Moby Live: The Hotel Tour 2005

Veľká Británia, 2006, 120 min

Réžia:

George Scott

Moby

Nevyzpytatelný holohlavý hudebník Moby dokáže natočit experimentální elektronické kompozice stejně dobře, jako hlučné kytarové skladby. Ať dělá cokoli, vždy zaujme originálním přístupem a působivým zpracováním. Nyní se vám představuje na koncertním podiu z turné "HOTEL TOUR - live in Leuven 2005" a remixovém CD!

1. Opening Sequence (My Weakness)
2. Find My Baby
12. Very
13. Next Is The E
14. Porcelain
15. Dream About Me
16. Why Does My Heart Feel So Bad?
17. We Are All Made Of Stars
18. Slipping Away
19. Honey
20. Bodyrock
21. Lift Me Up
22. Walk On The Wild Side
23. Für Elise
24. Feeling So Real
25. Extreme Ways (bonus live track)
26. In This World (bonus live track)
27. Break On Through (bonus live track)
28. Lift Me Up (videoklip)
29. Beautiful (Original Version - videoklip)
30. Raining Again (videoklip)
31. Spiders (videoklip)
32. Dream About Me (videoklip) (J.Bourne89)

Oxymoron

Playlist složený z trháků, které jsme svého času slyšeli ze všech rádií, jsem čekal - přece nebude Moby (nebo psíš jeho vydavatelství) prodávat něco, co zná jen hrstka vyvolených. O to víc potěšil návrat k "hutnému beatu" Feeling So Real. Bohužel musím souhlasit s pOnem - co se halfplaybacku týče, ten je na DVD vyloženě do očí bijící. A u některých songů mám dokonce podezření (třeba zrovna u Feeling So Real), že se živá hudební stopa na DVD vůbec nepoužila a střihači tam pustili klasickou studiovku. I tak je ale tohle drobné klamání diváku celkem zážitek. ()

pOne

Od tanečního dávnověku přes kytarové intermezzo po komerční dnešek. Chybí snad jen ambientí pohled na svět (který však Moby nevydával pod svým jménem). To je Mobyho živák z roku 2005. Přiznávám, že i na komerčním dnešku tohoto hudebního chameleona pořád něco je. Smyčce v pozadí fungují. Stejně jako piano v roli ústřední melodie. Přesto vidím pár vad na kráse. Jedna se týká playlistu. Vyloženě mi tam chybí Into the Blue a Come on Baby. Tyto dva songy by do playlistu pasovaly. Druhá výtka se týká zpěvačky. Pokud mám na výběr - playback nebo nic - tak na této úrovni snad radši mlčím, k mikrofonu se nestavím a Mobymu to nekazím. F**k off playback! ()