Wendy a Lucy

• USA Wendy and Lucy

Wendy a její fenka Lucy tvoří nerozlučnou dvojici, která cestuje přes Spojené státy. Cílem jejich cesty je Aljaška, kde by Wendy chtěla pracovat. Film ukazuje drama několika dnů, během nichž Wendy nešťastně uvízne v malém americkém městečku, kde se jí rozbije auto. V témže dni se také ztratí Lucy. Dívka se rozhodne setrvat na místě tak dlouho, dokud fenku nenajde. Je však ve finanční nouzi a během hledání si uvědomuje velkou zodpovědnost, kterou za svého psa má. Poznání, ke kterému dospěje, ji staví před kruté a zásadní rozhodnutí. Wendy a Lucy je nezávislý film, který dokáže malým množstvím výrazových prostředků zobrazit velké existenční drama. K jeho přednostem patří i autentické herectví. (oficiálny text distribútora)

Tommassi3

"Pane, já jsem ještě s nakupováním neskončila !! Vyšla jsem ven ze dveří jen náhodou, za ty konzervy bych samozřejmě zaplatila !!" ;) Mám slabost pro roztomilou Michelle Williams, ne už tolik pro (pseudo)artové záležitosti nezávislých filmařů.. Nicméně !! ;) Snímek Wendy a Lucy patří k těm nejsilnějším intimním dramatům, jaké jsem viděl, příběhu sluší celková strohost, umírněnost, hřejivě lidské dialogy a famózní úsporné herectví Michelle Williams, ani nutně nevyznívá depresivně a já jím byl naprosto pohlcen, byť musím přiznat, že vlastní zkušenosti, díky nimž se divák dokáže s filmem ztotožnit, nejen hovoří o civilnosti a věrohodnosti scénáře, ale občas i poněkud zkreslují skutečnou kvalitu filmu !! Talentovaná režisérka a rodačka z Miami Kelly Reichhardt, která vyrostla v policejní rodině, sice nechává děj příběhu jakoby postávat u cesty, ale má neskutečný tah na branku, jeden tak z tohoto nesmírně dojemného a silného snímku dokonale cítí, jak dlouhá právě tahle cesta ještě pro Wendy bude.. [ Pouze v původním znění s titulky !! ] ()

Mahalik

Protože to bylo svobodný! Protože tam byla jedna, ale i druhá strana mince! Protože ten pes měl nádherný oči! Protože vlaky patří k mým oblíbeným dopravním prostředkům, leč mnohokrát váznou! Protože bez práce nejsou koláče! A hlavně: protože Michelle Williams je perfektní herečka!! Wendy a Lucy a jejich cesta na dno s klackem a obojkem. Prostě americké nezávislé léto. ()

honajz2

Jak tenhle film jenom stručně popsat... Je to takové něco o něčem a zároveň o ničem. Za celý film se stane jen to, že ženě jménem Wendy (o které skoro nic nevíme, jen to, že bez peněz cestuje na Aljašku a že má kdesi v Indianě sestru a asi se s ní moc nemusí - akorát nechápu, co po ty dva tři dny co se to odehrává jedla a pila) při jedné blbé události zmizí její pes jménem Lucy, ona ho hledá po celém městě ve které uvízla, potká pár zajímavých lidí, SPOILER Lucy nakonec najde, ale protože je na tom finančně o dost hůř než na začátku, nechá ji u "pěstouna" který ji našel a sama Wendy pak odjíždí náklaďákem pryč KONEC SPOILERU. Takže je to jen jednoduchý příběh bez nějakého většího přesahu a se slabě představenými postavami, co přesně mi tím chtěla režisérka říct taky netuším, ale v rámci toho co to je se to vyvíjí docela zajímavě, dost mě to vtáhlo do děje, vůbec jsem se u toho nenudil a těch 80 minut mi uteklo jako voda. Navíc i pár těch setkání se mi líbilo. Road movie to sice není ani náhodou, vlastně ani nechápu, co tady ten žánr dělá, ale nevadí mi to. Ten film ve mě zanechal jakýsi "příjemně neutrální" pocit (líp to fakt nepopíšu), ale víc jak slabé čtyři mu dát prostě nemůžu. Ačkoli to možná mělo svým způsobem připomenout Jarmusche, ale na druhou stranu jsem ho tam moc neviděl. Takový zvláštní film, který není vůbec ničím zvláštní, fakt to líp asi nepopíšu. Ale jinak jo, docela se mi to líbilo. Slabé 4* ()

ceskyhonza

** pro Michelle Williams za "neherecké" herectví, kterým vyjádřila tu křehkou dívku, co se snaží vstát, i když sudí už počítá do 10, * za scénář o prostém lidství, * za nenápadnou a přeci dobrou kameru a * i za celkový, autentický obraz prostého života v zemi "nekonečné svobody a možností", takové, že se jí snadno zalykáte, takové, která vás vystrká až na kraj, takové, která vás snadno zmáčkne až na dno, takové o které Pierre Richard říká, že žádnou svobodou není a já s ním souhlasím. Tedy, 2+3x1 = ***** ()

Maslord

Pravda že príbeh dosť divne a nezmyselne začína kradnutím v obchode (teda z toho hľadiska, že to vôbec nemalo zmysel, tak zle na to nebola aby nemohla utratiť 5 doláčkov, koľko predpokladám, že to asi mohlo stáť). Potom už je to ale fakt len o Amerike a o dementnom prístupe, totálne ma vytočil ten aktívny predajca (american hero) a aj prístup polície, ktorý ale asi musel byť taký aby sa dej posunul ďalej. Jednoducho z logického zľadiska sa ten film posúval dosť divne, ale inak niečo na tom bolo... ()

• Režisérka Kelly Reichardt měla pocit, že je Michelle Williams pro roli příliš hezká. Proto jí požádala, aby si během dvou týdnů, co probíhalo natáčení, nemyla vlasy a nelíčila se. (aluna)
  • Michelle Williams si během natáčení neholila nohy a neupravovala nehty na rukou, po natáčení dostala od svojí kamarádky Busy Philipps manikúru a pedikúru. (aluna)
  • Michelle Williams v rámci příprav na roli spala několik dní v autě. (aluna)