Temné patro

Scenár:

Pekka Lehtosaari

Hudba:

Ville Riippa

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa (viac)

Pouhých sedm pater může být tou nejhorší noční můrou
Otec se chce o svoji autistickou dceru postarat sám a násilím ji odvést z nemocnice. Při útěku ale zůstanou uvězněni spolu s dalšími šesti lidmi ve výtahu. Incident je však pouze začátkem té nejhorší noční můry. Když dveře výtahu po delší době dveře výtahu konečně otevřou, najdou jen strašidelně prázdné chodby několik zohavených těl. Je to práce netvorů z temné strany, kteří se právě pouští do děsivého útoku na své nové oběti. Začíná být jasné, že na malém autistickém děvčátku leží otázka přežití celé skupiny. (oficiálny text distribútora)

lumi1

KEĎ som si tento film preklikala tak prvé čo som si pomyslela bolo že to bude ďalšia chobotina a keď som narazila na tú pasáž pri výťahu, ako tomu týpkovi sa haluzné čudo zahryzlo do nohy tak som sa z chuti začala smiať... ďalšia moja myšlienka bola, že určite to nebudem pozerať večer, pretože som mala z toho pocit že sa budem báť a práve pre tú strašidelnú atmosféru si tento podarený filmík zaslúžil jednu hviezdičku. Dnes keď som si to pozrela celé tak hodnotím, že je to poriadna trútovina, absolútne o ničom, dialógy sú véľmi slabučké a stále sa opakujúce do kolečka do kola no a dej...to ani nehovorím. Veľmi slabučký film, ale zase videla som aj horšie. ()

Vevy

Jsem zarputilý fanda hororu, fantasy a scifi. A protože najít kvalitní horor je poslední dobou nadlidský úkol, tak jsem začala šátrat i ve filmech hůře hodnocených - co když se z toho vyklube něco, co zdejší kritici nedokáží docenit .... Mým zjištěním je fakt, že na procentuální barometr čsfd se dá vždy a bez vyjímky spolehnout. ba dokonce si myslím, že 42 procent pro tento film je až nemravně moc. Jsem asi blbá nebo mladá, ale já jsem vůbec nepochopila, o co tam těch 84 minut šlo !!?!?? Nesmyslné dialogy, jakoby chybějící scény, nevysvětlené úkazy, skoro až zábavně vypadající příšery .... takový blbý sen na pokračování. Jen si nejsem jistá, jestli chci být onoho případného pokračování svědkem. ()

JamesAwesome

Hned od začátku mi bylo jasné, že shlédnu minimálně polovinu. Samozřejmě kvůli Emily (Dominique McElligott). Lordi a duchové trapní jako pak i celý závěr, ale prostředí, ve kterém se to vše odehrává bylo fantastické. Film mi připomněl i oblíbený Triangle, za který je ta třetí hvězdička. Neříkám, že to bylo dobře strávených 80 minut, ale vzhledem ke konkurenci jsem si mohl vybrat i větší blbost. ()

goodridge

No az tak zle to nebolo. Ide o tuctovy horor ktory nicim nenadchne ale ani neurazi. na druhej strane je vidiet ze vela snimok bolo inspirovanych zo SILENT HILL-u, mam na mysli tie temne zabery nemocnice. ale film je uplny priemer. ()

pekos

Film Temné patro, ako horor, neoslní a zrejme ani príliš nevystraší. Začiatok filmu je sľubný, počiatočná scéna so zlyhaním tunelu na CT mozgu vyvolá dojem, že ďalšie hrôzy určite prídu. Postupom času sa však atmosféra strachu vytratí a keď sa po prvý raz objaví hlava "netvora" v podaní člena skupiny Lordi, hororové mrazenie sa postupne vytratí. Scenár filmu a jeho záverečné finále nevybočuje z tradičných postupov, na aké sme si u hororov zvykli, trikové scény sú na slušnej úrovni a výkon hercov je prirodzený a neruší. Ak by netvorov nehrali Lordi, ktorých poznám z hudobných pódií, tento film by bol určite zaujímavejší a najmä hororovejší. ()

Piškůůůtek

Já dávám plný počet! Nejen, že na film se kdykoliv ráda kouknu ale Lordi v hlavní roli, to by mě nikdy nenapadlo...tohle je snad jejich druhý kousek, první film byl kratší ale mám je ráda, při jejich písničkách mám husí kůži po celym těle a ráda je poslouchám. Neni to žádný extra skvělý horor, který by musel vidět každý a mě k němu dovedla hlavně zvědavost jak si Lordi povedou a nemůžu říct, že jsem zklamaná. Bavilo mě to, strašidelné to taky bylo, párkrát jsem se lekla což je na hororech to nejlepší..takže palec hore! ()

baronGrga

Mistrovsky nezáživné. Jeden z mála filmů, na které nebyla síla k dokoukání. Dark floors nabízí nekonečné putování nemocničními chodbami s občasným vybafnutím bubáků (Beebop&Rocksteady reloaded) a nepříliš výřečnou divnou holčičkou. Možná ta pravá hrůza nastala poté, co někdo konečně splašil tu červenou tužku, ale to už se nejspíš nikdy nedozvím. ()

ES13

Film je to dobrej, super herci a Lordi jsou prostě borci. Fakt dobrý, ale trošku mě zklamal konec. Čekala sem větší boom! ()

Iveta47

Nechápem tých čo ste dali ODPAD.Buď ste nepochopili pointu hororu,alebo ste už veľmi rozmaznaný.Po dlhšej dobe niečo nové a zaujímavé.A dej vám vysvetlovať nebudem,lebo každý musí prísť na zámer autorov sám.Ja som to pochopila až keď títo ľudia začali postupovať výťahom bližšie k peklu.Podľa mňa stojí to za pozretie.A Lordi sa tam skvelo hodili vôbec tam nepôsobia rušivo.Odporúčam. ()

-krusty-

EHF: Vcelku slabá záležitost z nemocničního prostředí. Duchařina mixnutá s lehkou vyvražďovačkou, líznutá časoprostorovou smyčkou... Od každého trochu, aby byl výsledný koktejl sázkou na jistotu. A abychom se trefili do sezónního vkusu s větší jistotou, pojměme to jako promo-film finských LORDI (nepoučili se z podobného debaklu, který zažili kdysi KISS?). Film se nijak extrémně nezdržuje s kdovíjak složitým vykreslováním postav a jejich charakterů, vše je nám naservírováno pod nos a to velice rychle a stručně. Tak tedy: nemocná dcerka, starostlivý otec a nahodilá posádka zadrhnuvšího se výtahu (sestřička, důchodce, podnikatel, ochranka...). Postavy jsou jedna po druhé likvidovány, my vlastně nevíme moc proč. Celkem mi vlastně uniknul smysl i závěr celého filmu...tedy kromě toho zpropagovat LORDI, kteří ve svých maskách vystupují jako démoni-likvidátoři. Osobně proti LORDI nic nemám, jejich masky jsou fajn....ale pouze na pódiu, ne ve filmu, který má být vážně braný. Na plátně/monitoru jsou Mr.Lordi, Kita,Ox atd srandovní, jakoby zabloudilé postavy z fantasy filmů ála "Netvor z Černé Laguny". Jako film zajímavé spíše pro hudebního fandu než pro příznivce napětí... ()

Veroniques

Jsem velkým fanouškem hororů, ale... Jednoduše se neumím přenést přes tu malou otravnou mrchu, které bych tu červenou tužku nejraději zarazila hluboko do.... Ehm. Cítila jsem z filmu obrovský potenciál a myšlenku. Hrátky s časem, paradoxy atd (přesto by mně zajímalo, co tím bylo zamýšleno). Ale nadějný náběh, i přes tu "Já chci červenou tužku!"mrchu, dost pokazil příchod rádoby monster (z hlubin pekelných?) Můžete se na to podívat už jen ze zvědavosti, ale víc od toho nečekejte. ()

Aresko123

celkom fajn, atmosfera, napatie, aj efekty.... len ked cakate aj odpovede preco, naco, zaco, ako a kto , tak budete sklamany. film nic nepovie, nic neobjasni ........... ()

andy60

Hledat v tom nějaký smysl či dokonce myšlenku by bylo hodně naivní, ostatně jako u hororů všeobecně. Ty mají jiné poslání - postrašit, pocuchat nervi a držet diváka v určitém napětí. Tyto atributy Temné patro částečně splňuje, místy jsem si při produkci vzpomněl na povedenější Silent Hill. Skupinu Lordi znám dobře z videoklipů, takže ve filmu z nich strach rozhodně nešel. ()

TylerD.

Co je na filmu nejlepší je jasné - účinkující kapela Lordi (a to jsem je do teď vlastně skoro neznal). Musím říct, že konec se mi docela líbil, bohužel tím nemyslím ten filmový ale song, který hraje při titulcích. Ve filmu je toho hodně špatně - dementní, klišoidní dialogy, nesmyslné chování postav, špatný hlavní herec, žádný konec, nebo jsem ho nepochopil. Dobrý je asi jen nápad, i když asi ne první svého druhu. 50 % ()

SaraPolanska

I přes to, že vyloženě nesnáším filmy s koncem typu: domysli si sám nebo co se to vlastně dělo vám neřekneme, neb je to umělecký záměr, tak tohle mělo nějaké kouzlo. Jo, je to vlastně divný s pár docela zajímavými nápady a pokusem o nějaký náhled do autistické duše, ale konečný pocit z toho nemám vyloženě až tak špatný, jako z některých jiných filmů. Někdy byla atmosféra i docela fajn... Teda do chvíle, než se objevil některý ze skupiny Lordi, kteří působili spíš legračně, než strašidelně a i některé jejich videoklipy jsou mnohem lepší, jak řada béčkových hororů. Přemýšlela jsem, jestli dát dvě nebo tři a tak dávám slabší 3 hvězdy za odlišnost a to i přesto, že to nedávalo moc smysl a na konci se bohužel nezvednete s uspokojením z křesla se zvoláním: Aha, tak takhle to je! ()