10 ročný Jimmy žije na vzdialenej farme spolu so svojimi rodičmi a troma mladšími súrodencami. Jeho otec je kamionista a preto býva často mimo domu. Jimmy si jedného dňa všimne, že s jeho každodenne stresovanou matkou nie je čosi v poriadku a upozorní na to otca, ten ho však uchlácholí s tým, že na jej správaní nie je nič neobvyklého. Počas jedného večera, keď otec musí opäť odísť s nákladom, sa matkin duševný stav výrazne zhorší - prepadne popôrodnej depresii a rozhodne sa zavraždiť svoje deti. Jimmy rýchlo rozozná, že nepríčetná beštia, ktorá sa mu snaží siahnuť na život dávno nie tou matkou, ktorú tak miloval a preto musí s psychotičkou zviesť nerovný boj o prežitie. (Karamanlis)

TheEvilTwin

Matce po porodu jebne v palici a po odjezdu manžela na farmě vyvraždí všechny děti, slepice, prasata, krávy i farmáře od vedle. Nic víc, nic míň. Na jednu stranu fajn autentická podívaná, celková proměna matky v psychopatku a místy realistická atmoška, ale na druhou stranu je to strašné béčko s otravným televizním lookem, ve kterém není prostě nic navíc. A scény zabití děti jsem čekal více explicitní, krvavé a celkově jsem doufal ve větší jatka. ()

berusche

No tak to byl skvost!!! Děkuji za doporučení ty-víš-komu! Přátelé, tady není o čem, sám o sobě film skutečně působí jako kompaktní celek, který je snesitelný jen pro některé (i když otrlými bych to nenazvala, zas tak drsný to je jen někde, si to přetočíte, no). Už od začátku víte, co se bude dít. Přesto jsem byla překvapena, protože když to začlo, běhal mi z té psychopatky mráz po zádech (umně zahrané). A z toho konce mi bude ten mráz běhat nějakou chvilku po těch zádech ještě dlouho. A ačkoli nejsem odborník, přiznejme si, že na scénář tu bílej tesák víte co, ale ta kamera je vážně dobrá. Do plnejch schází krůček, možná ten, že nevím, zda si vzpomenu, že bych to měla vidět ještě jednou. ()

topi

Ach jo, to byla kokotina!! Špatně natočený béčko s otřesnými nelogickými věcmi, mimo chápání. Nemyslím tím šílenou matku, která vyvádí jak utržená ze řetězu, ikdyž i to je přehnaný, ale myslím třeba, když nahání svýho synka se sekáčkem, má ho přímo před sebou a sekne jinde, nebo kluk je před ní schovanej a pak se s ní začne bavit, jakoby zapoměl, že je ve skrýši a takových věcí je tam na tucet!! Tohle teda nedávám a k tomu ještě nudná naháněčka, která trvala třičtvrtě doby filmu, opět prolezlá těmito prvotřídními kiksy!! Ta matka byla na ranu aji normálně a ten dementní otec mě vyloženě sral. A ten konec?? Co to do piči bylo?? Dementnější konec jsem ještě nikdy neviděl!! To je taková kreténovina, ten otec měl asi desetiprocentní IQ, možná ani to ne!! To snad nemohli tvůrci myslet vážně??? To jsem vyprskl nechtěně smíchy!! A ještě bylo dobrý, jak některé scény byly jak vystřižené ze Shiningu. To už je moc! Jednu hvězdičku za pomočenou dcerku a prasátko Oscara. ()

666teen

Spoiler alert! Tohle je výborná reklama na Barnevernet. Malého Jimmyho už totiž před maminkou nikdo jinej nezachrání.. .Tatínek zlehka pominul, že mu zabila tři sourozence a navíc se těší na nový přírůstek do prořídlé famílie. Kdo by nechtěl mít doma vyschízovanou, vraždící hysterku, že? Titul Filmový Dement Desetiletí mu nevezme ani ten debilní afrostormtrooper ze Star Wars. Tohle je učebnicový příklad toho, jak může zhovadilé finále poslat slušný film do sraček. ()

Litsarch

Krásné překvapení. Z prvu se to jeví jako další nudná věc, nicméně s postupem času filmu je vše jinak. Krásná ukázka toho, a ještě podle skutečné události, čeho je psychicky narušená matka čtyř dětí a jejíž muž je pořád v práci schopna. Herecký výkon právě matky a malého Jimmyho mě nadchnul svou uvěřitelností a tím i vtáhnutí diváka do filmu. Jediná menší výtka je, že jak si film první půlku vybuduje atmosféru, tak jí druhou půli jen udržuje a ne stupňuje. Ale je nutné dodat, že jí udržuje velmi dobře. Na závěr by si měl dát facku jejich otec za jeho rozhodnutí. Já být malým Jimmym, tak raději pak jdu do děcáku. Tam by bylo určitě lépe. ()

• Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami z 20.6.2001, kedy Američanka Andrea Yates utopila vo vani svojich 5 detí. (FREEWHEELER)
  • Vo Veľkej Británii vyšiel film pod názvom The Cradle Will Fall. (FREEWHEELER)