Návrat do Silent Hill 3D

• Slovensko Návrat do Silent Hill (viac)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiálny text distribútora)

Mlegolas92

Po téměř dokonalém prvním díle tu máme druhý díl. A ihned je potřeba říct, že je to snad nejzbytečnější pokračování tohoto roku. 1.Atmosféra filmu - Tam, kde atmosféra prvního dílu perfektně gradovala, tam druhý díl působí neuvěřitelně lacině.Zatímco v prvním díle si tvůrci dělali práci s maskami a kostýmy, tak zde je většina potvor udělaná lacinou počítačovou animací (Ten pavouk mě fakt pobavil). 2. Příběh - I když i první díl byl vzhledem k počítačové hře místy pozměněn, tak se to dalo tolerovat. Ale to, co provedli s dějem u tohoto dílu mě celkem šokovalo ( než jsem tento film viděl, tak jsem se podivoval, že to někdo přirovnává se stmíváním, ale nyní musím přiznat, že něco pravdy na tom je). 3. Hudba - Tak tohle je v podstatě jediný důvod, proč jsem u filmu vydržel až do konce. Akira Yamaoka je pro mě co se týká zvuků a hudby mág. I když je atmosféra prvního dílu v tahu, tak za pomoci jeho melodií jsem se v pár místech i bavil. Celkově si tento film více jak 40% nezaslouží. Fanouška hry to dost nas..e a nenáročného diváka to minimálně neuspí. ()

Aresko123

Videl som v 3D a nebolo to zle. Horororve postavy boli kvalitne urobene (v 3D celkom vinikli) , dej nic moc ale ako celok sa to dalo pozerat. Hororovy fanusik musi urcite vidiet. trochu ma sklamal zaver, sup sup a bol koniec (trocha odflaknute?) ()

tonny024

Celkom zaujímave ale príliš skákané. Som tu teraz som tu a teraz som tu a keď si bola pomedzi to alebo prečo si tam išla ? (Hlavne ta druha polovica) Trochu chaotické ale dalo sa na to pozerať. ()

martinezke

Po pozretí tohto filmu som sa rozhodol že konečne napíšem nejaký komentár. Keď som počul že sa ma natáčať nový Silent Hill bol som skutočne rad kedže jednotka sa mi celkom páčila ale najradšej som mal hru a to prvý diel na PS1. Pre mňa to bolo ako hrať hru a nehnúť ani prstom:) Samozrejme nebol to úplne dokonalý film no celkom sa im podaril. Ale asi by som sa mal vrátiť k 2ke. Než som SH2 videl precital som si kopec komentárov a neboli najlepšie to ma odradilo od toho aby som šiel na tento film do kina a radšej si počkal na to kým si ho pozriem doma.Z hodnotenia môžete usúdiť aký na mňa Silent Hill film spravil dojem. Snáď jedine čo sa mi osobne páčilo bolo prostredie a príseky :).Prostredie bolo temne a príšeky ako muž s pyramídou na hlave ako helma a sekáčikom v ruke a samozrejme sestričky sa k tomuto filmu hodia a bez nich by to ani nešlo. No bohužiaľ ma film sklamal moje očakávania boli úplne niekde inde a práve preto dávam len 30%. ()

AlicaFox odpad!

Poznám veľa ludi ktorí kritizujú Silent hill(2006). Úprimne Silent hill bol fajnový, mal logiku aj dobre spracovanie.... toto?? Toto nemá nič ani dobrý dej ani dobré efekty. Hneď úvod vo mne vyvolal smiech (to asi nebol zámer tvorcov). Uvažovala som prečo sa do svojej role nevrátila Jodelle Ferland, ale po prvých 10minútach som zistila ze ju zrejme po prečítaní scenára napínal žalúdok. Tento klišé, trápny horor, plný okukaných lakačiek som radšej nedopozerala. Jednu hviezdu z milosti a za obsadenie Seana Beana a Kita Haringtona... teda rozmyslela som si to, radšej dám odpad ()

Lazy87

Silent Hill je hodně příjemná záležitost, tedy hru myslím. Ohledně výše uvedeného filmu musím říct, že se na to dalo dívat a v pohodě, což je na herní adaptaci dobrý výkon. ()

jenson10

Veľa ludí sa sťažuje ,že príbeh moc nechápu a majú z toho guláš.Ani sa im nečudujem keď vidia mesto ponorené do hmly ,čudné postavy a meniace sa prostredie zakaždým spustením sirény.Musím povedať ,že tento film nie je pre široké publikum.Ja patrím medzi tých ľudí čo nevidia len film samotný ale hlavne hernú predlohu od Konami.Hral som všetky diely Silent Hill takže som sa potešil keď mal prísť už v poradí druhý film.Herná séria začala už v roku 1999 a priniesla zo sebou strach.V tomto ohľade prvé tri diely hernej série vynikali.A práve z 3 dielu si film berie najviac.Hl.hrdinka Heather,detektív Douglas,nákupné centrum,zábavný park, psych.liečebňa atď...Opäť môžeme vidieť naše sexi sestričky bez tváre zo skalpelom v ruke reagujúce na zvuky a svetlo alebo Pyramid Head ťahajúci za sebou obrovský meč.Všetko toto už dávno poznáme od Konami.Ako fanúšik som spokojný s filmom a jeho prevedením do ktorého pridali aj pár nových vecí čo pozitívne prekvapili.To auto z väzňami a políciou na konci filmu už čosi naznačilo - SHD.Už chcem 3. diel. ()

PORTER44

Úplná spokojenost s tímto výtvorem.Visuální efekty naprosto dokonalé,masky oblud perfektní,atmosféra celého filmu dokonale odpovídá tomuto žánru,napětí,temné prostředí a dokonalé herecké výkony. ()

el.bee

Nic se nemění. Zase je v tom blondýna a démon. Tentokrát v pubertě. Pokračování je o tolik horší, o kolik se posunula animační technologie. A konec překvapivě otevřen třetímu pokračování. A bude v tom blonďatý otec, zachraňující svou blonďatou lásku. Už vidím ten krásný americký happy end. Tři blonďaté hlavy v obětí. ()

Elsaj

Ako fanúšik tejto skvelej hry musím napísať že filmové pokračovanie ani zďaleka nepredčilo svojho úspešného predchodcu. Podoba príbehu a postáv zo scenáru hry ja slabo badateľná, veci obalené igelitom a podobné pokusy ma nejako nedostali a myslím že fanúškovia silent hillu, budú musieť vyžiť nostalgicky stále len s úvodnej časti...5% za názov filmu. ()

Arkwuill_S

Temnota se vrací, rozléhá se kolem, zlo přichází. Malá Alyssa už je docela velká, žije se svým otcem a stěhují se z místa na místo, protože minulost je pronásleduje. Nelze unikat stále a tak přijde to, co nevyhnutelně přijít muselo. Je čas se vrátit do Silent Hillu a skoncovat s tou noční můrou. Jednotka byl zajímavý počin, takže na pokračování jsem byl zvědavý. Ale jak už to tak bývá poslední dobou, dostavilo se zklamání. Člověk z toho má pocit, že zřejmě vlivem hospodářské recese se tolik šetří a před producenty stojí úkol, jak s minimálními náklady udělat co největší parádu. Tohle je vystavěno na několika scénách, které mají být děsivé a zasazené do zhmotněného zla. Jediné, co je na tom působivé, je ta atmosféra, jen to lze vyzdvihnout. Jinak děj je takový chaotický, šitý horkou jehlou, bez většího nápadu a logiky. Proto jsem to dokoukal na dvakrát, prvně jsem u toho usnul. Zkrátka je to o ničem. ()

panter666

Chybí tomu atmosféra jednička a za to může hlavně fakt, že do Silent hill se dostanou až na konci filmu. Nemyslím si, že je to nelogické, podle mě to dávalo dokonalý smysl. V jedničce zničili svatyni od tý doby uplynulo (nevím přesně kolik asi deset let), přežití v Silent hill potom musel bejt docela mazec, démonické síly všude kolem tak proč se nestát jedním z nich. Nesnažím se tomu tady dávat nějakou hloubku, jen si myslím, že to splnilo to co mělo. Mohlo to bejt lepší, ale mohlo to bejt i horší. ()

Stalker85

Na tenhle film jsem opravdu nedočkavě těšil,bohužel už v prvních minutách přišlo opravdové zklamání. FIlm je dost slabý,bezduchý skoro až slabomyslný...chvílema jsem měl pocit že to točil nějaký začátečník.Atmosféra je spíš nudná než pomalu gradující,žádná překvapení se nekonají...lekačky,no...nevim,asi tak 2x jsem měl pocit že by to i mohla bejt lekací scéna..je to (stejně jako třeba u Sám doma 3 až 5) jen trapný a zoufalý pokus o natočení něčeho co by díky prvnímu SH mohlo skvěle vydělat peníze.Podle mě je to režisérský odpad a bezcený šmejd který nestojí za to aby nad tím někdo marnil čas. ()

Clairiss

"Are you kidding me?" byla první věta, která mě napadla. Větší "epický" boss fight jsem v životě neviděla. Ani už nevím co se stalo za těch pět vteřin. Se objali a hle! Porazila ji! Sláva! Ale ale...Né tak rychle...Zachraň otčíma! A stejně to odedře nejbližší ochránce Alessy. A maskáči co nemohou dýchat temnotu se rozpadnou po sejmutí masky ale jejich paní ten kyslík dýchá v pohodě a žádné drama z toho nedělá ani nemluvě o tom, že není možné, aby ji ty příšery v těch schovkách nemohli vidět - př. Vincenta nesli za těmi sestřičkami a ona se schovala k nějaké kovové stěně a igelitovým pytlíkům. Problém vyřešen. Všichni jsou šťastní a všichni souhlasí. Co mě zajímá více je, že Heather je dcera Alessy, ale přitom ji stejně její temnota chtěla zabít. Tak když ji potřebuji nemohu ji zabít ne? Akor když vím, že to stejně projedu. Ne, nechápu to. Sečteno a podtrženo: Epicky krátký boss fighty spojené s láskou mladých teenagerů zachraňující celé město před strašným démonem snažícím se zabít vlastního potomka a následné zastavení zlé sekty spolu s otčímem, který nakonec zůstane hledat svou manželku a hordou blbých policistů valících se na konci do města. Shlédnout první díl a tento si nechat jako pohádku na dobrou noc. ()

Edwin44

Úvod mě teda moc nenavnadil to dokoukat, ale závěr mi to bohatě vynahradil. Jon Snow, Eddard Stark i Trinity sice byli na dost vedlejší koleji ale nakonec to dopadlo dobře. Ocenil bych akorát kdyby tam bylo víc monster a film se zaměřil víc na ně než na pokulhavající příběh . Jinak atmosfericky to na jedničku nemá přesto 3* jsou pro mě plnhodnotné a divim se zdejšímu nízkému hodnocení, viděl jsem už mnohem horší filmy ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (viac)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (viac)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (viac)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (viac)