Dobrodružná plavba 2.

• Taliansko In Search of The Titanic
všetky plagáty
Taliansko, 2004, 91 min

Stefano Mondini

Elizabeth a Juan se vydávají se svými přáteli v ponorce na dno moře, aby prozkoumali vrak lodi. Mají ale nehodu a hrozí jim utopení. Naštěstí jsou poblíž města Atlantida, jehož obyvatelé dokážou zařídit, aby obyčejný smrtelník mohl pod vodou dýchat. Všichni tak mohou poznat krásu podmořského města a pomůžou ochránit své nové přátele před útokem myší, které chtějí získat nad Atlantidou moc. (oficiálny text distribútora)

Pythonator

Neméně zajímavé pokračování s příjemnou hudbou a chytlavými muzikálovými prvky. Místy je to zábavné, místy trapné, ale pro děti nepochybně skvělé dobrodružství. Zjistíme zde např., že v Atlantidě jsou zakázány šroubováky. Proč asi? Pušky s bajonetama, laserové pistole a děla se tu používají, ale šroubováky jsou nejspíš příliš nebezpečné. Kromě dětí si na své příjdou i tatínci. Zdejší mořské Amazonky jsou totiž překrásné prsatice s útlým pasem a pěkným zadečkem. ()

majo25

Dvojka na úrovni slabučkej jednotky, možno ešte o chlp horšia. Do 2D animácie sú opäť sem-tam vsúvavané 3D prvky, ale v žiadnom príde nemôžu zachrániť ničotný dej. Ten je niekde medzi strašnou naivitou, trápnosťou (napr. bozkávajúce sa psy) a stupiditou, ako keby bol animák určený pre retardované detičky. Tentoraz sa proti sebe v "epickom" súboji postavia myši s chobotnicami a Atlantíďanmi proti krysám so žralokmi (každý povinne s čiapkou) a je to teda poriadny scenáristický pasvil. O dialógoch, pri ktorých mi vstávali vlasy dupkom hore, ani nevravím. Ďalšia talianska kravinka ako vyšitá. ()