Krvavá noc

Mladý pár David a Amy (James Marsden a Kate Bosworth) sa sťahuje do malebného južanského mestečka. Dokonalé miesto sa ale čoskoro mení na peklo, keď na povrch začnú vyplávať temné tajomstvá a smrtiace vášne. Dvojica sa stáva terčom niekoľkých miestnych nemravníkov vedených bezcitným Charliem (Alexander Skarsgård) a obaja musia prežiť noc plnú útrap a nekonečného krviprelievania. Zachránia sa iba v prípade, že budú ešte surovejší než ich neľútostní trýznitelia. (TV Markíza)

Jekyl

Předem musím zmínit, že jsem původní verzi neviděl, ale hodlám si toto vzdělání v nejbližší době dodělat. Remake z roku 2011 není úplně marným snímkem. Nicméně jeho délka je až zbytečně dlouhá. Hodinu a půl se tu buduje nějaká atmosféra, která vygraduje pár minutovým masakrem na konci. Co bych ocenil je docela solidní práce herců. Česká Kateřina Klasnová v podání Kate Bosworth podala vynikající výkon. Marsden svého noumu zvládl taky slušně. Banda místních vidláků byla skutečně bandou vidláků. Co mě trošku nebavilo, byla postava blázna Dominica Purcella. Nebavila mě proto, že mi přišla úplně zbytečná a navíc se Purcell do té role vůbec nehodil. (snad i proto, že ho mám spojeného s bijcem z Prison Breaku). Navíc film trpí několika nedodělávkami jako například tím, že se nevysvětlí co se vlastně stalo s dcerou kouče? I některé další pasáže mi přišly až moc přehnané. Přemyšlím nad hodnocením. Jelikož 2* mi přijde málo a 3* zase moc tak to vidím někde mezi....no, napíšu ty 3...a to za past na medvědy :)) ()

Chlo0opek

Herecky velmi zdařilé obsazení - hlavní role byly obsazeny těmi pravými herci. Napětí se pěkně stupňuje, až teda vyvrcholí v řádnou řezbu. Jen ten příběh by mohl být nějaký hlubší, něco, co by holt hodnocení posunulo nad pouze průměr. Celkově lepší 3*. ()

uprchlice

Thriller při němž se vám zastaví dech, zrychlí pulz, rozostří zorničky, čelo se vám ponoří do potu a oči zalijí slzami. Šokující a zároveň perfektní psycho sexy thriller s Kate Bosworth v hlavní roli. Strašáci jsou natočení podle knihy Gordona Williamse, známé jako Obléhaní Trencherské farmy a remakem Strašáků z roku 1971. Krvavý horůrek z prostředí odlehlé farmy a malého nenápadného městečka a jejich obyvatel s kterými musí hlavní dvojice udržovat skvělý vztah, jinak bude zle, je skvělou podívanou na suchý a horký letní večer. Nekončící peklo začínající oběšením nevinné kočky je pouze začátek hrůzy. Parta nepřátelských mužů opravující střechu začnou hlavní dvojici šikanovat a dojde to až k pohromě ve které zemře dost lidí i sám šerif. Strašáci jsou perfektně natočeni společně s hudbou Larryho Groupého pod dohledem režiséra Roda Lurieho a zaručeně vás nenechají spát dlouhé a dlouhé noci. ()

Accuphose

Sice jsem neviděl originál, ale je to po všech čertech dobrej kousek. Ke konci to bohužel sklouzne trošku ke kýčovitosti, nicméně přesto to je na slušné 3 hvězdičky. ()

MiroSmith

Thriller jak má být. S dostatkem napětí, kterého je ovšem nejvíc v poslední půlhodince, kdy se to celé vyhrotí a dojde na brutální násilí. Ze začátku se David jeví jako nějaký přizdisráč, ale když jde do tuhého tak se umí ohánět. Jedna z věcí která se mi na filmu nelíbila je scéna kdy je Amy znásilněna. Nemám rád takové scény a když si člověk uvědomí že se takové věci dějí v reálném životě, tak bych nejradši každého takového úchyláka okamžitě pověsil. ()

PANKY71

Původní Strašáci jsou jednoznačně lepší. Atmosféra a napětí je v nich citelnější. Tady je to pořád jen taková limonádka, vlastně se nic až tak dramatického neděje z čeho by šel sílící pocit napětí. Konec je sice relativně akčnější ale ne napínavější.... Kdyby tam nehrál Stellan, tak bych ty hvězdičky dal je dvě ()

sigiq

Z môjho pohľadu skutočne pekný a plynulý príbeh z dosť slušným hereckým výkonom tak ,ako u Jamesa Marsdena tak aj u Kate Bosworth. Dej filmu nás privádza do anglickej vydieckej atmosféry ,kde je divákovy jasné už od úplného začiatku o čo pôjde.Pretože krehká blondínka v drsnom prostredý vidieka na samote a na druhej strane vymletá partia jej známich ,pretože v minulosti odtialto Amy pochádzala.Medzi partičkou známych je jej bývalý ,ktorý nemôže prehltnúť ,že sa s nim Amy v minulosti rozišla a navyše si priviedla manžela ,ktorý pre bývalého neni velký protivník,ale to ,len na oko.Film naozaj zaujme a nenudí aj keď nedostatky sa dajú vypichnúť ,ale to snáď u každého filmu. ()

pan Spock

Zdá se, že mě Strašáci neoslovily tak, jako většinu. Problém jsem neměl se zpracováním, to bylo slušné - zejména u akčních scén. Ani s obsazením - ikdyž nebylo zcela podle mého gusta. Horší to bylo s nevyvážeností děje, zejména u hodně natažené první polovině, kdy se toho moc neudálo. V polovině se děj rozběhne, ale zase se postavy začnou chovat dost nelogicky a to příběhu dost škodí. Když bych někoho srazil autem, asi bych si ho nenaložil a nevezl ho k sobě domů. Ale jinak jde o vcelku zdařilý thriller, který za shlédnutí rozhodně stojí. ()

prskvik odpad!

Dokonalá ukázka filmu, ze kterého má člověk od začátku do konce nepříjemný pocit. Hloupé vykonstruované téma co od začátku nabízí směr, jakým se vše bude ubírat aby to ke konci mohlo být ješte hloupější, krvavější a nesmyslnější. Tfuj všem taklovejm filmům bez špetky zajímavého. Nepříjemné obsazení, stupidní děj, ještě horší konec. ()

pankrejro

Tak tento film mě překvapil/zaskočil/zklamal. Ikdyž u takových filmů čekáte běžný průběh, u tohoto to bylo všechno špatně. Pořád čekáte na to, kdy bude nějaká akce, pak kouknete, kolik zbývá dokonce a vidíte, že už jste v druhé třetině filmu a pořád je to nezáživné. Posledních 10 minut bych ohodnotil 5 stars, škoda, že takový náboj a puls neměl celý film. ()

dopestMF

Asi je dobre, že som nevidel originál (samozrejme to napravím, prisahám), lebo táto jazda sa mi páčila, kvalitné stupňovanie deja, šikovná kamera (občas scenáristické wtf), kvalitne zahraná hlavná mužská rola, veľmi dobrá záverečná morda, fanúšik žánru si príde na svoje a to bez okolkov. Pre mňa 65 % zo 100 %. ()

FlorinkaRenda

Takhle v dnesni dobe vypada znasilneni? Ja bych rekla, ze si to v zaveru docela uzivala (s Charliem). ....... Nemuzu se zbavit pocitu, ze mi celej divnej Charlie byl daleko min proti srsti nez ten brejlounsky manzilek. Jednoduse v tomhle filmu by jste ani nemeli premyslet nad tim kdo je spatny a kdo zly. ()

pyzma84

Nie je nad to, mať priateľku ´bjehnu´ a nových kamošov magorov.. Honzíček Čárly bol súúper priateľ a ešte lepší a prajnejší kámoš, ktorý sa rád podelí. Vsunúť do deja blbečka,ktorý nevie o svete, je zaručená zábava, ktorá sa konečne pri konci začína.. ()

Pollini

Ehm, je to podle předlohy. Průběh jakž takž thriller, nedostatečné studium pocitů, což je škoda, hodně by to pomohlo atmosféře, která na konci vyústí do uhodnutelného konce. Někoho to může bavit. ()

baronGrga

Na rozdíl od původní verze se Straw Dogs z r. 2011 mnohem více přiklánějí k hororovému zpracování. S sebou to přineslo značné zploštění děje, zjednodušení co se týče postav a jejich motivace (které nezachránila ani křečovitá paralela se Stalingradem) a podstatně větší důraz na násilí. Naopak ocenění si zaslouží vykreslení (tentokráte jižanských) vidláků, kteří budí ten správný odpor a pocit ohrožení, o čemž se zase v sedmdesátkovém originálu s chlapíky v bekovkách a kulatým strejdou z hospody nedá mluvit. 60% ()

Mr.Dude

Včera to pozdě v noci dávali na Nově, a jelikož jsem měl v sobě nějaký ten kofein a spát se mi nechtělo, řekl jsem si ale tak proč ne, i když mě vyloženě tento remake nějak nelákal. O žádný zázrak se nejedná, průměrní herci, průměrný děj s venkovskýma balíkama, a krom finále, skoro žádná akce. Naštěstí ta akce se celkem povedla, týpek z města, kterej byl celou dobu poseroutka, se ke konci naštval a vzal to pevně do rukou, což bylo milé překvapení. Takže abych to shrnul....Na tento psychologický thriller, který buduje atmosféru k finální povedené gradaci se dívat dá. ()

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

15.07.2011

Byl by asi hřích, kdyby mu dříve nebo později taková role nespadla do klína. Stellanův syn a hvězda seriálu Pravá krev se ze všech sil snaží rozběhnout filmovou kariéru. Po Melancholii, remaku Straw… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Strašáci nanovo

Strašáci nanovo

24.04.2009

James „Cyclops“ Marsden se vyřádil v několika komediích (a v každé předvedl, že má pro tenhle žánr opravdu talent), ale teď zkusí něco drsnějšího. Nejdřív jej uvidíme v hororu Richarda Kellyho The… (viac)