Úspešný spisovateľ Mike Noonan (Pierce Brosnan) dokončuje svoju poslednú knihu. Inšpiráciou mu je jeho manželka Jo (Anabeth Gish), s ktorou však kvôli Mikeovým zdravotným problémom nemôžu mať deti. Po vydaní novej knihy Jo zrazí automobil a Mike sa ocitá psychicky na dne. Potom zistí, že Jo bola tehotná, a domnieva sa, že mala mimomanželskú aféru. V snoch sa mu začnú zjavovať podivné predstavy o jeho manželke a myslí si, že sa mu Jo zo záhrobia snaží dávať nejaké signály. Rozhodne sa odísť do ich vidieckeho sídla v Dark Score Lake v Maine. Jo tam trávila veľa času, keď Mike písal. Domnieva sa preto, že tam môže nájsť jej prípadného milenca. Mikeov agent Marty mu medzitým dá ponuku napísať novú knihu, na ktorú však bude mať len trojmesačný termín. Mike ponuku prijme. Najskôr nemôže prísť na žiadny nápad, chýba mu inšpirácia v podobe Jo. Potom si ale spomenie na jeden zo svojich zásuvkových románov a rozhodne sa ho prepísať... Mike sa v Dark Score Lake zoznámi s vdovou Mattiou Devore (Melissa George) a jej šesťročnou dcérou Kyrou. Mattie zavraždila svojho manžela potom, čo zošalel a pokúsil sa Kyru utopiť. Od tej doby sa Mattii snaží jej bývalý svokor Max Devore znepríjemniť život a prevziať Kyru do svojej starostlivosti. Jo začne Mikea v snoch prosiť, aby Mattii pomohol. Mike sa presťahuje do domu pri jazere, kde hrozné sny pokračujú, ba čo viac, objavia sa aj duchovia a pomaly sa začne rysovať strašná záhada z minulosti. (TV Markíza)

JohnnyV

Z Garrisových adaptací S. Kinga jedna z lepších. Jinak je to strašně unylé a "nebácí se". U knihy jsem si málem cinkl do gatí. ()

jaHanicka

Tohle už prosím nikdo nedělejte! Dočetla jsem knížku a já idiot kdesi viděla upoutávku na tohle -> "to musim vidět". Nemusela jsem... Brosnan se mi líbil poprvé a naposled v Mamma Mia! a ačkoli na ty roky je to ucházející bytost, do téhle role se mi vůbec nehodil. Kromě toho, že je to hrozně nudně natočený, je nutno se zmínit ještě o tom, že Kyra jako tříletá byla v knize mnohem zajímavější, nemluvě o tom, jak je ve filmu (i s Mattie) zanedbali, i když se to kolem nich v podstatě všechno točí. Brosnan byl svojí předloze podobnej asi tolik, jako Schwarzeneger tomu rachetickýmu tuberákovi z Running Mana. Jo, a Sarah Tidwellová, to byl úplně jinej příběh, lidi, proč tam prostě nenapíšou "inspirováno románem" místo "podle předlohy"?. Knížka byla boží. Jestli jste ji četli a nechcete si zkazit vzpomínku, nekoukejte se na to... :-( ()

nomak

Kdybych necetl knizku, tak to asi ani nedodivam. No chapu, ze zfilmovat Kinga je asi narocne (tesim se na TO 2), ale tahle slatanina je uplne mimo misu, hlavne druha pulka je uplne v pici, ze se na to fakt neda divat. ()