nedávají vůbec smysl, popřípadě fungují pouze jako nemístné odkazy na herní sérii. Zcela ignoruje závěr prvního filmu a jeho znepokojivý, tajemný konec vyřeší nějakou "LOL magickou destičkou". Nemluvě o tom, že film jako takový působí neuvěřitelně lacině, od "kanibalistické" scény v obchoďáku až po zábavní park, který vypadá, jako by si ho Bassett postavil v lesíku za domem. Když navazuji na snímek už tak odkloněný od původní herní předlohy (což není na škodu - přece jen jsou hra a film - potažmo i obšírněji i kniha a film - naprosto odlišná média), tak jakou má v sobě logiku ignorovat směr, jakým se původní film vydal a jaký si zvolil, a násilím zkroutit jeho pokračování podoby něčeho, co není ani plnohodnotný sequel, ani plnohodnotná adaptace hry? ()

MadyDollar

Z - podle mě - geniálně zpracované a podceňované jedničky se stává podprůměrný, stupidní sequel. Vytrácí se prvk, kvůli kterým jsem si první díl vysloveně zamiloval; postrádá inteligentní scénař, herecké výkony, zajímavost postav (ať hlavních nebo vedlejších), zajímavou zápletku... Jediný důvod pro mé 2 hvězdy je zpracování úžasných silent-hillských kreatur. Overall bych to viděl na slabých 35%. ()

otoman92

Asi chápu, že autoři filmu nechtěli vypadnout ze hry, ale už první film byl natočený blbě.Neočekával jsem tudíž nějakou změnu a nemýlil jsem se, 90% časové linie hry je jiný a kromě atmosféry hry tam není prakticky nic.Kdybych to měl hodnotit jako předělávku hry tak jdu s hodnocením ještě o třetinu níž. ()

peterzel

Kdo se nerad leká stejně jako já tak ať si tenhle psycho film radši vymaže ze svýho diáře.Jinak podle očekávání to jedničku nepředčilo.U mě ale i tak dobrý.. ()

croftak

Velmi dlouhou dobu jsem neviděl tak špatný film. Návrat do Silent Hill je nejhorší snímek, který jsem kdy viděl v kině. Pár hezkých záběrů film nezachrání, když celý film je uvařený z "vody" . Problém začíná už u obsazení, hlavní postavy jsou nesympatické , mysleno tak, že i špatně zahrané. Jediné co mi přišlo zajímavé byla hudba, tím chci říct, že v některých místech dobře vystihovala atmosféru a celkově mi přišla netradiční. Co ještě říct? Proč se autoři snaží za každou cenu Hororem nám zdělit nějaké poselství, to prostě nejde. Nemůžeš vyvolat v lidech emoce, když hodinu a půl se dívají s prominutím na sračku a po sléze má dojít ke smutnému závěru, no smutnému, spíše retardovanému ve snaze to nějak cool zakončit. Další problém je velice úzká spojitost s prvním dílem, těch sequelu je poměrně dost a jenom zbytečně ještě komplikují už i tak dost chaotický film plných bizarních situací. ne prosím, tak takhle ne. ()

2sistem

Chybý propracovaný příběh a napětí. Pár lekaček neohromilo, spíše nuda, málo akce, celý film bylo jen chození v labiryntu s potvorama, některý byli sympatický, jiný zas laciný, směšný a zbytečný a vše se vyřeší během několika minut. Kdybych si v kině neotevřel chipsy, tak snad usnu. Jinak plus dávám docela sympatickým postavám, když opomenu výkony a hudbě, která alespoň trochu navozovala atmosféru. Bassett nestačí na to, aby to dotáhl k něčemu dokonalejšímu. ()

ajaxx

V první řadě bych rád podotkl, že ač jsem se těšil už celý rok, nebyl jsem jako řada ostatních zklamán. Jde totiž o to, že spousta "odpadových" komentátorů zde nikdy hru asi neviděla a navíc, žádný film nemůže kopírovat hru úplně do puntíku. Moje očekávání pokračování splnilo i když 3D v tomto případě bylo opět dosti nevyužité. Tento film celkem bez výhrad posunul příběh prvního dílu a v některých otázkách jej dotáhl do konce. Herecké výkony jsou průměrné a svou roli celkem zvládli, scénář se drží nastartované linie. Jediná věc, která mě zamrzela je úbytek tempa ve 2/3 filmu a poněkud zarážející rychlý konec filmu, čož mu v mém případě jednu * ukradlo. Jinak spokojenost, ale doufám, že případný další díl bude již poslední. ()

Patroxi

Návštěvnost 25.11.2012 v 18:30 nebyla moc velká v multikině cinestar Hradec králové o to větší klid byl abych si mohl užít skvělé 3D efekty které v pár momentech leknutí dodali dosti jen jich mohlo být více horor bych druhé části která byla opriti jedničce akčnější a míň hororová každopádně film se mi velice líbil a těším se na 3jku která si myslím že bude protože dvojka zkončila opět otevřeně :) u mě za 5 ()

teseth

Film má velmi dobrý začátek, který světe div se dává i jakštakš smysl a navazuje na původní film. Vše se dobře rozjíždí a do filmu je přídáno pár skvělých nápadů, které nadchnou. Pak ale přijde "velké finále", které je tak nějak useknuté a nevysvětlené. To bych nejradši tvůrcům omlátil o hlavu, protože film krásně gradoval a najednou byl násilně useknut bez pokusu divákovi vysvětlit co to jako mělo být. Škoda toho. Ale přesto dávám plnou palbu, protože tak nízké hodnocení si tento film nezaslouží!!! ()

R&Bstar odpad!

Velké zklamání. Tak moc jsem se těšil, protože trailer vypadal absolutně luxusně, ale opak je pravdou. Film obsahuje nezáživné a nudné zpracování scén jdoucích nelogicky za sebou. Kolikrát jsem si přál mít ovladač a přetáčet scény dopředu, protože zkrátka nuda, nuda, nuda. Po dlouhé době jsem si přál rychlé úmrtí hlavních postav, protože by to zřejmě znamenalo konec filmu a tím pádem odchod z kina. Když bych měl tento film hodnotit jedním slovem, pak by to byla zcela bez přemýšlení - slátanina! Hudba je určitě to nejsilnější na tomto snímku. Když si vzpomenu na závěrečný souboj mezi pyramiďákem a tou druhou nádherou, tak se mi chce brečet. Proč tohle bylo spácháno opravdu nevím. Mohlo to dopadnout úplně jinak. Nabízelo se tolik možností, ale dopadlo to špatně. Bohužel nedoporučuji! ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (viac)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (viac)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (viac)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (viac)