Návrat do Silent Hill 3D

• Slovensko Návrat do Silent Hill (viac)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiálny text distribútora)

Tomiczekk

V 3D kině dobrej zážitek, zvuk, sem tak dobrej efekt, na DVD asi by to nebylo až taková sláva - lehkej průměrák, ale v kině supr, líbilo se ! Pěkný souboje, dobrá figurová loutka, napětí a lekačky - stačí ke 95 minutovýmu štěstí :) ()

Raziel811

Recenze byly zdrcující, takže jsem čekal strašné béčko a nakonec se z filmu ukázalo milé překvapení - tedy v některých ohledech. Celý film je docela podobný třetímu dílu hry a to včetně vizáže hlavní hrdinky. Scény, kdy je ukázán Silent Hill jsou slušné a pro fanouška herné série potěšující. Finále je slabší, stejně tak jako začátek. Upřímně si myslím, že takovou látku by nejlépe zpracoval slušný japonský režisér a nejlépe v konzultaci s tvůrci prvních 4 dílů hry. ()

ScoRPy

50%. Opět film, který neurazí ani nenadchne a vracet se k němu nejspíš nebudete. Pár pěkných atmosferických momentů se zde také najde. Konec dosti slabý, ale je pravda, že sem viděl mnohem více horších otevřených konců... Bohužel celkem nuda. (3D jsem neviděl, ale rozhodně by to celkový dojem z filmu nezměnilo) ()

Mozi

Procházím komentáře a pořád dokola čtu záporné ohlasy.Ani se nedivím ,spousty lidí tenhle horor odsoudilo,protože jej nepochopilo.Tohle je spíše pro skalní příznivce kultovních sérií počítačových her Silent Hill,ale ani ti nemusejí souhlasit,protože se původní náměty těchto her ve většině případech neztotožňují s tímto snímkem ani s předchozím dílem.Pointa a hlavní dějová linie bohudík alespoň trochu zůstala.Ať už má tenhle film jakékoliv hodnocení,mě se líbil.Ono když člověka pohltí nějaká výborná počítačová hra,věnuje se jí spousty let,zkoumá každou skulinku příběhu a postav,tak to potěší když je postupem času zfilmována.Myslím si,že oba filmy Silent Hill jsou zatím nejvěruhodnější zfilmované počítačové hry.Když si vzpomenu a srovnám např.hru a film Doom nebo hru a film Resident Evil,tak je to katastrofa.Na konci filmu odváží kolemjedoucí kamión Heather ze Silent Hillu a řidičem je Travis Grady,který je hlavní postavou hry Silent Hill Origins a hned na to kolem nich projede policejní kolona s vozem trestanců směrem k Silent Hillu,což je teoreticky začátek příběhu dalšího dílu hry Silent Hill Downpour.Nechme se překvapit jaké bude pokračování dalšího dílu filmu.Každopádně dávám 3 hvězdičky a 1 hvězdičku za snahu převést hru na filmové plátno. ()

pr.del

Vizuální stránka byla moc pěkná , ale ten scénář , atmosféra tatam , děj nelogický , .....pfch. Obešel bych se bez tohoto rádoby pokračování.Jen jako fanda SH dám dvě *. ()

zjs

Pěkná adaptace třetího dílu SH. Více akční, lekací než jednička. Mohli nechat i původní scénář, ale filmaři se nechtějí pouštět do stvoření boha, což chápu. Pokud Claudia měla nakonec představovat boha, tak se jim to silně nepovedlo. Nejdřív to vypadalo na pět hvězdiček, vyrušila mě jenom hodně uboze odvedená rozprava setkání s matkou Alessy a několik flashbacků, které jsou pro fanoušky zbytečné, a ty co SH neznají, tak jim to stejně naprosto nepomůže. Zakončení je však zklamáním. Když už zjednodušili konec takto, tak to měli pořádně zamaskovat do scén, líp je prostřihat. K hereckým výkonům. Alessa působí hororově dostatečně. Ostatní chudáci museli zahrát něco, co si ani nedokážou představit, no a to pak vypadá tak, že ve srovnání s animací postav ve hře včetmě namluvení, jsou herci k smíchu :-), což je vlastně k pláči :-(. Pamatujete jak je namluvená Claudia ve hře, mluví v hádankách jako když je mimo a zároveň jakoby měla vše pod kontrolou? Jestli ne, o to menší zklamání pro vás ve filmu. O hře a kultu Silent Hill čtěte na sh.jantac.net ()

Lakenzi

Nijak to na mě nezapůsobilo. V jedničce, jaká byla tajemná atmosféra, tak tady se to na ní zdaleka nedotáhlo. Příběh docela o ničem. Některé pásáže filmu jsou dobré, ale některé tam vůbec nemuseli být. Málo prostoru dostal Sean Bean, což mě docela mrzí. Jinak ale dobré zakončení filmu. 50% ()

Vozy

Čekal jsem pořádnou psychárnu a dostal jsem ji. Michael J. Bassett je zcela regulérní pacient.Takže spokojenost :). Zombie sestřičky jsou skvělé :). ()

dachna

Jednotka sa stala jedným z mojich naj filmov, takže je pochopiteľné, že pokračovania som sa nevedela dočkať. Nemusela som sa tak tešiť. Čaro Silent Hill je na 80% fuč. Scenár na úrovni ničoho. Herecký výkon hlavných postáv má deprimujúci efekt. Celkový dej sa stratil niekde v pokuse rovnať sa kvalite jednotky. Aspoň vo vizuálnej stránke si zachoval podobnosť prvému dielu. Konečná scéna, fajn, ok.. ale neviem či má zmysel týmto smerom pokračovať... ()

Epco

Pri sledovaní istého druhu filmov sa opäť a opäť natískajú rovnaké otázky. A tá hlavná z nich je PREČO? To že film stojí za prd je jasné na prvý pohľad z jeho hodnotenia tu. A nepomáhajú ani kamerové filtre, ľakačky, ani pchanie rôznych špicatých predmetov či špliechanie krvi smerom k divákovi. Nemá to príbeh, nemá to logiku, nemá to dobre hrajúcich hercov a tý ktorý kedysi hrať vedeli na to pre istotu zabudli. Záverečný záber na prechádzajúci väzenský transport je priamym odkazom na jednu z častí hernej predlohy a ja som sa pri pohľade naň zľakol viac ako za celý film. Zľakol som sa naivity a chuti autorov sa do tohto mestečka vrátiť. Prosím NIE. ()

fabregas1

Tatínek zmizí a nechá dceři vzkaz "Pokud se mi něco stane, hlavně nejezdi do Silent Hill", dcerka udělá jedinou logickou věc a jede do Silent Hillu. Jaké ztoho plyne ponaučení ? Taťka nadevše, srát na mamku. Michael J. Bassett asi bere tenhle kousek jako přivýdělek, což je poznat zejména na scénáři. Vizuálně vypadá nový Silent Hill skoro tak dobře jako ten první, plastovými figurínami a jejich pavoučím vládcem určitě nezklamal (aspoň něco nového ). Být ve filmu takhle ujetých sekvencí víc, možná by člověk přimhouřil oko ještě víc. Musí se toho ukázat víc, víc příšer, lokací, postav, lekaček, hnusu a strachu. Pak se můžem bavit o lepší dvojce. Nicméně tahle série možná dostane ještě jednu šanci, tak se nechme překvapit. ()

johnyoss

U tohoto filmu bych použil označení, nemastný, neslaný. Příšerné počítačové efekty, které vyhnaly veškeré klady prvního dílu hodně daleko pod zem, jediná světlá stránka je hudební podbarvení děje, za které dávám právě dvě hvězdičky. Zkráceně děs a hrůza, bohužel ne v rámci žánru. Hodnocení 2/10 ()

ap.mat

Ja nevim. Ted jsem to dokoukala a proste nevim. Nema to napad, nema to naboj, nema to spad...Jednicka stala za prd, tohle byl prd na druhou. ()

schindler

I když trochu zmatený úvod dával tušit velkému zklamání, jakmile se děj přesunul do Silent Hill začalo to být přesně takové jak bych očekával. Kdo zná trochu videoherní sérii, musí prostě ocenit, že prostředí je zde stvořeno na jedničku, pár motivů hudby a hned jsem zavzpomínal na staré dobré časy PS1 a PS2. I těch několik potvor v čele s Pyramid Head jsou zpracovány přesně v duchu videoherní série. Snad jen příběh byl o chlup slabší než u prvního dílu, ale i přesto jsem spokojen. ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (viac)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (viac)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (viac)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (viac)