Temné patro

Scenár:

Pekka Lehtosaari

Hudba:

Ville Riippa

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa (viac)

Pouhých sedm pater může být tou nejhorší noční můrou
Otec se chce o svoji autistickou dceru postarat sám a násilím ji odvést z nemocnice. Při útěku ale zůstanou uvězněni spolu s dalšími šesti lidmi ve výtahu. Incident je však pouze začátkem té nejhorší noční můry. Když dveře výtahu po delší době dveře výtahu konečně otevřou, najdou jen strašidelně prázdné chodby několik zohavených těl. Je to práce netvorů z temné strany, kteří se právě pouští do děsivého útoku na své nové oběti. Začíná být jasné, že na malém autistickém děvčátku leží otázka přežití celé skupiny. (oficiálny text distribútora)

Wiikii

Už je to cca. 3 roky co jsem to viděl, ale J*A*S*M komentář mě pomohl si na vše vzpomenout a ztotožnil jsem se s ním... Pamatuju si jak jsem se na tohle díval s kamarádem ve škole a pak celou angličtinu a němčinu si rozebírali pro a proti tohoto filmu, v hodnocení hraje tedy i mírná nostalgie. P.S.: Škoda jen, že to nejděsivější a zároveň nejlepší tam byli Lordi. ... HODNOCENÍ: 55% (3*) ()

movieband

"Not six, not seven. Not hell, not heaven." Včera jsem se na to podíval a mám z toho rozporuplné pocity. Film se mi z jedné části líbil, ale z té druhé bych ho už vidět nepotřeboval. Lordi jsou jako skupina vcelku solidní hard rock, skoro až metal. Takže začneme u hudby. Ta byla v celém filmu hodně dobrá a ten song na konci taky vcelku slušný. Co se masek a zpracování týče tak to se mi hodně líbilo. Atmosféra byla taky dobrá včetně herců, ale celé to bylo nejak divně dané dohromady. Film je překroucený a divák se s ním točí jako spirála. Neví pořádně co se děje a na konci jsem vubec nevěděl o čem ten film vůbec byl. V závěru bych chtěl říct, že první půlka filmu měla vcelku solidní děj, atmosféru. No prostě se mi to líbilo. Pak tam nastaly komplikace v dějové lince a film táhl do kytek. Nevim co sem od filmu čekal, ale asi nic světoborného a dobrého. No ve výsledku jsem se od tohodle svého tvrzení moc neminul. Bylo to o ničem až na tu první půlku. ()

danco123

Začiatok bol celkom slušný, sú scény z ktorých dostanete strach ,ale nie je ich až tak veľa.V ďalšej časti filmu už celkovo dej začína upadať a cítite stereotyp.Klasický horor v ktorom začínaju postupne umierať postavy a zostane len jedna alebo dve a tie buď prežiju a zachránia sa alebo zomrú.Príšery a duchovia sa mi nezdali strašidelný a nedokázali ma vystrašiť, takže to tiež vytýkam "hororu". Miestami máte doslova chuť film vypať pretože je to nuda. Možno že jedine čo ma v tomto horore upútalo a zalúbilo sa mi bola veta zo zaseknutého výťahu: "Ani šéste ani sédme, ani peklo ani nebe" Filmu dávam slabých 20%. ()

Karamanlis

Fínsko-islandský horor v americkom šate z ktorého je dosť cítiť inšpiráciu Silent Hillom. Na európske pomery vizuálne pekne spravená záležitosť, aj keď monštrá, ktoré sa tu vyskytli ma príliš nepresvedčili a niektoré pôsobili viac komicky než desivo. Hoci nie som za to, aby sa v každom druhom horore o nadprirodzených javoch objavovali namosúrené čiernovlasé dievčatká, kreatúry, ktoré som mal možnosť vidieť tu sú kapitola sama o sebe. Záver filmu je značne chaotický, postavy viac menej nezaujímavé, v rámci odnože o hororovej haunted house ide o (pod)priemer. ()

Khumbac

Nekdy shlednu film, aniz bych o nem neco vedel - zde, u tohoto pripadu to byla nazorna chyba. To ze ma hodnoceni kolem 40ti procent u mne nehraje roli, presto bych mozna cekal i mene. Hold kazdej den neni posviceni :) ano pratele i tuzka me iritovala:) i nesympaticke herecke vykony, i tmavost a styl, i jednotlivy herci, i dej. Ale abych nepel jen samou negativitou, kdyz se blizi ty svatky - tak uvodni titulky se daly! ()

• Logo a obal filmu bylo navrženo členy hudební skupiny Lordi. (Terva)
  • Příšery vystupující ve filmu jsou ve skutečnosti členové finské skupiny Lordi ve svých tradičních převlecích. (JSSVLVKMK)
  • Ještě 5 let od uvedení se jednalo o nejdražší finský horor. (Cheeker)