Temné patro

Scenár:

Pekka Lehtosaari

Hudba:

Ville Riippa

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa (viac)

Pouhých sedm pater může být tou nejhorší noční můrou
Otec se chce o svoji autistickou dceru postarat sám a násilím ji odvést z nemocnice. Při útěku ale zůstanou uvězněni spolu s dalšími šesti lidmi ve výtahu. Incident je však pouze začátkem té nejhorší noční můry. Když dveře výtahu po delší době dveře výtahu konečně otevřou, najdou jen strašidelně prázdné chodby několik zohavených těl. Je to práce netvorů z temné strany, kteří se právě pouští do děsivého útoku na své nové oběti. Začíná být jasné, že na malém autistickém děvčátku leží otázka přežití celé skupiny. (oficiálny text distribútora)

JSSVLVKMK

Tuhle blbost trumfla už jen Noc s nabroušenou břitvou! :-D Červenou tužku by si zasloužili strčit do ruky filmaři!! Nemělo to hlavu ani patu a Lordy rozpárané břicho! První půlku jsem v duchu rvala červenou tužku do krku všem, kdo se ve filmu objevil, druhou půlku mohli ozvučet o komerční metal a udělat z toho klip na Lordy! Jednu hvězdu dávám za toho, že to nikdo nepřežil! :-D ()

Vital

Co se mi na tom líbilo bylo to,že čím níž byly,tím se měnila čistota nemocnice,lekačky nebyly nijak extra.Ale čemu sem vůbec nevěřil,byl ten táta tý holčičky,i když je to hezkej chlap,tak jako jedinný mi tady neseděl. ()

LooX

Ze začátku to vypadá slibně,podobně jako Silent Hill,ale nakonec se z toho vyklube podprůměrný béčkový horor. Vysvětlení žádné a nezlobte se na mě,ale udělat ústřední zlo z kapely Lordi.......Ha ha,to je blbost :-D ()

Mr.Lordi

Velmi podařený film, který potěší zejména fanoušky známé finské rock-metalové skupiny Lordi. A proč? Protože právě pro ně je tento film určen. Líbilo se mi zejména časová smyčka a také závěrečné vyvrcholení – nekonečný boj světla v zastoupení malé autistické holčičky proti temnotě v zastoupení zpěváka Mr. Lordi. Mě osobně scény v hororu neděsí – Lordi jsou totiž mojí téměř každodenní součástí života :-) ()

schindler

Vzhledem tomu, že byl tento film stvořen ve Finsku, přidal jsem o hvězdičku víc. Působivé prostředí podobné Silent Hillu, solidní masky, ale také nevýrazní herci a příběh. I přesto nevěřím, že by u nás něco podobného dokázal někdo natočit a proto před Finama smekám. ()

2sistem

Film si zaslouží pochvalu pouze za prostředí, které navozuje temnou atmosféru. Jinak je to hodně podprůměrné. Příběh není špatný ač trochu okopčený od Silent Hill a v rukou zkušenějšího režiséra, by to mohlo být určitě lepší. Příšerné herecké výkony se stupidními dialogy ve mě vyvolaly výbuchy smíchu. Stejně tak masky Lordů působili jako vystřihovánky a měli stejný účinek. Naprosto laciný a směšný, a ani sebevětší umění se světly a zvuky by z nich neudělali nic děsivého. Bavil jsem se i při tom, jak to všechny postavy berou vážně a s nadsázkou. Nevím jak si někdo mohl myslet, že by to mohlo vyjít? Blbej pokus a měli by si svou image nechat na koncerty pro svý fanoušky, který jim to žerou. Hudebně se jim nedá nic vytknout ale to divadýlko jaksi nechápu. ()

VivahuQik

Jelikož jsem příznivec hororů, ale zároveň strašpytel, koukala jsem se na tento film ve dne. Je úžasně zpracovaný. I když jsem ho nakonec maličko nepobrala. Každopádně skvělý film. Krásně natočený. A musím přiznat že když jsem se na to koukala znovu o půlnoci, celkem jsem se bála. ()

LadyScara

Je krásné vidět, že se tvoří i filmy pro skalní fanoušky Metalových kapel, což plně oceňuji, jinak mě uspokojil po všech stránkách . ()

HMTD

Tři hvězdy za film čtvrtá za Lordy. Zápletka je poměrně zajímavá. Nenudil jsem se, a ani to nebyl přehnaný horor kterých je dnes spousta, ve mně většinou horory nevzbuzují strach, ale nesnáším ty které hrají spíš na nechutnost, to tady nebylo, a dokonce jsem si místy myslel že se leknu, ono z těch dnešních lekacích hororů už se pak nelekne ničeho. Jsem rád že jsem to vyděl protože si to nehraje na překonávání nějakých hranic hororu, a servíruje něco čemu by se dalo říci klasika z nádechem inteligence. ()

AArrxen

No nevím, co jsem to vlastně teď shlédl... Lehce podprůměrný béčkový horor, hrající si na áčko. Okey, vezměme holčinu, která hodně špatně hraje autismus a která vlastně zachraňuje svého taťku víc než on ji díky její super schopnosti předvídat vše, co se stane, mnoho prvků zkopírovaných ze SIlent Hillu, nějaký ten prvek z Resident Evilu (vstup do místnosti s přizračnými lidmi, jak v jedničce), ducha, který spíš měl zůstat ve 13 ghosts, jednoho chlapíka, který je samozřejmě určen být tím "hororovým skeptickým debilem", černající zeď z Grudge nebo Ghost ship, auto, které nestartujte v ten nejhorší moment, jednoho super badass temného anděla, a HLAVNĚ, příběh, který absolutně nedává smysl, nemá hlavu ani patu a je vlastně jedním velkým mixem survival hororů, které všichni známe. Jediné, co se z něj dá pochopit je to, že taťka má na výběr, jestli holku nechá zabít nebo jestli pochcípá spolu s ostatními (volba je jasná). Celý film je chaotický a vůbec nic nevysvětlí, konec je uplně příšerný, ach bože, opravdu se to všechno vrátilo nazpátky? Jednu hvězdičku za temnou stmosféru, hlavně za temného anděla, a jednu hvězdičku za těch pár pěkných hrátek s časovou smyčkou. A to tomuhle filmu ještě nadržuji. ()

Martinek69

Chvilema dobrý, chvilema přetrapný.. Křičící paní Duchová je ok. Ale co tam dělaj opico-predátoři? A o co tam šlo? Nejteplejší Skandinávský film co jsem zatím viděl.. ()

Tomas182

Jediné co si tak nějak z filmu pamatuju je, že holka chce červenou pastelku, protože to řekne nejméně padesátkrát. Film m přišel hrozná slátanin - Zombie, duchové jak Casper a potom symbionti jak ve Venomovi... za mě jeden z nejhorších hororů ()

krisikowa

Lakonický popis by vypadal asi takto: Nemocnici ovládne metalová skupina a autistické dítě chce pastelku. Na konci všichni umřou. Podstata pastelky nevysvětlena. Nevím proč jsem tomu před pěti lety dala dvě hvězdičky. Možná protože jsem měla ráda Silent Hill. ()

milution odpad!

Achjo, čekal jsem něco.. Vlastně ani nevím, ale Lordi mam poměrně rád a tak jsem, ačkoliv asi naivně, doufal, že se mi bude líbit i film. Ale holčiček čmárajících po papíře s nepřítomným výrazem bylo už dost, ne? Stejně jako 'ustaranejch, hezkejch, odvážnejch a podvraťáků'. Každá postava by mohla mít na čele napsánu svoji škatulku a nic by to neměnilo. Doporučuji si tento film nekupovat, nepůjčovat a dokonce ani nestahovat, jelikož ho nejspíše nedokoukáte, ale bohužel to nemá co dělat se strachem, ale se zhnusením. ()

OdinSS

Nelogický příběh, žádné rozuzlení na konci, nejlepší je asi písnička v titulkách na konci. Zlehka podprůměrný horor, děláný jen pro krajní příznivce Lordů. Vypadá to spíš jako videoklip k písničce, než jako film. ()

Prehistar_

Toto hodnocení se mi dává jen nezkutečně těžce, protože Lordi jsou má oblíbená skupina, ale taková je realita. Jejich kostými možná dokážou udělat famózní show, ale v ve filmu jsou zcela k smíchu. Lordi uplně potopily horror, kterému bych jinak dal lepší ***. Atmosféra byla výtečná (až do chvíly než se objevil Kita, Awa jako duch ještě celkem ušla), i když herci, nemyslím Lordi, hmmm.....škoda slov. Prostě Horro se zcela nevyužitým potenciálem. A ten konec....wtf? Scénarista zřejmě nevěděl, jak to ukončitm tak si řekl, že to udělá tak, aby to nikdo nepochopil a všechno bude OK. ()

ohneta

Původně jsem chtěl dát tři hvězdičky, ale po spackaném konci filmu,kdy jsem apsoltně ztratil děj fimu a nevěděl co je pravda a co sen, dávám dvě. Mohlo jít o dobrý horůrek, začátek byl slibný ale.... ()

Saran

Atmosféru to má dost našlápnutou, jenom se tam nesmí ukazovat ta monstra alias Lordi. Jinak děj to nemá pomalu žádný (šli a šli a šli), a smysl to taky moc nedává. ()

Mithal

Popravdě jsem si tenhle film stáhnul kvůli skupině Lordi, kterou mám rád. Ale byl jsme celkem zklamaný, protože členové se tam jen mihnout a párkrát zařvou, kousnou, ale nic víc. Atmosféra je dobrá tak prvních 20 minut, u kterých jsem se možná i trošičku bál. Ale jakmile se objevila první "příšera", tak veškeré napětí opadne a zbytek filmu je víceméně nuda. Nesmyslné chování postav a bezmyšlenkovité řeči bych přešel, to jsem v podstatě od tohoto filmu očekával, ocenil bych dokonce i pár hrátek s časem (poměrně podařených), kterých se tam objevilo, ale totálně to zprasil závěr. Nakonec to nejlepší z filmu byl pro mě soundtrack při závěrečných titulcích, který je přesně podle mého gusta. 3* jsou pro tenhle film moc, ale jakási tajemná síla v rohu pokoje mi nedovolí dát méně. (Mimochodem všimli jste si, že výtah, který vysí na 10 ocelových lanech, spadne vždy, když se přetrhne jedno jediné lano?) ()