Pro mnoho lidí kontroverzní film, kterým chce autor ukázat na nebezpečí a veškerá úskalí naší takzvané "moderní" doby, globalizace. Alex Jones nám svým osobitým stylem servíruje potenciální a v mnoha případech logikou podepřenou pravdu o tajných plánech na ovládnutí lidstva pomocí stávajícího finančního systému, stínové politiky, mediální cenzury a uměle vyvolaným strachem z terorizmu, na kterém údajně již celé roky pracují účastníci tzv. Bilderberg Group, kteří se pravidelně scházejí minimálně jednou ročně v těch nejluxusnějších hotelech a vilách světa. Konspirační teorie, nebo krutá pravda reality? (wader)

mirec88

Niektoré veci sú určite pravdivé, niektoré sú príliš pritiahnuté za vlasy, ale mal som zimomriavky pri formovaní Európskej únie, Severoamerickej únie a ďalších "superštátov". A pri vete, ktorú povedal jeden človek už neviem ktorý, že na vytvorenie jednej vlády je potrebná veľká kríza, ktorá začala v roku 2008 som žasol. Fakt tvrdý a úderný dokument, ktorý mi otvoril oči a utvrdil ma v tom, čo som si už dávno myslel. Odporúčam každému, kto sa chce pozerať na svet nie len cez ružové okuliare. Pozrite si to online s českými titulkami tu: http://video.google.com/videoplay?docid=1397211403198113214# ()

rubik1

Veľmi zle spracovaný dokument o akomsi združení "Bildenberg" ktoré sa snaží ovládnuť svet. Podľa mňa je pozeranie tohto dokumentu iba strata času a dve hodiny a dvadsať minút to budete potrebovať naozaj silnú kávu aby ste vydržali byť hore. Toto je čistá konšpirácia úlohou ktorej bolo zarobiť na tomto príbehu nejaké tie doláre. Autori vydali tisíce kníh o "Bildenbergu" proste kvôli finančnému zisku, takže sú neni o nič lepší než tí o ktorých tento dokument točili. Málo faktov, v podstate žiadne a to že Jones chodí do ulíc a pýta sa Američanov či poznajú Európsku úniu (mnohí o nej mimochodom nikdy nepočuli....) mi ako výpovedná hodnota nestačí. ()

IMPAIRED

Na tomhle dokumentu je zvláštní, že ty informace jsou 100% možné, a proto se jich tolik lidí bojí. Nikdo neví jestli je to pravda. Já věřím velké většině, spíš by se měli zamyslet ti kteří tvrdí že to prostě NENÍ MOŽNÉ, protože právě tím ukazují svoji odsouzenost do systemu rockefellera a dalších. Vůbec bych se tomu nedivil, jenom si to zkuste aspoň představit.. Hm, co? ()

Forsberg11

Slabší odvar Zetgeistu v podaní Alexa Jonesa bol pre mňa príliš veľké sústo, aby som ho mohol zhliadnuť naraz. Po čase som mal hlavu ako balón a oči ma boleli od čítanie tituliek, tak som si film dopozeral na druhý deň. Je veru dobré, že vznikajú takéto dokumenty. Netvrdím, že všetko tu uvedené je pravda, ale bez vánku sa ani lístok nepohne, tak to proste chodí. Vo svete sa niečo deje, New World Order je realita, ktorú si veľké množstvo ľudí nedokáže pripustiť. Niekto na vrchole tej pyramídy predsa stáť musí, to je jasné. A ten niekto sa nás snaží dokola oblbovať hlúpimi TV reality show, MC Donaldami a podobnými mozog vymývajúcimi prostriedkami, aby sa z nás stali dokonalí zombie vhodní len na ťažkú prácu pre mocipánov. Hitler to chcel uskutočniť silou, títo páni na to idú logickejšie a jednoduchšie. Zariadia to tak aby sme si New World Order sami priali. A to je na tom to najsmutnejšie...! ()

Perfo

___Answer to 1984 is 1776___v zájmu nás všech doufám, že se o těhlech lidech dozvý hromady lidí a ty budou klást otázky. A čím víc budou lidé zvídavější a budou mít pocit že jsou skutečně ovládání pány v šedém zákulisí, tím víc jim bude rozbagrován jejich píseček. A to je přesně to, co nechtějí___Dokument se může zdát jako snůška fanatický keců, ale když si na internetu dohledáte jednotlivé informace, všechny nakonec vedou do stejného bodu. Bilderberg group. Jde z toho strach___WWW.MUSTWATCH.CZ ___ ()

DuanBerry

V posledních letech narostla obliba fimů s tematikou konspiračních teorií do takových rozměrů, že balancuje na hranici sci-fi či paranoidní schisofrenie. V případě Endgame... autor pomyslnou hranici překročil. O Bilderbergu toho bylo semleto už tolik, až jímám podezření, že taky soused je členem téhle skupiny a tím, že mi každé ráno pohne rohožkou přede dvěřmi, mi jasně dává najevo, že mám být spolu s miliardami lidí eliminován z naší planety. Je to "koukatelné", ale rozhodně jsem si nervosně neokusoval nehty v rozhořčení, kterak to s námi vládnoucí elity koulí. Takže pokud se na tenhle film budete dívat, berte to jako takovou dokumentární paralelu známých utopistických románů. ()

RomeroIsGod

Alex Jones je sice trochu blázen a pošuk, ale jeho práci cením. Svět je v rukou korporací, národní vlády jsou jenom loutky bankovní mafie, média nám denně servírujou tuny smradlavý propagandy a někdo na tom pěkně vaří. Tak to prostě je. A že to ovce nechtěj vidět je věc druhá. 90% ()

Luqi

Zvratky paranoidného propagátora konšpiračných teórií Alexa Jonesa........ Len zopár pravidvých faktov / udalostí, na základe ktorých si Alex Jones vymyslel teóriu o celosvetovom sprisahaní. Nič to, že tam nie je jediný dôkaz.......... Samozrejme, policitici a významní ľudia sa stretávajú. Vždy to tak bolo a je to prirodzené. Globalizácia, spájanie sa do ekonomických celkov, rušenie bariér nie je nič iné ako snaha prežiť ekonomickú vojnu medzi Európou, USA a Áziou. EU aj USA cítia, že strácajú ekonomické pozícia v rámci sveta a to čo sa deje je len snaha odvrátiť nepriaznivé trendy.......... Ale preboha, nehľadajme za tým snahu vytvoriť jeden celosvetový superštát, ktorému bude vládnuť malá skupina ľudí, či vytvorenie nadľudí a "podľudí"........... Netreba byť nadpriemerne inteligentný, aby si človek uvedomil, že spiknutie takéhoto rozsahu nie je možné........... ()

Socom

Kto iný ako Alex Jones by nám priniesol objektívnejší pohľad do našej súčasnosti a minulosti?Je na každom kam a ako ďaleko sa vo svojom bádaní po pravde dostane a čomu uverí. Pre niekoho obyčajná konšpirácia, pre iného ťažká predstava toho, ako sú naśe životy ovládané niekým ,,zhora,,.Určite odporúčam.10/10 ()

Lipi21

Alex Jones je prostě magor a dokumenty moc točit neumí, to za prvé. Způsobem jakým nám předkládá pravdu (neumím posoudit na kolik je správná, obávám se však, že víc než by si čtenář MF DNES mohl připustit) spíše téma pohřbívá, protože psychologicky působí jako jednoduchá agitka. Vyřváváním do mikrofonu, bláznivými nepodloženými domněnkami a neuhasitelnou zlostí místy působí směšně a divák si několikrát jistě položí otázku, jestli stojí za to věnovat takovému nesympatickému magorovi dvě a půl hodiny života. Na druhou stranu je potřeba smeknout před jeho šťouralstvím a nashromáždění informací, které samy o sobě dělají z filmu velmi zajímavou záležitost. URČITĚ DOPORUČUJI SHLÉDNOUT. JE ALE TŘEBA DOKUMENT NESLEDOVAT ČERNOBÍLE - TEDY PRAVDIVÝ / NEPRAVDIVÝ, ALE POSUZOVAT KAŽDOU INFORMACI ZVLÁŠŤ, NEHLEDĚ NA TO, ŽE TEN KDO JI HLÁSÁ PŘINEJMENSÍM PŘIPOMÍNÁ FANATIKA. PROTOŽE I KDYŽ JE V DOKUMENTU ŘADA TOTÁLNÍCH BLÁBOLŮ, NEZNAMENÁ TO, ŽE JE BLÁBOL VŠECHNO. CHYTŘÍ Z TOHO MOŽNÁ NEBUDETE, ALE URČITĚ BUDETE MÍŇ BLBÍ A TŘEBA VÁM ZAČNE VRTAT HLAVOU I ŘADA NOVÝCH OTÁZEK. COŽ PRAVDA MŮŽE I TROCHU BOLET. ()

cogi

Na každém se najde něco pravdivého, .. záleží, kolik je reálna a kolik je omáčky, každopádně člověk by si měl vzít z každého něco a udělat si na to vlastní názor, .. podle různých knih apod. ale jsou náznaky, že se něco děje, .. záleží, do jaké míry ()

RobLord

Endgame nelze s mávnutím ruky ignorovat jako předlouhou konspirační teorii. Shoty z Mainstreamového zpravodajství a ukázky z filmů nebo dokumentů tvoří společně s reportérskou prací Alexe Jonese logický celek. Oproti spekulačním dokumentům zde máme dokument věcný. Někomu jen potvrdí to, co celý život vidí a cítí, jiné vyděsí a zažere se jim pod kůži. Nemalou část diváků znejistí, aby se utekli k psychiatrickým termínům našeho skvělého nového světa. Profesionální projev Alexe Jonese a výborně napsaná hudba drží zvídavého diváka i přes dlouhou minutáž ve střehu. Ze střípků logických faktů pomalu restaurujeme mozaiku děsivé příšery, která se plazí kolem srdce světa. ()

Gardenboy

Tak to vypadá, keď paranoik sa dostane k peniazom a kamere. Je to nuda a aj keď možno je aspoň z časti pravda to, o čom sa v dokumente hovorí a nepriame dôkazy na to sú, je tu jeden problém - človek je tvor, ktorý chce dosiahnuť svoj cieľ ešte za svojho života, potom by bol logicky nezmysel robiť plány na ovládnutie sveta na sto rokov alebo viac dopredu. Nehovoriac o prekrútených informáciach o Americkej únií, ktorá v skutočnosti bude menová, a nie celková v zmysle zrušenia hraníc a podobne. Dialnice sa budujú pre to, aby bolo možné zabezpečiť efektívnu logistiku pre firmy a tým pádom zabezpečiť ľuďom prácu, investície a podobne ... a nie pre to, aby superdialnice ľudí obmedzovali. Ešte sa zmienim o faktoch vycucaných z prstu, domyslených a vykonštruovaných z nicoho ... Posledná dôležitá poznámka - ak by mala byť v budúcnosti svetová vláda je na mieste otázka, či je to zle pre nás. Som na rozpakoch. Ak by samostatnosť krajin a národov bola lepšia, nespájali by sme sa potom. ()

bakeero

Nic natahované na 2 hodiny. Kdyby se autoři zaměřili na důkazy a ne trapné natáčení nějakých týpků, kteří chtějí ovládnout svět, tak by to mohlo být zneklidňující poznání. Takhle se ta znepokojivá fakta ztratí mezi tunou ničeho. ()

Honzeechec

Žádnej film, kterej donutí člověka přemejšlet nad tim co právě viděl nemůže bejt špatnej. Příde mi to až přehnaně paranoidní (Mocný nás pomocí rtuti ve vakcínách degradujou a samy pak odletěj s implantátama do vesmíru) ale některý části jsou nezpochybnitelný. Jen tomu podle mě režisér víc škodí než pomáhá, nebejt těch šílenejch výkřiků a hysterie, působylo by to celý o dost působivějc. ()

Vladajsoucna

Zaznělo zde sice hodně pozoruhodných faktů i nepodložených tvrzení, ovšem "rozzlobený konzervativec" Alex Jones (kdysi kandidoval za republikány) je až příliš posedlý svým životním tématem, že jeho filmy chvilkami vypadají jako výplod fanatika, léčícího si své komplexy nadáváním na všemocné elity. To dokládá i sám svým zbytečně dryáčnickým vystupováním před kamerou. Na tom, že Rottschieldové, Rockeffelerové, Bushové (u nás Schwarzenbergové) jsou hajzlové, se ale stoprocentně shodneme. Jenom by to chtělo, kdyby Jones přestal své filmy pojímat jako apokylaptické strašení a více převzal od svých filmařsky lepších kolegů seriózní věcnost (John Pilger) a stylovou lehkost (Michael Moore). ()

Gekon odpad!

Jako recesistický pořad to je slabší průměr. Ale jako dokument to naprosto selhává. Po shlédnutí tohoto"dokumentu" je pro mě Michael Moore nezaujatý žurnalista a Jára Cimrman adept na Nobelovku. ()

Aildrin

Tak tohle je skutečný horor, protože jak to tak vypadá, není tenhle dokument smyšlený a pokud ano a fakta jsou čirou fikcí, jde o perfektně vykonstruovaný příběh geniálního, fantasií obdařeného paranoidního schyzofrenika s úžasnými schopnostmi manipulace s davem. Bohužel druhá možnost se mi v tomto případě zdá méně pravděpodobná než ta první. ()