Manželia Kennedyovci žijú pokojným životom na tichom predmestí. Ich priateľka Kim je architekta a spolu so svojím partnerom im, aj ostatným susedom navrhnú, že urobia projekt nového úžasného moderného domu. Všetcia sú projektom nadšení. Počas kolaudácie sa však stane nešťastie, ktoré v neskoršom dianí pokračuje... (Loooki)

sona123

Je to béčkový film. Ano, až se stydím to napsat, ale líbil se mi. Místy byl trapný a neskutečně patetický, za což hodně mohl i dabing (např. když nám hrdinka hrobovým hlasem oznamuje, že nemá strach, že ji chytí, protože nepočítá s tím, že přežije), ale především "dramatické" záběry na drobné detaily, které by nám dle režiséra neměly uniknout - opadávající okvětní lístky, dort, který se drobí, až úsměvný záběr na hlavní hrdinku stojící na verandě a strnule hledící...ale nechci prozrazovat "hlavní trháky." Nicméně je to tv film a to je vše vypovídající a řekla bych, že pokud potřebujete kulisu - k čemukoliv, tato je rozhodně jedna z těch lepších. ()

oveckaoa

Sám nevím námět je dobrý (dokonce i myšlenka neobviňovat z toho ten dům ani nějaké pohřebiště a podobné) ale zpracování je strašné. V podstatě skoro nic neuvidíme (kromě toho kluka z Iráku) žádné náznaky ani tak jen třeba jak někdo drží nůž nebo padají okvětní lístky z růže a tak se to táhne celý film. Celým filmeme se vystřídají 3-4 rodiny a každé je čím dál více nesympatičtější konec má určité koule ale šlo z toho vymáčknout více. P.s. jeden ten borec mluvil v dabingu jak Arnold Schwarzengger :-) ()

SOLOM.

Jistě si všichni pamatujete na seriál Věřte nevěřte. Tento film by se klidně mohl stát jedním z příběhů a dopadlo by to s ním mnohem lépe. Bohužel se však jedná o samostatný film a jako celek to moc nefungovalo. Přitom je Jeff Woolnough zkušeným režisérem, ale zřejmě většinu rozpočtu spolkli herecké honoráře. Na televizní film to není úplná katastrofa, ale základem kousků s podobným tématem je pořádná pokud možno mysteriozní atmosféra, což zde se nestalo. Dá se zde narazit na několik povedených scén, ale jinak aby tu divák solidní dávku napětí opravdu pohledal. Což je velká škoda, protože se z tohoto námětu dalo vytřískat mnohem více. Udělat mlžný opar kolem luxusního domu, pohozená těla zvířat a dvě rádoby lekací scény to je opravdu málo na vytvoření hororové atmosféry. Zvláště když většina dialogů připomíná spíše jakousi trošičku drsnější telenovelu, nežli thriller (horor). Naštěstí se tvůrci občas dokázali odvázat a tak se dočkáme i několika mrtvol, nebo trošku drsnějších situací. Bohužel oné „sladkosti“ se film nezbavil po celou dobu, protože divák se u něj spíše nudí, nežli by se měl bát.Záhadný dům se tak nedokázal vyprostit ze své podprůměrnosti a tuctovosti. Filmů o posedlých domech existuje hodně a většina z nich je lépe zpracována. No a jelikož jsem byl u jeho sledování spíše nespokojen, je celkem logické, že nemůžu dát ani průměrné hodnocení. 40% ()

Danny F.

To nekonečné čekání na pořádně atmosférické strašení - se nekoná. Mohl to být docela dobrý film. Ten architekt měl docela odvahu se ještě ukázat před manželem a jeho manželkou po tom co se stalo mezi ním a jí. Toto bylo asi tak vše odvážné co mohl film nabídnout. Bez pořádné dávky napětí a lekaček. 45% ()

Rodin

Vcelku jsem se nudil, ale měl jsem původně v úmyslu být hodný a dát za tři. Jenže Laro, kdo ti proboha poradil nechat si tak příšerným způsobem zprasit obličej plastikou rtů (a bůhvíčeho ještě)? Z původně krásné ženské se v tomto filmu stal nepovedený kačer Donald, jehož mimika a celkový výraz obličeje připomínaly Jiřího Pomeje v Playgirls... Hrůza a děs. ()

• Ve scéně, kdy sedí mladá žena se sousedkou večer na sedačce ve velkém obývacím pokoji a vedou dialog, je v horní části možné zahlédnout mihotající se zvukařův mikrofon. (Danny F.)