Moskva, Belgie

• Belgicko Moscow, Belgium (viac)

Zahořklá pošťačka Matty se potýká s počínající krizí středního věku, odchodem manžela za mladší partnerkou, se třemi pubertálními potomky a s novou láskou v podobě o deset let mladšího řidiče kamionu Johnnyho. Romantický, ale nikoli sladkobolný film s charizmatickou hrdinkou vypráví o její cestě za štěstím a pozdní láskou. [43. MFFKV 2008] (oficiálny text distribútora)

moskwic

Naozaj prijemny film, ktory je tazko zanrovo charakterizovat a aj hodnotit. Ale velmi realisticky. MOSKVA je pravdepodobne nazov ulice, kde sa nachadza bar, do ktoreho chodili John a Matty. V jednom zabere sa mihla elektricka s napisom Moscou. ()

solisoli

Sympaticky neobyčajný príbeh obyčajných ľudí. Jedna maličká havária rozbehne sled udalostí rozloženej rodiny, kde intelektuálny otec hľadá nový zmysel života u hodne mladšej milenky. Naproti jemu s tromi deťmi na krku odvrhnutá manželka sa chopí zadosťučinenia u hodne mladšieho prostoduchého kamiónistu. Vďaka solídnym hereckým výkonom to celé pôsobilo zaujímavo a zábavne. ()

Dvojirakri

Tak tohle mi fakt nesedlo, ani trochu! Samé protivné nehezké postavy, schématické střídání typů scén (matka s dětmi, matka v práci, matka s milencem, matka s dětmi a tak stále dokola). Hlavní ženská postava používá repliky které bych čekal spíš u chlapa, už ta úvodní hádka u nehody mi byla proti srsti. A nad tím vším ten NESMYSLNÝ název. Asi by si snímek zasloužil spíš tři hvězdy, ale nekradu. ()