Dva osamělí mladí lidé ve velkoměstě se setkají, užijí si vzrušení v zábavním parku a poté, co si užili krásný den, se jeden druhému ztratí v davu. Uvidí se ještě někdy? (wero1000)

StaryMech

Z nenáročné situační veselohry, jež si ve své rtuťovitosti skoro vystačí bez mezititulků, pozvolna roste prostinký milostný příběh dělníka a spojovatelky a zároveň americká verze symfonie velkoměsta a Chaplinovu "Moderní dobu" předjímající satira na živobytí uprostřed osamělého průmyslového davu. Škoda že režisér - Maďar, který dal nejdřív přednost filmu před bakteriologickým výzkumem a posléze antropologii před filmem - se soustředil víc na rozvernosti formy (vícenásobné expozice, vpády barvy a zvuku, moderní střih...) než na citový dopad. V tomto ohledu "Osamělí" zaostávají za soudobými díly takového Murnaua či Borzageho. Když film skončil, měl jsem pocit, že by se mi víc než roztomilá pointa v závěru líbilo realističtější vyznění, pak mi ale došla ironická špička v happyendu : aby se sousedi přes zeď vůbec všimli jeden druhého a sblížili se, museli vyrazit na stádní veselici na ostrově k tomu účelu vyhrazeném.... ()

radektejkal

Svižně zrežírovaná romantická ptákovina. Česky se nejmenuje "Lonesome", protože nevíme, zda se jedná o ženu, muže, nebo muže a ženu nebo více mužů a žen. V angličtině to není problém, tam to vyplyne z dané situace. Češi nemají rádi něco nejistého, ti musí mít všechno polopatě. Budiž: Glennu Tryonovi bylo už třicet, čas myslet na ženění. Ubíjející prostředí v práci i doma; kromě navázání známosti nemá nic smysl. - Co se svižnosti týče, trochu bych jí srazil cyklickým přehráváním písně Toma Waitse 'Coney Island Baby': "Every night she cames/ To take me out to dreamland/ When I'm with her, I'm the richest / Man in the town atd." Jo, jo, tak tohle je tak Coney Island Girl ( Barbaře Kentové bylo 21, zemřela před šesti lety ve věku 103 let). ()

Rattlehead

Snímek začíná scénou, kdy vstává mladá, krásná dívka. Naprostá harmonie a klid. Následuje scéna, kdy vstává mladý muž. Naprostý chaos a spěch. Že si ti dva na konci padnou do náruče, asi nikoho nepřekvapí... Ale síla tohoto snímku nespočívá v příběhu, ale v krásných obrazech. Svoji vizuální stránkou totiž tento film nijak výrazně nezaostává za Murnauovým Východem slunce, a to už je nějaký kalibr...S potěšením tak kvituji, že němý film není jen o Murnauovi, Langovi a Ejzenštejnovi, ale že silné snímky natáčeli také dnes už bohužel zapomenutí režiséři, jako třeba Pál Fejös. ()

PetraMishka

Originální a velice příjemná romantická komedie s několika zvukovými vsuvkami líčí den dvou mladých lidí, kteří nemají partnera, i když všichni kolem nich už někoho mají. Sami od sebe se vydají sami do zábavního parku, kde se seznámí a stráví příjemný den, aby se na konci jeden druhému ztratili v davu. Jak se ale najdou, když ani neznají svoje příjmení? Oba představitelé hlavních rolí byli sympatičtí, technicky nelze filmu nic vytknout. ()