Indiskrétní příběh

Půvabná Anna Kalman je dobře situovaná mladá žena, úspěšná divadelní herečka. Žije v londýnském luxusním nájemním domě i se svým služebnictvem a stále častěji odmítá nabídky své sestry, která by jí ráda dohodila nějakého toho ženicha. Až jednou se ve dveřích objeví jakýsi Philip Adams - významný finanční expert a diplomat žijící v Paříži, který přicestoval do Londýna na pozvání Annina švagra, též diplomata. Mezi Annou a Philipem dochází k milostnému vzplanutí, kterému se však zpočátku oba brání. Philip je totiž nešťastně ženatý a jeho americká manželka se s ním odmítá dát rozvést. Každý z nás však může skrývat nějaké to tajemství a je jen otázkou času, než se pravda dostane na povrch. (dopitak)

GodComplex

Grant neGrant, jakkoliv je Cary muj oblibeny herec, takhle brutalne klisovitou, nudnou romantiku o nicem jsem hodne dlouho nevidel. Kam to smerovalo? Kde je ten udajny kult osobnosti Ingrid Bergmanove? Protoze tohle byla nesympaticka i vizualne oskliva zena, ktera si o pozitivnim vlivu na snimek muze max. nechat zdat. Tezko verit, ze reziser tohohle snoozefestu je stejny clovek, ktery ma na svedomi skvele a zabavne oldschool kousky jako Charade a Singin In The Rain. 1/10 ()

swed

Ve všech směrech příjemná romantika pro starší a pokročilé, znamenala setkání po letech pro jedny z největších hvězd klasického období Hollywoodu - Grantovi to s Bergmanovou stále sluší a je radost sledovat je znovu spolu. Film sice nese označení komedie, což je ale matoucí, protože kromě dvou nejvtipnějších scén (tanec, závěr), mne celým filmem doprovázel lehký úsměv, který nepramenil z humoru, ale z především z nostalgického okouzlení nad starými časy. Všechno se to krásně poslouchá, jenže je tu jeden celkem zásadní problém - zápletka, které evidentně chybí větší konflikt, bez něhož se podobné filmy jen těžko obejdou. I když je tedy dramatická linie hodně mdlá, pořád nám zůstává solidní atmosféra a výborní herci, což v součtu stačí na 7/10 ()

dopitak

100. jubilejní obsah! Mám-li přiznat pravdu, u tohoto filmu jsem se sice ani trochu nenudil, ale nebýt famózního závěru, asi nedám víc než dvě*. Indiskrétní příběh je nejvíc snobský film (nejsnobštější), co jsem kdy viděl. Život britské smetánky je natolik vzdálen skutečnému světu, že divák nezávidí, divák se nediví, divák je znechucen. Grandiózní finále ale nakonec pobaví, je onou pověstnou třešničkou, při které si odepřete dort a raději se od srdce zasmějete. Což jsem taky udělal. ()

Pohrobek

Celý Londýn leží u nohou herečky Anny Kalman (Ingrid Bergman). Ve všech láskách se však zatím jen zklamala. Až v americkém diplomatu Philipu Adamsovi (Cary Grant) vidí muže svého srdce. Avšak Adams je ženat - alespoň to tvrdí... Přitažlivé především oběma věčnými hvězdami filmového plátna. Láskyplné bujení mezi Cary Grantem a Ingrid Bergman zklamat prostě nemůže! ()

KarelR

Jedna z nejúžasnějších romancí, co jsem v životě viděl. Dohen mistrovsky snoubí romantiku a humor a Grant i Bergmanová jsou nepřekonatelní. Navíc je tu geniální scéna s tančícím Carym. "Oh, I tell you. Women are not the sensitive sex. That's one of the grand delusions of literature. Men are the true romanticists." :) ()

• Snímek byl inspirován hrou „Kind Sir“ od Normana Krasna. (Kamiiik)
  • Když měli cenzoři problém s postelovou scénou s Ingrid Bergman a Cary Grantem, vyřešil to režisér Stanley Donen tak, že rozdělil obrazovku a ukázal obě hvězdy sice jeden vedle druhého v posteli, ale s jasně viditelnou hranicí mezi nimi. (Kulmon)
  • Po filmu Pověstný muž (1946) se jedná již o druhý snímek, kde jsou Ingrid Bergman a Cary Grant po svém boku. (Kamiiik)