Štíty království českého

Jak žili naši předkové ve středověkých městech a jak vznikaly hrady a opevnění…. Dokumentární seriál nás zábavnou formou provede nejzajímavějšími a nejkrásnějšími místy Čecha a Moravy. Průvodci se na deset dílů stali historik Tomáš Durdík, český kastelolog a archeolog, a herec Jaroslav Plesl jako moderátor a zvídavý laik. (Bohemia MP)

Recenzie používateľa mosem k tomuto seriálu (2)

Štíty království českého (2008)

Seriál jsem viděl až s odstupem 15 let od vzniku, a člověk si uvědomí posun ve způsobu natáčení tohoto typu pořadů. Nicméně seriál se spoustou zajímavých informací, který může být inspirací pro návštěvu míst, a také pro další seznamování se s historií nejen hradů. ()

Jak rostly hrady (2008) (E01)

Dobře popularizačně pojatý díl, ve kterém se divák dozví spoustu nových, zajímavých informací. Nepřehlceno jmény a daty, naopak s informacemi praktickými o technické a organizační stránce výstavby, včetně zajímavostí o tom, proč a kdy se šlechta snažila napodobovat stavby královské, kde pohodlí začalo převažovat nad obrannou funkcí hradu. Je škoda, že seriál zřejmě nebude ukazovat hrady na Moravě (ale možná předbíhám), naopak je fajn že i po dlouhé době je dostupný na i-vysílání České televize. Určitě lze využít při plánování výletů nebo se díky němu dovzdělat :-) Škoda jen, že historik Tomáš Durdík tak předčasně odešel k předkům. ()